main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

15.listopad 2005 ~ Harry Potter i Princ Mje?ane Krvi

Discussion in 'Archive: Croatia' started by Darthana, Oct 16, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Darthana

    Darthana Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 24, 2005
    6. knjiga je napookon prevedena!!! :D

    http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=34&id=109875#

    autor: J. K. Rowling
    barcode: 9789532203158
    isbn: 953220315X
    prijevod: Dubravka Petoviæ
    ilustracija: Mary GrandPré
    izdanje: 1
    godina: 2005
    naklada: 25000
    stranica: 580
    uvez: tvrdi
    jezik originala: engleski


    Dok se Harry, Ron i Hermiona spremaju za ?estu godinu ?kolovanja u Hogwartsu, Red feniksa i Dumbledore nastavljaju bitku protiv sila zla i smrtono?a koji otvoreno teroriziraju svijet èarobnjaka. Ubojstva, nestanci, diverzije i ukleti ljudi postali su sasvim uobièajene pojave, a èak ni polaznici Hogwartsa (koji svi smatraju najsigurnijim mjestom) nisu potpuno sigurni od napada Voldemortovih prista?a. A s poèetkom nove ?kolske godine i u Hogwartsu se zbivaju velike promjene: sti?e novi profesor, dva predmeta dobivaju nove predavaèe, a uèenici ?este godine imaju priliku polagati aparaciju. Tijekom bremenitih vremena profesori i polaznici poku?avaju odr?ati prividan mir i sve teèe uobièajenim èarobnjaèkim redom. Bude se nove simpatije, Harry se ponovno zaljubljuje, a ljubavne komplikacije ne muèe samo njega, veæ i njegove prijatelje. No situacija je sve te?a.

    ?esti dio serijala o najpoznatijem èarobnjaku na svijetu predstavljamo vam u hrvatskom prijevodu Dubravke Petroviæ i uz likovnu opremu amerièke ilustratorice Mary GrandPré.



    Bila sam na predstavljanju knjige. :D [face_dancing]

    Misli?
     
  2. Jedi_Orion

    Jedi_Orion Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Apr 7, 2004
    Nikakve. Moram peti dio procitati prvo. :)
     
  3. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Procitala sam knjigu jo? preko ljeta. Dobra je, iako mi je najmanje draga od svih HP knjiga. Sve je previ?e zbrkano, ni?ta nije kao i prije, onako Potterovski... Radnja je ok, ali nekim sam stvarima ful razocarana.


    SPOILERI:

    Harry i Ginny ~ [face_sick]
    Neki briju i da ce Ron i Hermiona zavr?iti skupa, ?to je jo? vi?e [face_sick] .
    Onaj masnokosi gad Snape ubija starog. To mi se nimalo ne sviða.
    Hogwarts je zatvoren ~ MA DAJ!


    Malo premracno, cak i za moj ukus.
     
  4. Cobranaconda

    Cobranaconda Jedi Grand Master star 7

    Registered:
    Mar 3, 2004
    Spoiler:

    Snape kills Dumbledore [face_dancing]

    :p
     
  5. Jedi_Orion

    Jedi_Orion Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Apr 7, 2004
    Amon already said that above you. :p :D
     
  6. Cobranaconda

    Cobranaconda Jedi Grand Master star 7

    Registered:
    Mar 3, 2004
    She said Snape but not Dumbledore. I assumed she was merely making a passing statement about Snape and the title.
     
  7. Darthana

    Darthana Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 24, 2005
    She said: Onaj masnokosi gad Snape ubija starog.
    "That greasy-haired bastard Snape kills the old guy."


    Da, Amon, ni meni se to ne sviða. Plakala sam na kraju knjige. :(
    ?to se tice onih ljubavnih sranja, u potpunosti se sla?em s tobom.

    Harry i Ginny [face_sick]
    Ron i Hermiona [face_sick]

    Ja bih najvi?e htjela da H&H zavr?e skupa, ali sumnjam.
     
  8. Cobranaconda

    Cobranaconda Jedi Grand Master star 7

    Registered:
    Mar 3, 2004
    Hehe, thanks.

    Oh, and be greatful it isn't Ginny/Ron and Harry/Hermione

    :p
     
  9. Darthana

    Darthana Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 24, 2005
  10. Jedi_Orion

    Jedi_Orion Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Apr 7, 2004
    My bad. [face_blush] You don't speak croatian. :D

    "...starog" = ...the old guy = Dumbledore.

    :)
     
  11. Cobranaconda

    Cobranaconda Jedi Grand Master star 7

    Registered:
    Mar 3, 2004
    I'm learning, but it does take time.
     
  12. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Ginny/Ron

    [face_laugh] Disgusting.
     
  13. Cobranaconda

    Cobranaconda Jedi Grand Master star 7

    Registered:
    Mar 3, 2004
    Why thank you. I pride myself on it.
     
  14. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Mislite li da je Snape dobar ili zao?
     
  15. Jedi_Orion

    Jedi_Orion Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Apr 7, 2004
    Mislim da ce u konacnici biti dobar tip. :)
     
  16. Lord_of_all_Noldor

    Lord_of_all_Noldor Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Aug 30, 2005
    Nije lo?a knjiga. U pravu si ?to se tice tog mracnog dijela, ali hej, onda nam se ni Osveta Sith ne bi trebala sviðati. ;)
    Danas sam kupio knjigu, ali vec sam je procitao u orginalu. Ljep?i mi je ovaj americki cover neg onaj britanski.

    Eh, Snape. Koji ce ga vrag znati. Izgleda jako zlocesto, ali ima tu ne?to vi?e. Spisateljica ga ?eli prikazati kao dobrog lika, pa mislim da ce neke, jo? nepoznate stvari, izaci na vidjelo u 7.knjizi.
     
  17. Darthana

    Darthana Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 24, 2005
    Mislite li da je Snape dobar ili zao?

    Ma daj! Pona?a se kao najgori smrad tokom cijelog serijala, zao je prema svima, nakraju i ubije jadnog Dumbledorea koji je bio potpuno nemocan u onoj situaciji i sad mi jo? ka?e? da ce biti dobar! Nema ?anse!
     
  18. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Ja brijem da je on zlocest. I ful mi se ne sviða kao lik. Ali ima tu ne?to vi?e...nacin na koji ga Rowlingica opisuje. Kao da ?eli opravdati njegove postupke, i to ne samo u 6. knjizi. Meni se Snape nimalo ne sviða, ali mnogi HP fanovi koji se ku?e u sve to vi?e nego ja, briju da ce on ispasti dobar na kraju....
     
  19. Darthana

    Darthana Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 24, 2005
    Citala sam na MuggleNetu da puno ljidi misli da Snape nije zao. Ali samo zato ?to fanovi tako misle, to ne mora biti istina.
     
  20. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Hehe. Moja mama se sad bacila u Potterovske vode. Prije par minuta je dovr?ila HBP i sad me stalno ispituje je li Dumbledore stvarno mrtav. :p
     
  21. Darthana

    Darthana Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 24, 2005
    Ah, onaj post HBPovski ?ok. NI ja nisam mogla vjerovati. Niti itko s kim sam ja pricala o ovoj knjizi. Kad je Rowlingica ubila Siriusa jo? i nije bilo tako stra?no, ali ovo...
     
  22. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Pa, moram priznati da mi je I Siriusova smrt bila dosta veliki ?ok. Nije ni sam cin smrti, koliko nacin na koji je umro. Iako sam 2 puta procitala OOTP, onaj veo mi nije ba? jasan. Za?to su samo Harry i Luna culi glasove od iza, i za?to svi ?ute o tom velu, kao da je to neki tabu? Za?to mu Dumbledore nije htio ni?ta reci o tome?
     
  23. Deciple_of_Malak

    Deciple_of_Malak Jedi Master star 4

    Registered:
    Jul 10, 2005
    Knjiga je doista zanimljiva, ali mi se ne sviða kako su preveli "Princ mje?ane krvi" na hrvatski. Za one koji citaju prvi put na hrvatskom, kao kaj mi je frend pricao, nije logican Hermionin zakljucak da bi Half blood Prince mogla biti ona Eileen Prince, jer Princ, bez onog 'e' na kraju, uopce ne zvuci kao prezime.

    Na?i se u prijevodu nisu ba? iskazali, ?to nije ni?ta novo, ali knjiga mi je druga po redu najbolja od svih Pottera.

    Mislite li da je Snape dobar ili zao?

    Muljator kakvog nema, ali bit ce tu nekaj... Puno njih s kojima sam o tom prical misle da ce na kraju ispasti da je on Harryjev stari. Valjda zato jer se zanimao za Harrijevu staru kad je bio klinac, a i ona je njega branila od one cetvorice...
     
  24. Darthana

    Darthana Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 24, 2005
    Snape Harryjev stari?!? Je si li ti uopce procitao prve knjige u koji ma ga svi usporeðuju sa Jamesom zbog kose i naocala?!
     
  25. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    [face_sick] Ja ne bih takla Snapea ni zahrðalom ?icom. [face_sick]

    Sumnjam da je Snape Harryjev stari; previ?e su razliciti. Harry katkad ima neke lo?e osobine (npr, da je samocentriran, da cesto plane na druge, da prekomjerno kr?i pravila, cak i kad ga Dumbledore upozori), a to se posebno ocituje kako on biva stariji. Mnogi koji misle da je Snape Harryjev otac (na raznim HP forumima), ka?u da su te osobine Snapeove osobine. Ali tu ima jedan cvrsti argument protiv te teorije. James, Harryjev pravi otac, je bio isi kao i Harry u pubertetu. To se veoma jasno vidi u 5.knjizi, kad Harry ulazi u Pensieve i u Snapeovovo pamcenje dok ga ovaj uci oklumenciju.


    Snape Harryjev stari?!?

    "Dumbledore never told you what happened to your father."
    "He told me enough!"
    "No, Harry, I am your father!"

    :p :p :p
     
Thread Status:
Not open for further replies.