main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Pe care DVD l-ati urmarit primul (din cele 4)?

Discussion in 'Archive: Romania' started by sergiurusu, Jan 25, 2005.

?

Pe care DVD l-ati urmarit primul (din cele 4)?

Poll closed Feb 14, 2005.
  1. A New Hope

    2 vote(s)
    33.3%
  2. Empire Strikes Back

    0 vote(s)
    0.0%
  3. Return of the Jedi

    0 vote(s)
    0.0%
  4. Bonus (DVD-ul cu documentarele)

    4 vote(s)
    66.7%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
  2. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Eu m-am uitat in felul urmator: ep 4, ep 4 cu comentarii, ep 5, ep 5 cu comentarii, ep 6, ep 6 cu comentarii, bonus-ul.
     
  3. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Eu am inceput cu DVD-ul bonus, dar inca nu am avut timp sa-l vad tot. Pe sarite am vazut si filmele. Din pacate stau extrem de prost cu timpul si situatia nu se va remedia prea curand, dar as vrea sa pot avea o zi in care sa stau linistita si sa ma uit la toate filmele de la inceput la sfarsit. Dar nu stiu cand se va intampla acest lucru...
     
  4. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Eu, desi am votat BONUS DISK-ul, am avut urmatoarea poveste :
    -am inceput cu BONUS DISK-ul, pe care l-am vazut pe tot in afara de EMPIRE OF DREAMS (care a tinut cam 2,5 ore...)
    -apoi ANH
    -apoi EMPIRE OF DREAMS
    -apoi TESB
    -aseara ROTJ (urmaritzi detalii pe SW DVD's)
     
  5. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Ahem !!

    Si ca tot veni vorba de "primul"...
    Si ptr. ca Mara face aluzie la neconcordante intre OT si prequels...

    Ma tot "freaca" o chestie, de care uitasem, desi era notorie; chestie de care mi-am adus aminte cind am revazut DVD-ul THE EMPIRE STRIKES BACK (denumit si "L'Empire Contre-Attaque" in unele variante inferioare...haha, Mara... you still lov' me ?!...)

    Guys...de ce naiba Obi-wan (ca spectru) ii spune lui Luke : "Luke, te vei duce in sistemul Dagobah; acolo vei invata de la Yoda, maestrul care m-a instruit si pe mine"

    Ehm ?!

    Asta DA neconcordantza !! ...pai Obi-wan n-a fost padawanu' lui Qui-gon Jinn ?!
    De unde pina unde Yoda ?!
     
  6. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    "Asta DA neconcordantza !! ...pai Obi-wan n-a fost padawanu' lui Qui-gon Jinn ?!
    De unde pina unde Yoda ?!"

    poi Qui-gon Jinn l-a antrenat pe Obi cand a fost mare(adica antrenamentul individual) iar cu Yoda cand era mai mic pe romaneste "Puradeu" :D. St cand in episodul 2 merge Obi la Yoda sa il lamureasca planeta aia :D... Yoda preda mai multor elevi... deci...
     
  7. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Exact.
    Arapila are dreptate. In cartea " Atacul Clonelor " autorul face o referire la momentul cand Obi Wan Kenobi era kinder si era instruit de Yoda ca cei mici din film.
    Si ca tot veni vorba de DVD-uri primu' care l-am vizionat a fost A New Hope. Am vrut sa incep cu inceputul...
     
  8. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu am inceput cu sfirsitul ... adica cu discul bonus , dupa care am vizionat filmele intr-o ordine total dezordonata :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.