main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

hey

Discussion in 'Archive: Romania' started by Somebody_For_Someone, Dec 28, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Somebody_For_Someone

    Somebody_For_Someone Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 27, 2001
    i'm sure youve heard on the news about that terrible tsunami disaster affecting SE Asia and parts of Africa even, but i've never seen anyone do anything to prevent the death toll in the aftermath from rising higher than it should, so please donate even just a little to charities and get everyone you can to do so as well, not just for this but for all the other crises on our planet that we've forgotten about as well. thank you!
     
  2. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Ummm... in orice caz, mie-mi place avatarul lui/ei.
     
  3. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu as ajuta dar nu stiu cum :( Ce organizatie avem in Romania care se ocupa cu asa ceva ?
     
  4. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Noi, ca simpli cetateni romani, am putea ajuta destul de greu. In strainatate completezi un cec pe care il trimiti uneia din sutele de organizatii care se ocupa de asa ceva si ai rezolvat problema. Dar la noi nu e asa de simplu. Am vazut la TV ca la BRD s-ar fi deschis niste conturi in care poti depune bani, si Crucea Rosie primeste de asemenea ajutoare pentru nenororcitii aia. Dar cine stie unde e sediul Crucii Rosii in orasul sau sa ridice mana... Cat despre banca, ce roman ar sta acum, in prag de Anul Nou la coada sa depuna bani? Toata lumea prefera sa stea la coada la supermarket, sa aiba la masa festiva cozonac si racituri... :(
     
  5. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    http://edu.botosani.ro/crucearosie/filiale.html . Eu o sa incerc maine sa vad ce e cu BRD -ul.Daca nu, ma gindesc ca ar merge sa platesc cu carte de credit la o organizatie de afara , numai ca nu stiu in care sa am incredere ...Nu ca as dispune de cine stie ce sume , dar macar sa ajunga unde trebuie ...
     
  6. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Google si-a modificat pagina de start, introducind un link (ways to help with tsunami relief); vorbesc de pagina in engleza. La fel si Apple, Amazon.
    E impresionant. E groaznic ce s-a intimplat.
     
Thread Status:
Not open for further replies.