main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

jkno bannat pe jedi.ro

Discussion in 'Archive: Romania' started by sergiurusu, Oct 31, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001



    De azi 31-10-2004 ora 12:00 am fost bannat pe jedi.ro fara nici un motiv sau anunt in prealabil.


    Poate ca nu sunt administratorii si moderatorii, ci poate e doar un atac al unor hackeri ca si inainte.

    Poate insa ca sunt ei si sunt speriati de concurenta corecta de pe acest forum. Daca asta este insa raspunsul lor, atunci ma bucur ca nu mai am acees acolo. Nu am nevoie sa fiu banat pentru simplul fapt ca am trimis u2u unor membri jedi.ro cu adresa de web a acestui nou forum. Acest lucru se face oriunde in lume. May the Force be with them, deoarece au nevoie neaparat de asta, the Dark side is strong on Jedi.ro

    Atentie s-ar putea ca daca ramaneti aici sa fiti banati si voi. Nu stiu. Ramane de vazut.

    Concluzia e simpla, nu-mi mai trimiteti u2u sau PM acolo! Ne vedem aici toti cei care doriti sa vorbiti SW. :)


    [image=http://img52.exs.cx/img52/4715/jedi.jpg]
     
  2. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Eu tocmai am intrat pe jedi.ro si nu apari ca bannat. Mai incearca odata, poate ai avut probleme cu calculatorul si nu te-ai putat loga. Nu stiu...
     
  3. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Mie mi se pare ca pe celalt forum dialogul a cam incetat...
     
  4. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ce prostie ! S-a specificat clar si aici pe forum daca nu ma insel , ca lumea e libera sa posteze si pe jedi.ro... Vad ca reciproca nu e valabila insa :( . Pacat !
    Sper sa fie un hacker sau o defectiune tehnica totusi ...
     
  5. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Cu toate ca nu-mi va placea ii voi contacta pe Krom si pe Aliapo, iar daca e vorba de hackeri ii inteleg. Insa cred ca au fost bannate toate adresele IP din zona, dupa cum vedeti in poza atasata mai sus. Deci nici macar nu pot vedea forumul (poate asta era intentia). Fiind blocata adresa de IP, nu apari neaparat ca bannat, insa eu neavand Internet acasa, ei au bannat un simplu Club Net (LOL)
     
  6. DARK_ANAKIN_11

    DARK_ANAKIN_11 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 1, 2004
    SALUT JKNO! PRETENE, RECUNOSC CA SUNT UN (CENSORED}! EU ABIA ACUMA AM CITIT U2U! DA-MI MAI MULTE DETALII TE ROG NU PREA AM PRICEPUT NIMIC SRY!
     
  7. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  8. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Foarte frumos si laudabil proiectul de pe jedi.ro , dar cind este precedat de banari puerile , nu mai are nici un farmec. Traim totusi intr-o galaxie libera . Pina si tonul "revolutionar" cu care a fost facut anuntul e straniu si chiar instigator .
    @Doona - nu ar trebui sa aiba importanta daca ai postat cu nickul de acolo sau nu . Astfel de probleme nici nu ar trebui sa apara in mod normal .
    @ Sergiu - Priveste jumatatea plina a paharului . Esti banat temporar . LOL . Asta inseamna ca daca esti cuminte si te supui , POATE te primesc inapoi .

     
  9. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Numai Maestru Jedi nu esti cand postezi asemenea tampenii:
    "Tinand cont de actiunea, dar mai ales de MODUL de actiune ...

    (pe ascuns, fara sa aibe demnitatea si curajul de a anunta inainte pe membrii Consiliului care-l considerau prieten)

    ... al membrului JKNO care si-a creat un forum propriu Star Wars Romanesc, incercand sa scindeze o miscare frumoasa bazata pe ideal,

    CONSILIUL JEDI DECIDE:

    Bann-area temporara a acestui membru care a facut mai degraba dovada gandirii si actiunii unui SITH.

    Consiliul JEDI considera aceasta actiune un Act de Tradare de neinteles, pentru care ii cere explicatii membrului JKNO !"


     
  10. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Hi Serge !!

    Mda ...CONSILIUL JEDI si purtatorul lor de cuvant, ALIAPO, te-au bannat temporar ... caci vorba de mai sus... poate te faci cuminte si te primesc inapoi ...

    Ai fost bannat.
    Mai mult,iti sunt astpeptate explicatiile, dom'le, despre cum ai putut tu sa-ti faci un forum "al tau" (al tau ???), si despre actiunile tale gen SITH.

    Am plasat un protest asupra acestei decizii. Evident, nu conteaza daca esti bannat. Iti poti afce un alt ID si poti citi ce am postat.

    Dca nu doresti asta (stiu ca nu te caracterizeaza aceasta "dedublare", cum de altfel nici pe mine, iti pot trimite pe yahoo acest protest.

    In fine, ca sa nu mai lungesc vorba, in semn de protest fata de decizia aberanta a unui CONSILIU slab, mi-am "dat demisia" de pe forumul jedi.ro.

    SI NU VOI MAI INTRA NICIODATA. (NICI MACAR CA SA AFLU CE A INTELES CONSILIUL DIN PROTESTUL MEU).

    Cum spuneam acolo (si am mai spus-o si la adresa lui Plapatine) : END OF STORY.

    Raman aici.
     
  11. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    ha ha, salutari Octavian...ma bucur ca ati venit toti aici...Jedi.ro a ramas fara nici un farmec!
    Au dreptate Sergiu, te-au bannat temporar...bah da-l in colo ca Aliapo ii tzicnit rau de tot...Nu mi-a venit sa cred ca te-au bannat ...am postat si eu un comentariu si nu prea imi pasa ce zice bondaru' ala...Pun pariu ca(virgula) consiliu ala care e format din Aliapo, Aliapo si Aliapo ii corupt si Corelian cred ca are o legatura cu asta...
    Ok, ce mai conteaza atata timp cat suntem impreuna aici...nu ne trebuie jedi.ro!
     
  12. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Acesta dragi prieteni este mesajul email pe care l-am trimis ca reply lui Aliapo (nu public mesajul sau, deoarece nu este in stilul meu de a face publice mesaje private - insa cititi randurile de mai jos):



    Salut "maestre Jedi",

    Se pare ca voi nu ati inteles nimic. Ma bucur intr-un fel ca m-ati bannat deoarece acum va cunosc cu adevarat si din pacate oricum nu ma mai interesa sa intru pe jedi.ro datorita modului vostru obtuz de gandire. Keep the bann up!!

    Am citit mesajul tau cu "tradarea" cu multa cu tristete in suflet. Prima data l-am vazut pe Theforce.net pus de membri acolo, care ma incurajau stiind ca iubesc SW si ca am facut totul pentru a avea un adevarat univers SW in vietile noastre.

    Nici acum inca nu ati inteles!!! TheForce.net NU ESTE FORUMUL MEU!!!!!! Eu doar am ajutat la formarea lui. Ce e asa de greu de priceput, oameni buni? In toata lumea exista sute de forumuri SW in toate limbile pamantului si nimeni nu se supara cand unul nou se deschide. Toti sunt egali acolo doar pe jedi.ro unii sunt mai egali ca altii exact ca in Romania. Pe the force.net toti SUNTEM EGALI. Nu sunt moderator sau admin acolo, ci doar un simplu membru care doreste sa vorbeasca despre SW. Exact cum am dorit sa o fac si pe jedi.ro dar am fost impiedicat de nenumarate ori (toate apelurile mele legate de spam, jigniri, postari indecente au fost ignorate cu buna stiinta de admin - si VREAU SA MENTIONEZ CA NU SUNT SUPARAT PE JADEN, JAROD SAU SILVER DEOARECE EI NU AR FI PUTUT SA MA BANEZE, CHIAR DACA AR FI VRUT si nu cred ca ar fi vrut!).

    CJ esti doar TU. Asta trebuie sa inteleaga toti, din pacate. Daca TU zici ca luna e patrata, toti trebuie sa fie de acord. Aici eu NU sunt de acord. Va laudati cu dreptul la replica acordat fiecarui membru. Care este acel de vreme ce sunt bannat? E adevarat ca voi ati creat jedi.ro, cu multe sacrificii, si asta o recunosc chiar daca ar veni cineva sa-mi taie capul!!! Ati lucrat mult, ati lupat mult, ati pierdut timp, bani, poate si o bucatica de fericire in momentul in care ati pus bazele acestui forum extraordinar (te miri ca spun ca este extraordinar - nu te mira, oamenii de acolo au fost si sunt intra-devar extraordinari si ce este un forum fara oamenii sai) ... Insa nu este suficient. Daca vreti respect, oferiti respect. Daca vreti dragoste, oferiti dragoste. Daca vreti ura, dati ura.

    Am spus in nenumarate ori ca theforce.net este un forum care NU SE AFLA in concurenta cu Jedi.ro si ca membrii de aici pot fi fara probleme (din partea mea - doar sunt PRORPIETAR al TheForce.net Sectiunea Romana - dupa cum zici tu ;)) pe ambele forumuri, deoarece Star Wars nu are granite. Insa mi-e frica si acum sa nu dati pe jos sau sa bannati ca niste lasi, niste oameni inocenti (ma refer aici la membrii "dubli" daca pot spune asa), care doar vor sa vorbeasca SW in doua locuri. Mie NU mi-e frica pt mine deoarece nu aveti ce sa-mi faceti, nu am postat nici un mesaj obscen, sau vreo jignire, nu am spamuit, insa ceilalti membri seriosi pot fi afectati de acest conflict.

    Promite-mi doar un singur lucru: nu-i vei banna pe ceilalti membri care "au indraznit" sa intre si sa se inregistreze pe theforce.net. Asta pentru ca inca eu cred ca cele doua forumuri pot fi un mod de a completa acest fenomen care este Star Wars chiar daca personal voi fi prezent doar pe unul dintre ele. Deci rugamintea mea nu e pentru mine, ci pentru ceilalti.

    Inca o data imi pare rau ca ganditi asa, insa cred ca nu mai e mare lucru de facut intre noi. Oricum eu am facut de prea multe ori primul pas si deja ma doare piciorul.

    Mai jos vei gasi intregul mesaj pe care-l voi posta pe toate forumurile SW unde sunt membru si daca-l citesti vei vedea parerea mea:



    Yesterday October 31, 2004 I was banned from the www.jedi.ro forums (one of the Romanian Star Wars forums, because now the real Romanian Forum in on theforce.net : http://boards.theforce.net/Romania/b10647/). My nickname there is (was) JKNO. Many of you know me from the different Star Wars forums where I am present since 2001. I never got banned from any of these g
     
  13. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Dragi prieteni,

    Va multumesc din suflet (si trebuie sa ma credeti!) pentru cuvintele incurajatoare! Sunteti prieteni adevarati si pe deasupra adevarati fani Star Wars! Stim cu totii, si nu trebuie sa amintesc eu, ca Star Wars este un FENOMEN INTERNATIONAL!! Nu doar ceva simplu care poate fi ingradit, intr-un fel sau altul.


    Insa nu cred ca trebuie ca voi sa renuntati la jedi.ro. Ok, sunt probleme acolo (mari poate) insa poate cu voi si cu ajutorul vostru, ele se vor rezolva cumva. NU UITATI NICIODATA: VOI, SI DOAR VOI, PUTETI TINE UN FORUM VIU. Nici un milion de moderatori sau administratori nu pot face treaba membrilor unui forum. De aceea e FORUM DE DISCUTII si nu sala de dans.

    Eu nu sunt decat un membru simplu aici exact cum am fost si pe jedi.ro (pe jedi.ro am refuzat de 2 ori sa fiu moderator - am dovezi salvate pe emailul personal) si am considerat ca simplitatea si decenta sunt mai importante ca titlurile de orice fel. Cei care au primit cartea mea de vizita, poate au vazut pe ea ca e trecut DOAR numele si adresa, fara titlurile universitare sau colaborarea cu Radio Arad sau alte de-astea

    Cand voi inceta sa fiu Sergiu Rusu, OMUL, atunci e bai... Atunci va trebui sa-mi spuneti, sa ma avertizati, sa ma pocnitzi daca e cazul, si aici e valabil pentru toti prietenii mei: fani sau nu ai SW.

    Cu sincera prietenie,

    Sergiu
     
  14. vanatorul

    vanatorul Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Situatia in sine e cam aiurea. Oricum, modul in care au procedat "Maestrii" de pe jedi.ro (mai exact Aliapo) este dezgustator, asta e fara putinta de tagada.
    Sergiu, o rugaminte la tine, mai mult o intrebare. Am o vaga banuiala dar as vrea sa mi-o confirmi. Tu le-ai spus lor ca ai creat spatiul asta de discutii pe theforce.net?
    Stii de ce te intreb asta? Pentru ca daca nu i-ai anuntat tu asa cum sustine el, Aliapoi, atunci e grav. E grav pentru ca nu avea altundeva de unde afla decat daca ne citea mesajele private (U2U-urile). Iar chestia asta este chiar de kkt (scuze de limbaj).
    Adica, imi vine greu sa cred ca cineva inscris si aici s-ar fi dus repede sa dea cu clantza la mai-marii de pe jedi.ro. Eu refuz sa cred asta.
    Citat:
    "Tinand cont de actiunea, dar mai ales de MODUL de actiune ...
    (pe ascuns, fara sa aibe demnitatea si curajul de a anunta inainte pe membrii Consiliului care-l considerau prieten)
    ... al membrului JKNO care si-a creat un forum propriu Star Wars Romanesc, incercand sa scindeze o miscare frumoasa bazata pe ideal,

    CONSILIUL JEDI DECIDE:
    Bann-area temporara a acestui membru care a facut mai degraba dovada gandirii si actiunii unui SITH.
    Consiliul JEDI considera aceasta actiune un Act de Tradare de neinteles, pentru care ii cere explicatii membrului JKNO ! "
    Am incheiat citatul.
    Deci, de unde stiu ei de existenta boardului de pe theforce.net?
    Hm..

    Me, myself and I

    PS. Apropo, salutare tuturor. Abia ieri am primit parola desi am completat formularul de inscriere acum 4 zile.
     
  15. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    deoarece am fost un membru onest pe orice forum (inclusiv jedi.ro)am crezut de cuviinta sa le trimit si CJ cate un u2u care arata cam asa (sorry ca nu pot sa vi le arat clar cu printscreen, dar nu am access la u2u outbox, dupa cum stiti):

    "Subject: un nou forum SW romanesc
    Body: http://boards.theforce.net/Romania/b10647/

    va asteptam"

    Un mesaj u2u scurt si concis, o invitatie la inscriere sau macar la o vizita, nu o amenintare. Nimic care sa trezeasca probleme, insa problemele au aparut totusi...
     
  16. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Haideti sa ne relaxam putin. Nu are nici un rost sa dspicam firul in patru... Si nu cred ca vreunul din noi va fi bannat pentru ca ne-am inscris pe acest forum. Parerea mea este ca si jkno va fi debannat curand. Cred ca s-au prins ca au cam exagerat. Si nu vom rezolva nimic daca ne retragem de pe forum. Dimpotriva ar trebui sa ramanem si sa incercam cu totii sa facem din acel forum ceea ce poate fi el de fapt. De aceea ii rog pe cei care au hotarat sa se retraga (Tavi, Rogue) sa isi reconsidere parerea. Eu cred ca si jkno ar trebui sa se intoarca. Ca un INVINGATOR!
     
  17. vanatorul

    vanatorul Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Mara, imi cer scuze ca te contrazic insa cred ca aici este singurul loc unde se poate discuta si chiar despica firul in patru. Sunt convins de faptul ca forumul asta este citit si de cei din Consiliul Jedi de "dincolo" asa ca ar fi bine sa discutam clar, concis si la obiect care au fost motivele care au dus la aceasta scindare. Macar si din simplul motiva ca acestea sa nu se repete si in cazul "theforce.net".
    Apropo, salut Mestere Aliapo :D (am informatii ca e si el inscris aici). LOL
     
  18. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Din punctul meu de vedere,picatura care a umplut paharul a fost bann-area lui Jkno...
    Oricum a fost o actiune tardiva,Jkno nu mai posta de ceva timp pe acel forum...
    Aveam de gand sa ma retrag de pe forumul lor de vreo 3 saptamani si sa le scriu un post reply kilometric cu tot ce aveam de spus(gen post reply-ul lui Tavi) dar nu am mai facut aceasta chestie pt. ca ei nici macar nu se obosesc sa raspunda atunci cand "se ia cineva de ei" , sau mai rau dau niste raspunsuri din alea care te lasa in coada de peste.
    Oricum la halul in care gandeste un "Maestru" e greu de inchipuit ca jedi.ro o sa reprezinte pe fanii Star Wars din Romania(oricum pe mine nu ma mai reprezinta).
    Jedi.ro reprezinta punctul de vedere al "taticilor" lui("Maestrul Aliapo","Maestrul Krom"),cei care au avut ideea(o idee a naibii de buna)sa faca un forum SW pt. cei din Romania,dar din pacate acestia nu au luat in seama problemele cu care s-au confruntat unii dintre membrii.
    Toata aceasta tarasenie are o paralela in filmul ai carui fani suntem,Republica versus Confederatia...if you remember...ar trebui sa dea de gandit...
    Insa altii o catalogheaza drept actiune a unui Sith..."Maestre" Aliapo dream on!
    Mara,de vreme ce am anuntat ca ma retrag de pe acel forum eu nu am de gand sa imi reconsider parerea.
    Cel putin aici cu totii suntem egali.


     
  19. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Salut tuturor !

    "Pau'Oc Moplo" ( :) ) va saluta !

    Fete si baieti (especially Mara; btw, esti Mara "mea" ?!) ...
    Eu nu m-am retras de pe jedi.ro din cauza bannarii (chiar si temporare) a lui Jkno.
    Luasem aceasta hotarare mai demult, mai exact prin vara cind am ajuns la concluzia ca pe foprumul jedi.ro intilnesc prea putina activitate si informatie SW, comparativ cu timpul alocat celebrelor discutii de tot rahatul care ne-au revoltat cam pe toti cei de-aici.
    Evident, "cireasa" de pe tort a fost insa bannarea lui jkno.
    Care arata modul de gandire anormal al unui pseudo-Consiliu Jedi, un Consiliu "bolnav" la radacina, neinteresat de parerile celor ce au postat cel putin 95% numai informatie SW sau discutii pure SW (...cu mici "divagatii"...)
    In schimb, Consiliul a permis propagarea fenomenului de degenerare a discutiilor pina la certuri colective, jigniri in masa, discutii in contradictoriu etc.

    Dupa cum spuneam , hotarare mea era luata mai demult ...
    Din prietenie pentru unii membri ai jedi.ro (pe care ii cunosc direct sau indirect...) si din speranta ca ceva se va schimba in bine, ca vom redeveni cei de acum un an, am mai ramas o perioada...
    Sa fim seriosi insa...
    Asa cum ii spuneam si lui Silver (care e o tipa de treaba, dupa parerea mea, uneori cam entuziasta dar bine intentionata), atunci cind m-a rugat sa-mi reconsider retragerea de pe jedi.ro : "daca era sa se schimbe ceva, atunci se schimba pina acum".
    Nu am incredere in ce poate face acest Consiliu. Punct.

    Intrucit eu iau decizii NUMAI dupa ce analizez foarte bine situatia, pot spune sus si tare (si chiar cred ceea ce spun), ca nu ma voi mai intoarce vreodata acolo. Pur si simplu nu am de ce ...
    De altfel, mi-am si schimbat (inca de ieri), Main Page-ul de INternet de pe PC-ul meu, din jedi.ro in theforce.net.

    Intrucit exista posibilitatea reala ca unele "labe triste" (...sorry...) gen Corelian (aka Guritza, aka rebela, aka Spionul Bothan, aka Jon Allia) sa patrunda si aici, AFIRMA LA FEL DE SUS SI TARE si CRED IN CEEA CE SPUN si anume ca NU MA VOI ADRESA LUI IN NICI UN FEL, IL VOI LASA SA-SI FACA DE CAP, SA MA INJURE, SA MA SPURCE SAU ORICE ALTCEVA POATE "COACE" MINTEA BOLNAVA A UNUI NEREALIZAT; ma refer la nici un fel de adresare sau referire : pentru mine NU EXISTA.
    De altfel, acestea sunt ultimele cuvinte la adresa lui (chiar daca isi face sau nu aparitia pe aici). "Subiectul" este MORT pentru mine.

    ...si as vrea sa gasiti in voi puterea sa-l ignorati total, nu ca pe jedi.ro (Luke...i-ai raspuns desi mi-ai spus ca nu o vei face).

    Amintiti-va ca Palpatine a "murit" (chiar de 2 ori) pentru ca:
    - nu ne-am adresat lui
    - nu am vorbit intre noi despre postarile lui la adresa noastra

    ...deci nu avea cu cine sa discute...nu avea replicile noastre la dispozitie...

    Tare mult as vrea sa gasiti in voi aceasta FORTA, de a ignora total; e greu doar la inceput...dar pe urma totul vine de la sine...

    FORTA FIE CU NOI...TOTDEAUNA...
     
  20. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu ma intreb ce o sa se intimple cind vor deschide portile Acedemiei Jedi ? Din cite am inteles va fi singura de genul asta din lume , deci sigur vor avea padawani din multe galaxii . Sa vedem cum o sa fie ei "caliti" pentru viata ? Sa vedem cum o sa accepte ei "autoritatea" MJ Aliapo ? Probabil ca o sa fie o schimbare de atitudine . Ca doar o sa fie monitorizati de Lucas Licencee si nu o sa isi mai permita asa multe .
    Repet ! Idee foarte buna ! Pacat ca acum se cred buricul pamintului si Maestrii Jedi !
    Noi oricum vom ramine pe margine , vom fi "cantitatea" si nu "calitatea" . Dar pe mine unul nu ma deranjeaza . Am trait fara jedi.ro pina acum , asa ca o sa pot trai si de acum inainte :) .
    Si inca ceva : sa fiu al naibii daca am chef sa imi aranjeze cineva viata si sa imi dea ordine . Sunt satul de ordine in viata de zi cu zi si nu am nevoie de un guru care sa imi spuna ce sa fac .Si de unde pina unde au ajuns ei modelele pe care trebuie sa le urmam ?

     
  21. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Inca o data eu spun ca daca nu exista membri seriosi pe un forum de discutii totul va fi inutil si acel forum se va anula singur.

    Repet si o voi spune de fiecare data, respect munca si sacrificiile celor care au facut jedi.ro, insa respectul meu se opreste acolo. Nu mai am respect pt Maestrul Jedi Aliapo, si nu pentru faptul ca m-a bannat. Multele probleme semnalate de mine si de catre voi au fost total ignorate de catre MJ si cand am actionat intr-un fel sau altul (fara a ataca cu sabia laser pe nimeni) am fost considerati paria sau pampershi etc.

    Trebuie sa adaug ca inca sunt bannat, el insa nu intelege ca banand IP-ul, blocheaza doar membrii posibili care s-ar inscrie din Arad (fiind bannat IP-ul nu poti accesa deloc forumul, dupa cum puteti vedea in poza atasata in primul mesaj al acestui topic http://img52.exs.cx/img52/4715/jedi.jpg )[image=http://img52.exs.cx/img52/4715/jedi.jpg]. Eu nu am Internet acasa asa ca mi se rupe (scuzati expresia ;)).

    De altfel de vreme ce eu calatoresc destul de mult in Vestul tarii, oricand as putea intra la un alt club de Net, unde sa vad ce se ma scrie pe forum. Insa nu ma intereseaza. Iar de dat login, nu am de gand nici daca vine insusi George Lucas si ma roaga sa o fac.

    Tin minte doar un singur lucru la jedi.ro: s-au inscris zeci, poate sute de membri, insa de scris pe forum au scris doar vreo 20. Restul unde sunt?

    Am primit un mesaj email de la Aliapo in care spunea (citez - copy/paste): "Explicatiile tale vin un pic ... cam prea tarziu!Nu stiu daca m-am facut inteles dar ti-am spus si in mail-ul trecut ca singurul lucru care ne-a facut sa luam hotararea asta NU ESTE CONCURENTA (doar un mojic ar putea crede asta) ci TRADAREA!".

    Inca nu a inteles ca EU NU AM AVUT NIMIC DE EXPLICAT. Iar de mojicie nu vreau sa vorbesc deoarece il am in fata pe adevaratul "maestru". Inca o data theforce.net sectiunea romana nu este forumul meu si nici nu va fi vreodata. Nu sunt proprietar aici ci doar un membru simplu ca si ceilalti. Si sunt foarte de bucuros de asta, deoarece moderatorii si admininstratorii sunt straini si astfel au un mod de gandire occidental, si extrem de obiectiv. Nu au modul de gandire balcanic inca atat de prezent in tara noastra...

    Pentru "MJ" Aliapo (deoarece sunt sigur ca ne urmareste precum ochiul lui Horus) am un ultim mesaj:Keep the bann up - this represents you completely!

    Pentru toti ceilalti membri: nu va fie frica oameni buni, exista sute de forumuri SW in toata lumea si nu va obliga nimeni sa mergeti doar pe unul. Aveti dreptul sa alegeti sa fiti membri pe unul, doua sau 100 de forumuri daca va place si aveti timpul necesar. Doar respectati-l pe cel de langa voi si veti primi respect in schimb.

    Aliapo nu intelege acest lucru si se ascunde in spatele unor cuvinte sforaitoare cu care suntem toti atat de obisnuiti, deoarece le vedem zilnic nu doar la MJ, ci si la cei care conduc Romania (din pacate). Deci suntem imuni la ele si cred ca suntem suficient de maturi sa nu fim inluentati de ele. Si pe de alta parte nu cred ca eu sunt cel care v-a facut sa veniti aici. Toti aveti liberul arbitru, toti sunteti cu mult mai maturi decat voiau unii membri "cool" ai jedi.ro sa accepte.

    Nici chiar mult trambitzata colaborare directa a jedi.ro cu starwars.com nu va face jedi.ro un forum mai bun, cata vreme "cei mari" de acolo nu inteleg ca lucrurile nu merg doar asa, din inertie. De altfel sunt membru (ca si voi de altfel) al starwars.com.

    Fiti siguri ca nici pe acest forum nu vom ramane in urma, chiar in curand intentionez sa creez un concurs (cu premii costand in obiecte SW) care sa fie activ in perioada Sarbatorilor de Craciun unde cei care participa sa poata castiga. Insa voi colabora cu moderatorii de aici, pentru a se face o tragere la sorti corecta, Obi Anne va fi contactata de mine sa ne ajute in acest demers. Va tin la curent :)

    Si cu asta sper ca subiectul bannare sa fie incheiat...
     
  22. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Sper sa primim ca premii si niste carti de la editura Amaltea :) . Aoleu!!! Sa stergi postul asta !!! Poate vad astia de la Lucas Books ca am citit carti de la Amaltea si imi dau ban .
    Si apropos de Amaltea . Am inteles ca au sub tipar o carte noua si ca la pina sfirsitul anului mai scot inca 2 . Nu uitati sa le comandati de pe jedi.ro si sa sprijiniti astfel forumul de acolo !
     
  23. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Nu am nimic cu Doc Karsto (cum nu am nimic nici cu Beea Dinella, Jaden, Jarod sau Silver) deoarece a fost un domn totdeauna. Si nu voi ezita sa cumpar cartea de la Amaltea, deoarece editura Amaltea este o editura profi care nu este interesata de problemele mele sau ale altora cu forumul.
     
  24. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Iti dai seama ca nu sugeram asa ceva !!! Glumeam si eu pe marginea situatiei create :) . Sa se mai destinda atmosfera pe aici si sa ne vedem de ale noastre :) . Eu am cumparat toate cartile de la Amaltea si abia le astept pe urmatoarele . Cred ca l-am capiat pe Doc cu mailurile ! De altfel de asta cred ca au intirziat cu carte asta asa mult . erau prea ocupati sa imi raspunda mie la mailuri :) .
     
  25. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Imi pare bine ca cineva a deschis discutia despre DOC KARSTO - EDITURA AMALTEA.

    Sincer sa fiu, m-au deranjat teribil atacurile de orice fel asupra lui si editurii lui, de pe jedi.ro.

    Nu pricep (..si chiar NU PRICEP !!!) de ce era atacat ?!
    Oare ce-i care lansau aceste atacuri (de ex. Corelian) nu se putea gandi ca Doc Karsto NU-SI BAZEAZA PROFITUL DIN CELE CITEVA ZECI DE CARTI VANDUTE DE PE JEDI.RO?! Probabil ca nu-i ducea mintea... decit la rautati penibile...
    Adevaratele profituri vin din magazinele de desfacere (carrefour, cora, etc) si nu din partea unei mici gasti de amici ce se converseaza pe un forum muribund....
    Si apoi, de ce sa nu-si faca reclama chiar fanilor SW ?1

    Chiar nu pricep de unde atita rautate...
    Mda, probabil din imposibilitatea unora de a acumula "capital" (caci, vorba Corelianului, "macar sa moara si capra vecinului" ..."daca eu sunt fraier (as adauga eu) si nu stiu sa fac bani..."
     
Thread Status:
Not open for further replies.