main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

de ce Palpatine nu e descoperit de Jedi?

Discussion in 'Archive: Romania' started by sergiurusu, Nov 13, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    De ce credeti ca Palpatine, un maestru al partii intunecate a Fortei nu este simtit deloc de catre Jedi? Jedi simt ca e ceva rau in jurul lor, insa nu se pot orienta exact spre Palpatine; sa fie aceasta "ceatza" identica cu cea folosita de Yoda pe Dagobah pentru a se ascunde de Vader si de Imparat?
     
  2. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Sergiu, aici te contrazic un pic.

    Yoda a reusit sa se ascunda pe Dagobah fiindca pe Dagobah exista pestera aceea din care emana Raul, deci yoda si prezenta se neutralizau reciproc, deci Dagobah probabil aparea "Neutra" pe "Harta Fortei".

    Sincer, nu imi imaginez cum a putut Palpatine sa ramana ascuns.
     
  3. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Exact la asta ma refer. O fi avand si Palpatine un loc unde "ceva" neutraliza Forta sau era el asa de "mare si tare" si o putea face singur (cand se spala dimineata pe dinti de exemplu)?
     
  4. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Eu cred ca asta e unul din misterele pe care va binevoi poate Lucas sa ni le dezvaluie in Episodul III. Parerea mea ar fi ca Palpatine este destul de puternic pentru a se ascunde de Jedi.
     
  5. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Sunt de acord cu Mara, oricum Light Side-ul niciodata nu vedea exact ce era disturbance-ul in forta :)
     
  6. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Parerea mea : Palpatine nu poate fi simtit ptr. ca este RAUL SUPREM.
    Adica ceva despre care doar se stie ca exista, insa nu a fost descoperit vreodata.

    Poate Ep. 3 ne va dezvalui si asta...
     
  7. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Parerea mea : Palpatine nu poate fi simtit ptr. ca este RAUL SUPREM.
    Adica ceva despre care doar se stie ca exista, insa nu a fost descoperit vreodata.

    Poate Ep. 3 ne va dezvalui si asta...
     
  8. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  9. vanatorul

    vanatorul Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Dupa cum se zicea la un moment dat in film, never underestimate the power of the dark side :)
     
  10. BobaChris12

    BobaChris12 Former RSA star 9 VIP - Former Mod/RSA

    Registered:
    Aug 30, 2002
  11. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Este un pasaj in "Darth Maul : Vanator din umbra" unde Maul isi aminteste ca in timpul antrenamentului Sidious l-a dus aproape la templul jedi numa pentru a-l invata si a-i arata cum si cat de usor este sa-si blocheze gandurile si aura intunecata de jedi. Prin urmare el a fost cel mai antrenat in a se ascunde de ceilalti folositori al fortei,de aceea nu i-au fost descoperite intentiile.
     
  12. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Poate ca se ascundeau ei de forta, da totusi, nu e singura metoda de a cauta un jedi. Ma gandesc ca existau si spioni, se vindeau informatii... nu putea fi atat de secreta identitatea sithului, nu?

    Dupa ep1 cand si-au dat seama ca exista un sith, nu trebuia sa fie catarea lui o prioritate? din cate am vazut ei erau cam tare nepasatori ca este un sith care vrea sa cucereasca galaxia..
     
Thread Status:
Not open for further replies.