main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Let's find a Star Wars virgin!

Discussion in 'Archive: Romania' started by MaraStardreamer, Nov 17, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    The idea came from here:

    http://www.ew.com/ew/report/0,6115,1558880_1_0_,00.html

    Cred ca in Romania e mult mai usor sa gasesti virgini Star Wars decat prin tarile "civilizate" :D
    Asa ca m-am gandit sa facem un maraton SW la care sa ne adunam cu totii si sa invitam si vreo doi-trei "inocenti" (nu mai multi, ca ne capiaza). Sa le punem filmele, unul dupa altul, in aceeasi zi, altfel nu ar avea nici un haz, sa le notam reactiile si impresiile, pentru a le posta pe forum, sa ii filmam, sa ii pozam si sa ni-i aratam unii altora. Si cine stie, poate mai castigam ceva membri cu ocazia asta.
    Eu ma ofer sa fiu gazda actiunii in Timisoara.

    Ce parere aveti? :)


     
  2. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Asigura-te ca ti-au ramas suficiente masele inainte sa-i supui acestui "chin", ca nu stii daca o sa le placa sau nu. :D
     
  3. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Aham...
    Precizare: :D

    Pentru ca unele persoane m-au inteles gresit: cand am spus virgin Star Wars, ma refeream la persoane care nu au mai vazut NICIODATA Star Wars. In rest, n-am eu treaba cu virginitatea nimanui. :p
     
  4. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    a cunning plan :D
    we kidnap people and we make them watch star wars :D
     
  5. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    [face_devil]
    I already thought of someone to kidna...I mean invite. [face_whistling]
     
  6. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Aveti grija numai sa fie oameni seriosi, sa nu-mi sparga bibelourile prin casa daca ii apuca pandaliile de la prea mult Star Wars! :D
     
  7. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    here I a.... oh wait... oameni care nu au vazut niciodata Star Wars?

    OHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH!

    Nevermind. [face_blush]
     
  8. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    [image=http://www.charous.com/uploads/3c9fdb4fa4.gif]
     
  9. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    @Diva: Ai omis partea cu Star Wars, nu? Damn, cat pe-aci sa te dai in fapt!
    @Serge: Man, ai gresit topicul. Asta mergea la "poze cu noi".
    :D
     
  10. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    ...iti dai seama cate floricele trebuie sa faci...si daca nu le place cafeleI-)...
     
  11. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    No problem. Aduce Cyber floricelele.
    Milena, astept sa-mi spui la cine te-ai gandit. O sa intreb si eu la serviciu, poate gasesc vreun specimen. Propun data de 1 decembrie, e vineri si e zi libera (eu s-ar putea sa trebuiasca sa merg la lucru pentru cateva ore, dar oricum, a doua zi e sambata si ne putem reveni dupa orgie).
     
  12. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Eu propun sa NU fie 1 decembrie. Singurul motiv e ca in 2 decembrie am un partial (la fel si peroana la care m-am gandit, ca doar suntem in aceeasi grupa).
     
  13. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Interesanta idee... Dar nu prea cunosc asemenea persoane... too bad...
     
  14. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Well, you could at least come and have a good time watching the n00bs. ;)

    I just know three of us will. [face_devil]
     
  15. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Thanks for the invitation, but i have to catch up on some work on the 1st of December. I'll let you guys have all the fun.
     
  16. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    ramanem fara timp, ati gasit pe cineva, eu poate am gasit pe cineva dar cred ca a gasit filmele, trebuie sa intreb :D
     
  17. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Ramanem fara timp? [face_laugh]
    Dar unde ne grabim?
    Eu nu am gasit pe nimeni, ieri am stat cu falcile inclestate la serviciu, din cauza durerii, asa ca nu m-am simtit in stare sa explic cum trebuie colegilor ce vreau de la ei.
    Milena zice ca a gasit pe cineva, si in principiu ramane pentru 2 decembrie, dupa partial.
     
  18. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Good news.
    Dupa mai bine de un an, am gasit in sfarsit o virgina Star Wars.
    Tot ce stie despre SW e reclama cu "ala negru care respira greu" si ceva de "o papusa verde cu urechi tuguiate". Nu a vazut nici un film si nu stie despre ce e vorba. E de acord sa le vada pe toate sase in aceeasi zi, cu conditia sa-i punem la dispozitie cafea si multe floricele, si dupa aia sa ne uitam la o comedie sau la un film de groaza.
    Cred ca va rezista, intrebarea e daca vom rezista noi... :D
    A fost de acord sa facem actiunea intr-una din zilele libere dintre sarbatori. Ma ofer desigur sa fiu gazda evenimentului.
    Cine vine? :D
     
  19. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Damn! Cred ca dupa aia va trebui sa va uitati la o comedie de groaza si sa-i dai floricele cu bulbuci nucleari. Insa cred ca merita! :D Si e virgina pe bune?:D Ma refer la Star Wars bineinteles :p
     
  20. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Asta vroiam si eu sa intreb... exact aceeasi formula. Mi-a luat-o Sergiu inainte. De ce mane? Era intrebarea mea :((
    Deci... e pe bune? Tre' s-o cunosc si eu sa vedem daca e virgina... SW, pe bune. Tre' sa analizez subiectul and all.
     
  21. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    I'm in! :)

    And after we're done with Star Wars, let's not forget Mara herself is a "Pirates of the Caribbean" virgin.
    We might strap her to a chair and shove her right in the middle of it. [face_devil]

    Or we could opt for a different sort of pirate and watch Stardust instead. [face_worried]
     
  22. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Have fun! [face_alien_1] [face_laugh]
     
  23. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006

    No, no, no, n-o sa ma prinzi niciodata :D


    Avem doua chestiuni importante de stabilit:

    1. Ziua intalnirii - eu voi fi plecata in 24,25,26, propun sa ne intalnim in 28 sau 29 decembrie.

    2. In ce ordine vom pune filmele?

    Eu nu sunt deloc de acord cu ordinea cronologica, dupa atatea efecte speciale ametitoare din PT, cred ca va fi plictisita de trilogia veche.
    Nici 4,5,6 si apoi 1,2,3 nu mi se pare prea ok, fiindca va cunoaste finalul, si poate nu va urmari noua trilogie cu interes. Cred ca cel mai bine ar fi sa le punem in urmatoarea ordine: 4 (e deschiderea perfecta), apoi 5 (finalul e socant, ramane deschis si va dori sa afle mai mult). Obisnuita fiind cu conceputul de Forta si cavaleri Jedi, vom putea trece linistiti la prequels, pe care sa le vada in ordine, dupa care sa terminam cu RotJ.
    Singurul spoiler va fi faptul ca Luke si Leia sunt frate si sora, dar cred ca, fiind deja familiarizata cu cele doua personaje, surpriza va avea acelasi impact la nasterea copiilor, sau poate chiar mai mare decat ar fi fost in ROTJ.

    Ce parere aveti?
     
  24. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    dar uhm...ahm...uhm.....ahm...cronologia desi strica surprizele e atata de...cronologica! Chiar vrem sa o abandonam de dragul povestii, a momentelor importante, a personajelor, si chestiilor de genul asta. Adica, e cronologica.
     
  25. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Sunteti siguri ca persoana respectiva nu s-a uitat pe net cautand date despre SW?:D
     
Thread Status:
Not open for further replies.