main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Clone Wars sunt bune pentru puradei?

Discussion in 'Archive: Romania' started by arapila, Feb 2, 2010.

?

Clone Wars sunt bune pentru puradei?

Poll closed Mar 4, 2010.
  1. Da

    88.9%
  2. Nu

    11.1%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Uite ca postez un poll pe forum... Sunt smecher, nu?


    Vreau sa va intreb ca daca va lasati pruncii(sau v-ati lasa, daca nu aveti) sa se uite la Clone Wars?

    Credeti ca desenele animate SW sunt mai bune sau rele decat tom si jerry?

    Eu stau si ma gandesc ca nu e nu stiu ce diferenta(facand abstractie de roboti si nave spatiale). Exista binele abssolut(jedi), exista raul absolut(sith), nu se taie nici un om, doar roboti si oameni rai. Nu vad cu ce ar fi diferite aceste desene animate de povestile clasice :D
     
  2. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Sa inteleg ca si tu ai auzit de noua lege prin care ar vrea sa se interzica difuzarea desenelor animate violente cu roboti, sange, capete taiate etc.
    Interesanta idee de dezbatere, oricum :p
    Noi am crescut cu Tom & Jerry, cu Wacky Races, 2 Stupid Dogs, Sheep in the Big City, Scooby Doo, Cow & Chicken, I am Weasel si alte desene care la vremea lor pareau dereglate. Tin minte ca ai mei nu intelegeau cum ma puteam uita la "caricaturile" alea si cat de odioase pot fi. Old habbits die hard. I still like them.
    Personal, Clone Wars e lux si mi-e ciuda ca nu am avut parte de asa ceva acum vreo 10-15 ani(damn, I'm old). Si nici Ben 10 nu e rau. Imi aduc iarasi aminte de un desen animat de pe Cartoon Network care rula pe vremea cand eram in liceu. He, man! cred ca se chema. Si bineinteles ca l-au dublat. Desigur, He, man! a fost pronuntat cum se scrie(ma amuza teribil). Din motive obiective. Sau poate sa nu-i indemne la perversitati pe bietii copii nevinovati :D

    Oricum, nu vad logica in a-i obliga pe copii sa se uite la desenele cu care au crescut parintii si bunicii lor. E adevarat, sunt frumoase, merita vazute, merita promovate, dar nu indesate cu forta. Dar probabil, in principal, vor lovi in anime-uri(si inca astea care se difuzeaza pe Animax sau AXN Sci-Fi sunt printre cele mai decente), deci Clone Wars is still in a safe zone for now.
     
  3. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Ma simt ca un copil, ma comport ca unul, ma uit la clone wars, deci da.
     
  4. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Well, eu cred ca trebuie fortati sa se uite la aceleasi desene ca si noi. Doar ca sa nu ma simt cumva eu batran pentru ca nu imi plac astea noi.
    Ale noastre macar aveau niste metafore si mesaje foarte interesante. Exemplu perfect ar fi cow and chicken si I am Weasel.
     
  5. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Si de Clone Wars ce zici?:D
     
  6. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Dacat porcariile ce exista acum la televizor, Clone Wars e de 1.000.000 de ori mai bine realizat, atat din punct de vedee grafic cat si a storyline-ului. Deci cred ca e ok pentru copii... Oricum, e timpul sa inceapa sa apara urmatoarea generatie de fani.
     
  7. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    haaaa? ce mesaje aveau idiotenile alea de desene animate?
     
  8. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Lol, asa zicea si taica-miu. :D
     
  9. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
  10. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005



    Care era mesajul pana la urma?


    @ciber mnnu imi merge filmu hahahahha
     
  11. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Ai mei se uita la orice desene animate, de la Tom si Jerry pana la cele de pe Minimax, trecand prin lung-metrajele Disney. Cele de pe CN nu le prea plac, cu cateva exceptii.

    Eu nu i-am pus sa se uite la Clone Wars, l-au descoperit singuri. Si au tipat dupa mine sa-mi spuna ca e Razboiul stelelor la televizor :D. De atunci se uita mereu, e tragedie daca il pierd intr-o seara. Daca pana acum Star Wars era doar "un film cu roboti care-i place lu' mami", acum totul capata un sens in mintea lor. Pentru Damian Anakin e un erou. Nu pot sa-mi imaginez cum va reactiona cand va afla ca se transforma in Vader, despre care ii explica Marei ca "e un tip negru si foarte rau - mai lipseste sa spuna ca respira greu - si sigur o sa apara mai incolo". La varsta asta, notiunile de bine si rau sunt foarte clar delimitate in mintea lor, nu exista cale de mijloc.
    Pe Mara am surprins-o intr-o seara ca se mazgalise pe fata cu rujurile si fardurile mele zicand ca e Ahsoka. Si e foarte dezamagita ca Anakin nu e indragostit de ea si o iubeste pe Padme :D A primit un action figure cu Ahsoka de Mos Craciun, de care e foarte incantata :)
     
  12. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Foarte tare :D pana la urma aschia nu sare departe de trunchi ahahahhaha
     
  13. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Clar. Eu abia astept sa mai creasca Mara, sa-i explic originea numelui ei :D
     
  14. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Poate o sa iti fure nickname-ul :p
     
  15. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
  16. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Noua generatie de fani SW. Very cool![face_laugh]

    Desi eu am ceva cu Ahsoka. Nu stiu exact ce...
     
  17. adriandreptate

    adriandreptate Jedi Youngling

    Registered:
    Sep 10, 2009
    Lache's Arts
     
  18. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Nu numai ca i-as lasa sa se uite, dar i-as incuraja.
    Da, apar lupte, roboti facuti praf si oameni raniti, dar a priva un copil de ilustrarea luptei dintre bine si rau din cauza violentei e ca si cum PETA l-ar da in judecata pe Fat-Frumos pe motiv de cruzime impotriva balaurului.

    Mara, ar fi culmea ca Mara s-o urasca pe Mara.
     
Thread Status:
Not open for further replies.