main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania Ce-am mai facut de cand eram mici...

Discussion in 'Europe Discussion' started by MaraStardreamer, Nov 1, 2012.

  1. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Cum ziceam... Eu stiu unde sunt acum Cyber si Milena, cam ce face Katana si... cam atat. Mi-ar placea sa aflu cate ceva si despre ceilalti. Cu unii din voi n-am mai vorbit de ani de zile. De Diva, arapila si Tezeu nu mai stiu aproape nimic de la intalnirea din 2010 de la Herculane.
    Si totusi, printre picaturi, fiecare din noi a mai facut ceva. Are un job nou, s-a casatorit, a divortat (la capitolul asta cred ca ma incadrez doar eu :D), copii, locuri noi vazute... cred ca ati prins ideea. Atat cat e dispus sa spuna fiecare, bineinteles.
    Mi-ar placea sa stiu ce face Tavi Paun, cu ce teveu se mai lauda si cand are de gand sa-mi dea ciocolata :D

    Si eu sunt foarte ocupata cu viata mea plictisitoare. Am acelasi job in resurse umane de 7 ani, pe langa asta mai am inca doua. De trei ani sunt fotograf NBC (stiti voi, Nunti, Botezuri, Cumetrii :D) si mi-am amenajat acasa un studio foto pentru copii. De cateva luni m-am apucat si de confectionat bijuterii handmade. Copiii sunt mari, Damian e in clasa a cincea si e (conform propriei declaratii) un mic geniu. Vrea sa devina inventator de jucarii. Mara e in clasa a treia, e o razgaiata si o rasfatata si vrea sa devina bucatareasa (macar o sa am ce manca la batranete).

    M-am ingrasat o gramada de kilograme, prin urmare acum doi ani mi-am cumparat bicicleta, ca sa fac un pic de miscare. Am reusit sa ies de doua ori cu ea in perioada asta, desi timp liber am suficient, cam 5 ore pe zi, intre 2 si 7 dimineata. Mare parte a timpului meu liber il irosesc din pacate dormind :D

    pagina mea de facebook:
    https://www.facebook.com/carina.sirbu
    si site-ul meu personal (made by arapila si neactualizat de doi ani, din lipsa de timp): www.carinasirbu.com

    Voi ce-ati mai facut? :)
     
  2. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Pfai... eu am terminat doua facultati din domenii diferite... am devenit un mic mare designer/programator(Eu nu am site, deci nu prea am cu ce sa ma laud :D) si am ajuns sa impart carti de vizita oamenilor. Lucrez foarte mult cu straini in mod special cu niste Islandezi, care sper ca intr-o zi au sa ma duc la ei sa vad si eu o cascada ca in filme. Nu m-am insurat si nu ma stresez prea tare cu asta.

    Intre timp am schimbat case si orase si momentan sunt in Cluj locuiesc singur intr-o casa(cu chirie, normal :D) iar daca aveti drum prin zona, ofer cazare :D.

    Ca fan Star Wars... ii inebunesc pe multi sa vada filmele port roba de jedi pe post de halat de baie si invart bete si cozi de matura. Am facut o vreme Aikido in speranta ca o sa invat sa ma lupt cu sabia laser, dar cica nu exista asa ceva in lumea reala...
     
  3. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    La mine nimic de raportat... chestii normale pe care le faci la o anumita varsta. De fapt as vrea sa profit de ocazie si sa il citez pe ROGUESQUAD, pentru ca mi s-a parut genial raspunsul lui din alt topic. Numai sa reusesc sa il gasesc pe aici...

    Superb! [face_laugh] Cred ca asta vreau sa scrie si pe piatra mea de mormant: Aici zace AK-610 care si-a vazut de viata si pasinuile lui neinteresante (cum ar fi numaratul grauntelor de nisip de pe Tatooine)...cu bune si cu rele... si cam atat.
     
  4. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu consider ca am raspuns deja la aceasta intrebare... asa... in linii mari. :D
     
  5. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Ce enervanti sunteti :p

    Rogue, zi-ne macar daca ti-ai luat pisica :D
     
  6. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Din fericire, nu. (inca?) :)
     
  7. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Pai cred ca in cazul meu the biggest thing e ca... am parasit cuibul parintesc! Stiu ca nu e casatorie/mutat din tara etc dar bai, baby steps nu. :) Lucrez la 9am.ro unde cica sunt redactor-sef dar de fapt sun persoana de vina cand ANYTHING goes wrong. :) Am facut un master de studii americane la care mai am de facut disertatie ca lene e cucoana mare si nu mi-am dat-o in vara. Am mai fost la vreo cateva fedcoane. Stiu ca aici e forum SW dar deh, ma dau si eu mare ca l-am vazut pe WILLIAM SHATNER live. :p

    Ah, what else, what else. Nu mai am par, de fumat tot fumez, am cont de youtube pe care pun reviews and ****, scriu pe tvblog. Sincer cu exceptia faptului ca m-am mutat si stau pe picioarele mele (more or less ca am colegii de apartament care se ocupa de detaliile de gospodareala :) ) I'm not that different fata de cine eram acum vreo 4-5 ani.

    It's kinda sad actually. ca vorba aia. Am o varsta. :p
     
  8. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    My most notable achievment in ultimul an e ca am terminat o campanie de D&D care a tinut mai mult de un an.
    In rest... I moved out to Bucharest, I moved back in with my folks dupa aproape un an, yadda yadda, acu is un Suedia la master at the Swedish School of Photojournalism. E cool.
    Despre work.... i have worked, ba ca freelancer, ba ca staff photographer, life has been fun.

    In rest.... merg cu bicicleta. :D
     
  9. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Ma bucur ca sunteti bine, pe picioarele/rotile voastre :)

    Diva, pune si tu niste linkuri la site-urile pe unde mai scrii, sa te citim si noi.
     
  10. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Si ar putea sa povesteasca si Katana ce schimbari cool a avut in viata. :D
     
  11. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Fine, Katana a terminat masterul si s-a angajat pe undeva. There.
     
  12. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Mda [face_laugh]
    Multumesc Ciber pentrul succintul rezumat al vietii mele.
    Well, it is true. Am terminat masterul in Informatica Medicala, dupa 4 ani de Automatica ca in final sa ajung sa programez/testez contoare inteligente pentru Spania si Rusia (unde trebuie sa reziste si la -40 de grade Celsius. Haha!). It is all well for now, lots of fun and lots of kinky talking. Asta pentru ca suntem 4 colegi de facultate (2 si de liceu) in echipa.
    In rest, dorm foarte mult. Si inca il am pe Pitziric la care, in cei 6 ani de cand il am, am dezvoltat o alergie de toata frumusetea. And I'm keeping them: alergia si matza. Si ca sa zic ceva ce ar zice Ciber: do not judge me! :p
     
  13. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Pai am asteptat politicos peste o luna sa il pui tu. :p