main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Hrvatska i Unija i sve skupa s tim

Discussion in 'Archive: Croatia' started by Lord_of_all_Noldor, Sep 11, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Lord_of_all_Noldor

    Lord_of_all_Noldor Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Aug 30, 2005
    Haag. Gotovina. Ulazak u Europsku Uniju. Ulazak u NATO pakt. Na?e mjesto na Zemlji.

    Sve se te fraze svakim danom vrte po medijima. Ni krivi, ni du?ni, uvijek nastradamo. Politicari nas prodaju. Strani politicari nas mrze. Za?to dolazi do svega toga? ?to li ce na?a dr?ava izglasati na referendumu? ?to vi mislite o tome?
     
  2. FruFru

    FruFru Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 13, 2005
    Ja mislim da EU sucks. J.... ti to.

    Potpuno se slazem sa onom pjesmom od 'Popeya' Eurupa -> pre dobra stvar, cista komedija
     
  3. Lord_of_all_Noldor

    Lord_of_all_Noldor Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Aug 30, 2005
    Ne mislim na nikakve pjesme. Mislim na ozbiljnu politiku.
     
  4. Darthana

    Darthana Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 24, 2005
    Hoce? ozbiljno? Ozbiljno mislim da situacija ne sluti na dobro. Pogledaj nas. EU in njeni zakoni ce nas uni?titi. Nas, na?u ekonomiju, na? stil ?ivota. A s druge strane, mi smo premala zemlja da bi mogli opstati samostalni. ja mogu glasati, ali nemam pojma za ?ta (ako ikad doðem u priliku birati, naravno).
     
  5. FruFru

    FruFru Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 13, 2005
    A...

    Politicki stav:

    EU politicki gledano ima jeko dobre ciljeve (ujedinjenje, mir...) ali nisam siguran koliko
    mogu ta obecanja odrzati. Ujedinjenje raznih vjera pod istim krovom???
    Uz to postoji onaj uvijet da Hrvatska mora dozvoliti prodaju privatnog i drzavnog zemljista
    stranim kupcima (to mi se ful ne sviða). A postoji i onaj koji ka?e da ce svaka drzava dobiti limit u proizvodnji i izvozu
    (to mi isto ne zvuci dobro). I uz sve to ja obozavam jesti hranu kupljenu na trznici, nepakiranu, nemarkiranu, ne..., a da ne pricam o medu i siru... (ja to zelim jesti i za 10 godina)

    Gotovina? -> Ne zao mi je, samo ke? :p

    Na?e mjesto na zemlji? -> dr?imo ga dok je na?e

    btw: ona pjesma ima rijeci koje su dostojne toga:

    'Nikad neæu sku?it neke fore, zasto smo u kurcu a imamo najljep?e more, za?to nas jebu sa svih strana mi smo obiène budale **** dr?ava banana. Imamo sve a neznamo iskoristit
    treba nam stranac da nas nauci mislit, da nam gradi hotele i gradi kampove a onda u tom kampu
    stavi ?icu i rampu. A na?i opæinari i dalje zemlju prodaju s osmjehom na licu nikad se ne
    kaju, provizije im daju neke èudne vizije, lovu peru i dalje ponosno seru. Ali nije stranac kriv veæ smo mi bijeda mentalitet nam je u kurcu ma sve èemo bez beda, a sada kada jo? doðe ta jebena
    EUROPA tako æe nas ogulit, da èemo istrulit. Berlusconi æe se odjednom kupat na Brijonima a mi æemo se lupat po glavi, po Kojonima globalno sranje sti?e i kod nas, sti?u pravi lopovi, al mo?da bude bolji GRASS. Jest èemo hranu ko zna od kud a na?a æe dijeca znat samo za fast food. Postat cemo debeli ko glupi Amerikanci zaboravit èemo da smo FOREVER BALKANCI. Dobit èemo bolesti
    za koje nismo ni æuli, ma bi èe sve u kurcu, svugdje pa i u Puli. Nebeske cijene Europski standard a plaæe èe ostati iste kao i dosad. Pa èemo se opet bunit i na cestama protestirat,
    masovno se skupljat i svi skupa paradirat, ratovat u nadi da se dve vrati ko prije tj. SAD PO?TEDITE ME TOGA DOK SAM JO? ZDRAV I MLAD.'


     
  6. Deciple_of_Malak

    Deciple_of_Malak Jedi Master star 4

    Registered:
    Jul 10, 2005
    Mo?da bi bilo i bolje da uðemo. Jednog dana, ne ba? toliko skoro, ali jednog dana bi i mogli imati lijepu buducnost. Za na?u djecu ako ne za nas same.
     
  7. FruFru

    FruFru Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 13, 2005
    Mozda jednoga dana...
     
  8. Lord_of_all_Noldor

    Lord_of_all_Noldor Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Aug 30, 2005
    Ma daj! Jo? napi?em da je ovo ozbiljnija rasprave a ne glazbeni thread a ti ide? pisati rijeci pjesme. [face_frustrated]


    Mo?da bi bilo i bolje da uðemo. Jednog dana, ne ba? toliko skoro, ali jednog dana bi i mogli imati lijepu buducnost. Za na?u djecu ako ne za nas same.

    Ostaje ti to "mo?da". Nikad ne mo?emo biti sigurni.
     
  9. FruFru

    FruFru Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 13, 2005
    Sorry, nisam znao da ces se naljutiti...
    A i stavio sam je BTW (by the way).

    [face_peace]
     
  10. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Ostaje ti to "mo?da". Nikad ne mo?emo biti sigurni.

    Hmm, da. Kako je pomalo krenulo, sve mi se cini da slijedeca generacija nece do?ivjeti srecu u Europskoj Uniji. Malo pomalo sistem se raspada. Samo pogledajte stav razvijenijih zemalja prema zajednickom ustavu. To je samo jedan od mnogih znakova neslaganja. pa ne mo?e se ocekivati od stoljcima sukobljenih naroda (poput Njemaca i Francuza, ili Engleza i Francuza) da ?ive lijepo i skladno po zajednickim pravilima. Sve je to veoma lijepa ideja, naravno, ali ostaje samo to ~ ideja. Provoðenje stvari u praksu mnnogo je te?e nego ?to izgleda u teoriji. To je cinjenica. A moje je mi?ljenje, formirano na osnovu meni poznatih cinjenica, da i EU i neulazak u EU znace ne?to lo?e. Kako god da okrene?, mi smo samo mala zemlja, srednje razvijena zemlja, u globalnome svijetu, gdje prevladavaju koorporacije, novac i naravno, moc. Ustroj svijeta nije drukciji nego prije par tisucljeca. Pojedinci i bogata?i i dalje vladaju, mase se dr?e u neznanju, nevini su ce?to janjci za klanje... EU je zakon koorporacija ~ vi?e ne?to ekonomsko i manipulacijsko nego jedna lijepa ideja o zajedni?tvu mnogih naroda. S druge strane, neulazak bi nam mogao donijeti jo? vece siroma?tvo jer nismo dovoljno mocni da bi se brinuli sami za sebe. Bilo kako bilo, ru?no nam se pi?e.
     
  11. Darthana

    Darthana Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 24, 2005
    Lijepo receno, Amon. Ali moram ti reci, ti si stvarno pesimist.
     
  12. Slyk1988

    Slyk1988 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 3, 2005
    nah. bolje da ne udjete u EU. naplacivace te 5 kn da se osvljetljivanje Bascanske ploce. svjetlo ce svjetliti 30 sec.
    btw: to su napravili madjari sa rukom Sv.Stjepana 1. madjarskog kralj
     
  13. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Lijepo receno, Amon. Ali moram ti reci, ti si stvarno pesimist.

    Pesimisti su samo dobro informirani optimisti. :D


    nah. bolje da ne udjete u EU. naplacivace te 5 kn da se osvljetljivanje Bascanske ploce. svjetlo ce svjetliti 30 sec.
    btw: to su napravili madjari sa rukom Sv.Stjepana 1. madjarskog kralj


    Ne uðete?!? Valjda ne uðemo; buduci da i ti ovdje ?ivi?.
     
  14. Slyk1988

    Slyk1988 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 3, 2005
    lol. ja sam vec tamo. makar ja ulazim 2put u EU. LS
     
  15. Lord_of_all_Noldor

    Lord_of_all_Noldor Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Aug 30, 2005
    lol. ja sam vec tamo. makar ja ulazim 2put u EU.

    :confused: Mislio sam da si ti iz Hrvatske.
     
  16. Slyk1988

    Slyk1988 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 3, 2005
    Drzavljanost RH
    Narodnost HUNGARIAN
     
  17. Deciple_of_Malak

    Deciple_of_Malak Jedi Master star 4

    Registered:
    Jul 10, 2005
    Za pitanja poput EU, va?no je tvoje mjesto boravka, NE tvoja narodnost.
    Vjeruj mi, vucarao sam se po ambasadama prije nego li sam oti?ao vani na faks. ?vicarska nije u EU, pa i nije bio neki problem, ali naucio sam mnogo toga.
     
  18. Slyk1988

    Slyk1988 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 3, 2005
    prvo. pratimo madjarsku politiku pa ZNAMO kako je tamo.
    2. bili smo tamo i sve je DUPLO SKUPLJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    3. VJERUJ MI ne bi ste htjeli ovako(srry ali istina je) siromasni u EU. pojest ce vas!!!!!!



    Sto se tice Drzavljanosti/narodnosti:
    JA SAM MADJAR. VI TO NIKAKO NECETE MOCI PRMOJENITI, NEMOJTE NI POKUSAVATI. SKROZ SAM RODOLJUBNO/DOMOLJUBNO ORIJENTIRAN. CAK MISLIM DA NABAVIM MADJARSKO DRZAVLJANSTVO. USPUT TU JE LIJEPO. ALI DOMA JE NAJLIJEPSE!



    velika slova su da bolje vidite.
     
  19. Darthana

    Darthana Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 24, 2005
    [face_laugh]
     
  20. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    :rolleyes: A tko i?ta ?eli mijenjati?! Ti si stvarno pobrkao loncice!
    Samo znaj da je da si po narodnosti Maðar, ali ima? Hrvatsko dr?avljanstvo kao ?to i sam ka?e?. Prema tome ti nisi u EU, kao i notko drugi s boravi?tem, a kamoli dr?avljanstvom RH.
    Odi ti u Maðarsku, nema problema, ali nisi u EU dok god ima? ovo dr?avljanstvo i nema smisla govoriti da ulazi? dvaput.
     
  21. Slyk1988

    Slyk1988 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 3, 2005
    vidim da ovdje postjem sve manje pozeljan pa cu se potrudit da me sto prije izbace.
    javim se kada uspjem.


    p.s.

    ovo je spam!
     
  22. Darthana

    Darthana Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 24, 2005
    ovo je spam!
    o_O
     
  23. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
     
  24. Slyk1988

    Slyk1988 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 3, 2005










































































    revange of FRU FRU and CO.
     
  25. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    ?ta je ovo? Kao neko zabrijavanje?!?

    Evo savjeta: get a life!

     
Thread Status:
Not open for further replies.