main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania Episode 7: What's it going to be about?

Discussion in 'Europe Discussion' started by Milena_Syan, Oct 31, 2012.

  1. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    The Appocalipse has offically begun. If we squint, we might be able to see the bright side of this otherwise pitch black situation: there will be a new movie. Let's face it, it will probably be a travesty of the original concept, but as Diva said in her new commentary, Star Wars has been ***** to here and now', and we've learned to separate the original movies from all the commercial gimmicks thrown in the last few decades.

    So, what do you think it will be about? What events/characters would you like to see in it? And which part of the timeline would you like left alone?

    For my part, I seriously hope they'll leave Luke/Han/Leia out of it. Having the old actors in there for anything more than a cameo would be incredibly painful to watch (see Indiana Jones 4) but at the same time I can't/won't picture anyone else in those roles. On the other hand, I wouldn't mind if they approached a distinct era such as after the Yuuzhan Vong invasion or the Old Republic.
     
  2. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Io as vrea sa vad The Old Republic era in filme, desi am senzatia ca nu va fii deloc asa pentru ca se cheama episode 7.
    What I really hope they will stay clear of is the movies timeline and characters, they have suffered enough and no good can come of it.
     
  3. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
  4. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
  5. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    I second that!
     
  6. Darth_Garak

    Darth_Garak Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Jul 28, 2005
    Thirded. Dar e o chestie atata de logica si de faina incat logic ca nu le va intra in cap (cate carti avem in era aia? yeah).
     
  7. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Pe mine m-a informat fiu-meu aseara ca o sa apara un nou film SW facut de Disney. Am crezut ca glumeste sau ca a inteles gresit :))
    Pana ma voi obisnui cu ideea si voi avea un pic de timp sa citesc una-alta despre asta, nu pot spune decat doua lucruri:
    1. mai bine Goofy decat Jar - Jar Binks;
    2. Sper ca va fi cu Mara Jade :D :D


    Wow, AK-610!!!
    Daca cu Rogue am mai vorbit macar din an in pasti, pe tine nu te-am vazut de cand eram mica :)
    Bine ai revenit!
     
  8. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Hahaha, de cand erai mica! Foarte tare!
    Bine te-am/v-am regasit ;)
     
  9. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Bine ati revenit, tuturor!

    Cum ziceam in celalalt post, cat timp e un film care sa ma faca sa vorbesc o saptamana despre el, eu am sa fiu ok, cu orice ar fi el. Eu sunt curios cine o sa joace in locul lui luke si daca vom avea mai multe personaje feminine :D
     
  10. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Dude, cand o sa apara deja vei fi vorbit despre el 2 ani de zile. :p

    Io sper sa nu aud numele Skywalker in noua trilogie decat in context istoric.
     
  11. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    S-ar putea sa fie cu Ben Skywalker si Jacen/Jaina Solo.
    Din punct de vedere al cronologiei ar fi ok pentru ca nu prea sunt surse pentru intervalul 42ABY si 130ABY.
    De asemenea, actorii care i-au interpretat pe Luke, Leia si Han ar putea avea aparitii episodice.

    Pe de alta parte, as vrea ca mitologia Jedi (adica dualitatea light side/dark side) sa aiba un rol important.
    Am observat ca multe dintre cartile din perioada NJO/Legacy se axeaza pe amenintari externe (rasa Vong sau Dark Nest). Unul dintre motivele pentru care imi place mai mult materialul din Vechea Republica e pentru ca e totul despre Sith vs Jedi. As it's always been.
     
  12. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Se pare ca zvonurile conform carora Harrison Ford va aparea in episodul 7 se inmultesc :

    http://a1.ro/timp-liber/film/harrison-ford-rol-de-10-milioane-de-dolari-in-razboiul-stelelor-7.html


    Cine stie, poate o sa il vedem si pe Goofy in film... [face_nail_biting]
     
  13. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Hmm, in cazul asta, cel mai probabil o sa avem parte si de o Mara Jade ca sa fie si a noastra Mara fericita :D
    Nu m-ar deranja o trilogie cu Jacen, Jaina & co. Aparent sunt printre putinii de aici care prefera NJO si nu Vechea Republica. Si da, tocmai am recunoscut asta in public!
    Also, I am a big fan of the Heir to the Empire Trilogy.
    There!:p
     
  14. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Un poll ceva? Ca sa ne mai dezmortim si noi un pic? :D

    Ca sa raspund tot cu un quote: " You are braver than I thought!"

    Anyway, daca il stergem pe Jacen de acolo, ar merge... Dar daca il tai pe Jacen, ai ramas si fara Mara... Decisions, decisions [face_waiting]

    P.S. Oricum, cam putin probabil sa apara Jacen. Am urmarit prabusirea lui Anakin prea recent ca sa primim ceva asemanator dar cu alt protagonist. Cel putin asa sper...
     
  15. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Baga mare cu poll-ul, AK. :D
    Io is tare curios cum o sa mearga, sper sa nu fie ca si cand Harrison Ford a incercat iar sa joace Indiana jones, ca filmul ala a fost naspa. :D
     
  16. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Mai, eu m-am tot gandit, si cred ca o sa ne placa, indiferent cum va fi. Nu cred ca cineva a sperat sa mai vada vreun film SW prea curand.
    Si eu prefer perioada NJO, desi recunosc ca e oarecum mai comerciala. Si fiind vorba de Disney, sunt convinsa ca se vor orienta spre ceva comercial. Daca se vor hotari sa apara Harrison Ford, Mark Hamill si Carrie Fisher, probabil ca vor avea doar aparitii episodice si actiunea se va concentra pe alte personaje. Nu poti face un film Disney avand ca personaje principale niste bosorogi :D
    Eu l-am vazut pe Mark Hamill live in 2007 la Celebration Europe. In ciuda varstei inca se tinea bine, dar nu l-as vedea personaj principal intr-un film SW, acum.

    http://www.latinospost.com/articles/6636/20121108/star-wars-episode-7-rumors-harrison-ford.htm
     
  17. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
  18. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Eu cred ca o sa se "profite" de faptul ca actorii din prima trilogie mai sunt in viata... si tinand cont ca e vorba de Disney si sunt dispusi sa ofere 10 milioane pentru harison ford(care apropo a zis cu ceva timp in urma ca nu mai vrea sa joace in sw, ca nu e genul lui de film) sunt sigur ca o sa vrea sa faca profit din filmul asta... adica sa fim seriosi, oricine ar investi atat in orice, se asteapta sa castige ceva profit...

    Dupa cum zicea Mara, sigur o sa ne placa si nu neaparat pentru ca o sa aiba regie misto sau scenariu extraordinar... ci pentru ca e un nou film Star Wars, care multi dintre noi, nu mai credeam ca o sa mai apara vreodata un altul.. :) si chiar daca o sa fie un film prost, o sa ne placa pentru ca o sa putem face misto de el :p... cred ca oricum ar fi tot o sa fie ok ...
     
  19. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    10 milioane nici macar nu e prea mult pentru un actor de liga intai...
     
  20. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Mda, ma astept sa apara macar in prima parte a trilogiei. Sa predea stafeta... Cu toate astea nu stiu, mi se va parea ciudat sa vad the older versions of Han and Leia. In cazul lui Luke nu vad nici o problema, mai ales ca am inteles ca va avea un rol de mentor gen Obi Wan, ipostaza in care nu mi se pare greu sa mi-l imaginez. Vom vedea, cu tehnologia de care dispun acum, cine stie? Poate ii mai "aranjeaza" un pic...
     
  21. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Am vazut cum iese cu aranjatul din TRON...
    MAcar it's getting there, cine stie, poate in 2 ani chiar avem film star vars. :D
     
  22. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    OK, I'm sorry, but I just couldn't help myself ...

     
    Milena_Syan likes this.
  23. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
  24. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    [face_rofl]

    Cea mai tare chestie pe care am auzit-o pana acum !

    Ori fac astia misto ori au innebunit complet. Daca il invie pe Vader eu as zice ca o mare parte din expanded universe-ul de dupa Endor este compromis.
     
  25. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Well they did it with the emperor. :D
    And maul....
    And many more.