main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Cosmetice - Baba sufera la frumusete

Discussion in 'Archive: Romania' started by ComicDiva, Jan 22, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    In sfarsit, un thread pentru a saluta all things girly. :D

    I'm talking about lotiuni de corp, creme, uleiuri (naughty naughty), machiaj, glossuri, rujuri, Avon si alte alea . Ce folosim si ce ne gandim sa folosim si ce n-am mai folosi niciodata.

    :)

    So... I'm not big on make-up, inainte sa ies pe usa imi dau doar cu creion dermatograf (de la Avon) si gloss (tot de la Avon - I iz so lazy). In ultima vreme am observat ca mi se cam usuca tenul pielii asa ca mi-am luat o crema Garnier de zi cu extract de struguri si castravete... SUPERhidratanta. :D

    Also, ma enerveaza ca parul mi se ingrasa dupa doua zile. :( Any suggestions un sampon bun care sa functioneze din punctul asta de vedere? Sau poate o combinatie sampon - balsam.



     
  2. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    nu era deja un thread de genul asta?
     
  3. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Ba era, ala interzis barbatilor, in care postam doar noi fetele (Tezeu included), dar e locked, ca fanele SW nu le prea au cu cosmeticalele, se pare. Chiar ma gandeam sa-l aduc sus zilele astea. Daca vreti il aduc, daca nu, il lasam pe asta.

    Oricum, o sa deblochez zilele astea, cand voi avea un pic de timp, cateva din topicurile mele mai vechi, poate noii membri vor sa-si spuna parerea.
    Va reamintesc ca aici puteti solicita ca orice topic vechi sa fie deschis de catre autorul lui sau de catre admin, daca doriti sa postati in el. Sunt multe topicuri interesante in "beci" care nu merita sa fie lasate acolo :)
     
  4. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Eu nu ma machiez. Make-up ruins your face! :oops:

    In schimb folosesc Garnier fructis "long and strong" (just the way we like it ;) ) pentru par.
     
  5. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu nu ma machiez in fiecare zi, depinde de dispozitia pe care o am. De obicei folosesc doar creion dermatograf si uneori ruj. La ocazii mai arunc si niste fard de ochi si de obraz.
    Folosesc zilnic crema Nivea Q10 Plus (de zi, si cand nu mi-e prea lene, si de noapte. De obicei mi-e lene). Mi-am cumparat si crema anticearcane tot de la Nivea, dar nu am folosit-o pana acum. Sunt mai sexy cu cearcane :p

    N-am folosit niciodata creme de corp, uleiuri, nici macar gel de dus. Sapunul e sfant.

    Pentru par, mi-e cam totuna. Am parul foarte uscat, cred ca daca nu l-as spala doua saptamani nici nu s-ar observa, decat eventual dupa mirosul de fum de tigara. Mi-am luat de vreo doua ori sampon care lasa parul "neted si stralucitor", dar cred ca era valabil doar pentru tipa de pe flacon. Al meu a ramas la fel de zburlit ca intotdeana.
    Mai nou ma ghidez dupa miros. Acum am un sampon de la Schauma cu nuca de cocos ca-ti vine sa-l mananci :D

    Diva, atentie cu crema de fata la varsta ta. Cu cat o folosesti mai des, tenul tau va deveni dependent de ea. Incearca sa amani cat mai mult momentul in care o vei folosi zilnic. Eu pana la 30 de ani consumam o cutie de crema intr-un an.

    Si daca ai parul gras, nu folosi sampon cu balsam. Balsamul il ingrasa si mai mult (cred...). Acum exista sampoane pentru utilizare frecventa, si din ce exista la noi pe piata, cred ca Nivea e cel mai bun.



     
  6. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu ma dau cu nivea, crema universala pe fata ca daca nu mi se usuca si am impresia ca mi se rupe pielea daca rad asa cum rad eu cu pofta. Si ma spal pe dinti cu periutza pe care aplic niste blend-a-med si cand ma barbieresc si ma rad in cap folosesc gel de ras pentru ca e mai jmecheros :D (si dupa barbierit folosesc Nivea, balsam special pt. dupa barbierit :p)

    AMIN!
     
  7. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Daca tot nu e interzis pt. baieti....atunci here I go:folosesc crema Dove(body milk) unde simt nevoia k trebuie dat,folosesc pasta de dinti Sensodyne,spuma de ras Gilette,si am si una Brut,si nivea body wash.Si am si un strugurel:)
     
  8. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Nothing wrong with taking care of yourself.

    Ask Patrick Bateman. :)

    Anyway, bravo voua baieti. Nimeni nu mai foloseste aftershave? :confused:
     
  9. Rhodna

    Rhodna Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Nov 28, 2006
    Nu pot sa zic ca sunt o mare fana a cosmeticelor - acum vreo patru ani habar n-aveam cum sa le folosesc! :p

    Intre timp,am mai prins cateva ponturi de la colege, dar mai mult de un strugurel pentru buze uscate nu prea folosesc (asta desigur, fara a lua in calcul lucrurile esentiale - pasta de dinti, ata de floss si deodorantul Rexona).

    Rar, daca imi mai da batai de cap acneea, folosesc un fond de ten usor.

    Par gras... pentru mine, cel mai bun samponh a fost cel de la Garnier, varianta speciala pentru par gras. Dintre toate cele pe care le-am incercat, a fost singurul care a dat rezultate! :D
     
  10. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Ba da, aftershave cu balsam Diavolo dupa ce ma barbieresc si for other-days use cel fara balsam pt ten, tot Diavolo, pt par, sampon Wash&Go (stiu ca e fabrica de matreata in general dar la mine nu e asa de rau) pt ca sunt lenes si imi place cum suna, balsam. NICIODATA Gel pentru par (tezeu, cred ca esti de acord cu mine aici :D ).
     
  11. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    double post
     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
     
  13. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Incearca-l pe ala cu balsam, e hidratant :D
     
  14. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Hahahaaaaa ala zici ca e lapte de la ... nu mai zic ca sunt baiat simtit :D
     
  15. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
  16. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    - soda, sapun de casa, glaspapir/smirghel
    - brici, iar unde nu e suficient dau cu toporul sau sapa
    - nu am nevoie de deodorat pt. ca frec menta destul
    - de tuns ma tund aia de ma iau cu duba
    - sunt colectionar de matreata si de unghii taiate.

     
  17. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Deci avem acelasi hair stilyst (sau cum s-o scrie)
     
  18. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Baietii au mai multe posturi decat noi! [face_laugh]
    Diva, eu zic sa schimbi numele topicului in "Cosmetice - Moshul sufera la frumusete".
     
  19. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Mai degraba ii schimb numele in "The Metrosexual Thread" ca se pare ca e forumul plin de ei. :)

    Mai, pe mine ma bucura ca avem baieti care stiu sa se ingrijeasca. Din curiozitate, citeste cineva pe aici Men's Health? :D

    [image=http://www.magazines.com/magcom/covers/0/06/044/0060442.jpg]
     
  20. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu mai citeste (pe litere ca inca n-am ajuns decat la R cu alfabetul) dar se mareste taxa pe vicii asa ca o sa renunt la literatura urbana :lol: (oricum, un pas imp. in viata mea a fost inlocuirea Levelului cu Men's Health... si astia nici macar nu dau jocuri full :()
     
  21. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    i download it, nu dau si banii pe ea cand am de luat re:publik si pc games :D
     
  22. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Cum naiba poti sa renunti la Level pt Men's Health??
    E ca si cum ai renunta la jocurile pe comp pentru ...nu zic ce (ca-s fata simtita :p ).
     
  23. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Aveti mai sus dovada ca nu Tezeu incepe certurile :D
     
  24. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Oh, for Force's sake!
    Nu-mi zi ca si tu citesti Men's Health!:rolleyes:

    btw, intrebarea pusa lui Tezeu era retorica. :p
    No answer, therefore no fight. :D
     
  25. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Nu prea mai citesc reviste de nici un fel, dar am citit cateva numere cand mi-au picat in mana. What's wrong with that?
     
Thread Status:
Not open for further replies.