main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

jkno bannat pe jedi.ro

Discussion in 'Archive: Romania' started by sergiurusu, Oct 31, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Daca tot vorbim de carti ....
    " E sub tipar. O sa mai apara 2 volume pana la sfarsitulu anului: Darth Maul -
    vanator din umbra si Apropierea Furtunii."
    Oare ce carte or sa lanseze acum ? Sper ca nu Episode 2 ! As vrea ceva nou :) .
     
  2. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu am devenit SITH pe jedi.ro lol :p ...cred ca ma descur mai bine asa lol...niiii ma, chiar ma descurc mai bine :D
    Si Sergiu, sa sti ca eu intru aici zilnic si ma poti contacta aici oricand :)
     
  3. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Eu mi-am promis ca nu mai intru in discutia asta, dar sunt totusi cateva lucruri pe care vreau sa le spun si dupa aceea voi considera subiectul incheiat (din punctul meu de vedere).

    Tavi: 1. Daca vrei sa stii ce a inteles Consiliul din protestul tau, iti spun eu raspunsul: ?E un punct de vedere pe care il acceptam? Sau cam asa ceva, nu mai tin minte exact cuvintele?
    2. Daca prin ?Mara ta? (?!) te referi la Mara Stardreamer, yep, it?s me.

    Vanatorul : Eu cred ca nu se poate pune problema de o scindare AICI. Aici nu sta nimeni in spatele nostru cu ochi de vultur sa ne urmareasca fiecare miscare si sa ne impuna lucruri cu care nu suntem de acord si nu cred ca vor exista vreodata probleme intre noi, chiar daca uneori vom avea pareri diferite? E normal sa nu gandim toti la fel.

    AK-610: Si eu sunt foarte curioasa de Academie. E de fapt, unul din motivele pentru care am ramas acolo. Altul ar fi faptul ca iubesc Star Wars. Si pentru asta, sunt dispusa sa discut despre Star Wars chiar si in conditii vitrege. Si de fapt, nici nu prea am motive sa plec (in afara de spiritul de solidaritate), mie nu mi-a facut nimeni nimic. Singura mea nemultumire era problema cu traducerea umorului, dar sa plec pentru atata lucru?
    Iar parerile mele personale vizavi de modul de gandire a Consiliului, prefer sa le tin pentru mine.

    Sergiu: Ideea cu concursul este excelenta, si eu am vrut sa propun ceva asemanator, de fapt ma gandisem mai curand la un fel de tombola in preajma Craciunului, in care fiecare sa puna la bataie un obiect SW pe care il are si care sa fie castigat de altcineva. In asa fel, nu ar fi decat castigatori, fiecare s-ar alege cu ceva. Dar e bine oricum, ideea e super.

    Tavi: Pai n-ai zis ca nu mai pomenesti de o anumita persoana de pe celalalt forum? Si vad ca o faci a doua ora. Propunerea mea este sa incetam cu totii sa ne mai legam de ORICINE de pe jedi.ro (cine vrea, o poate face acolo), si sa ne vedem de treaba noastra aici. Ca avem o treaba. Sa facem forumul asta sa mearga, fara ca cineva sa fie ?traumatizat? de experiente trecute. Ce rost are sa aducem in discutie pe x sau pe y de pe acolo?

    Luke: Avatarul, mood-ul, signature-ul ? sunt mortale. Am dat pe spate cand le-am vazut! Sunt curioasa cati vor pricepe mesajul?

     
  4. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu zic ca ar trebui sa dam uitarii conflictul si sa ne vedem de treaba pe acest forum...
     
  5. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Aloha all !!!

    Rogue, ai dreptate. Conflictele vechi trebuie uitate. Avem ceva nou acum si aici. Nu trebuie sa uitam trecutul , dar nici sa-l evidentiem mereu.

    Si tu ai dreptate , Mara (...mea!!! :) )
    Am spus ca nu mai fac referire ...si asa va fi.

    JKNO :
    Ziceai ca ai primit DVD-urile SW.
    Intrebari :
    -sunt cu coperti in ENGL ?!
    -au subtitrare in ENGL ?
    -au scene taiate (am auzit ca unele tari au conditii de "vizionare" mai dure, adica "taie" scenele mai violente, deci filmule ste incomplet...)
    -inauntru cutiilor sunt si "hartiile" aferente (inlay-urile) ?!
    -cit te-a "dus" cu totul (incl. transport)?! ($ sau EUR)
    -sunt 3+1 DVD-uri in cutie ?
    Daca poti, raspunde-mi pe sales@document.ro (sau aici)
     
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Salut prieteni,

    Sunt bannat pe jedi.ro insa dupa cum am spus pentru mine subiectul se opreste aici. Aliapo sa fie sanatos, Forta fie cu el deiarece eu nu mai sunt. Si gata. Cred ca ne putem continua viata pe theforce.net sau pe alte forumuri care exista.

    Ma bucur foarte mult de un lucru: aici ai la dispozitie cam 90 minute in care-ti poti edita ceea ce ai postat. E EXCELENT!! Astfel nu mai vine nimeni si editeaza dupa o luna ceea ce a postat inainte, ca unii pe jedi.ro, ca apoi sa nu mai recunoasca acest lucru...

    Tavi: lansez chiar acum un topic despre Star Wars DVD's. Nu le-am primit inca din pacate, abia au fost puse la posta de pretenul meu francez. Cam in 2 saptamani sper sa ajunga. :)

     
  7. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Unii sunt atit de norocosi ... Au si forum propriu :) , le vin si DVD - urile originale ...
     
  8. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    AK-610, sa nu fim rai, vrei sa ajungem sa ajungem sa bem apa plata cu lamaie? :D

    Oricum eu consider subiectul cu bannarea (banana) inchis si bannat ;) Ma mir ca inca unii de dicolo mai cred ca sunt proprietarul theforce.net. LOL

    Inca o data: Forta fie cu toti, atat cu cei de pe jedi.ro, cat mai ales cu noi de aici :) Si Forta este cu noi!
     
  9. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Sergiu...nu lua in seama ce am scris mai sus , pentru ca nu am scris cu rautate :) .
     
  10. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Am glumit prietene ;)

    Dati o privire pe acest link sa vedeti ce au zis cativa forumeri straini de aceasta bannare. Bineinteles daca aveti timp, chef si rabdare:

    http://www.thejawa.com/yabbse/index.php?topic=3487.0

    Ok si acum eu zic sa incheiem subiectul, si incet-incet sa mergem mai departe, dupa cum zicea si un sandtrooper pe Tatooine in acea scena memorabila: "Move along, move along..."

    Avem acest forum si sunt atatea de spus despre Star Wars!!!
     
  11. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Salut la toata lumea. Am fost si eu un timp scurt membru pe jedi.ro. Spun am fost, fiindca bannarea prietenului meu JKNO este, dupa parerea mea, o dovada de PROSTIE CRASA! Din punctul meu de vedere jedi.ro nu exista. A fost frumos la inceput, dar se pare ca nu prea exista viata inteligenta pe acolo... ;)

    Cred ca in scurt timp voi fi bannat si eu, am postat un topic mai acid...

    pt JKNO

    Sergiu, am verificat daca pot intra pe Jedi.ro, si inca pot. Deci asta inseamna ca au bannat doar adresele de unde intrai tu, si nu tot Arad-ul
     
  12. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    1.Bine ai venit SVAndrei ! :) Orice prieten al lui Sergiu e si prietenul nostru :)
    2. Nu are rost sa mai deschizi subiectul pe jedi.ro . O sa aiba impresia ca vrem scandal si noi chiar nu vrem !
     
  13. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    SITH reporting in...over (russian accent)

    Mai Mai, da' ce multi suntem aici...Imi place sa vad ca suntem uniti de ceea ce ne place tuturor.
    It warms my heart... :) :) ^_^


    AAaaaa...almost forgot, statutul de MJ de pe jedi.ro este mai degraba Mary Jane(spider-man) decat Master Jedi
     
Thread Status:
Not open for further replies.