main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania TFN-Romania 2012-2013 winter meet-up

Discussion in 'Europe Discussion' started by CyberFaust, Oct 26, 2012.

  1. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Nu se pune problema asa... Ideea este ca nu stiu ce voi face in zilele respective, dar presupun ca as putea gasi cateva ore libere intr-una din ele. Totusi, eu stau si ma intreb de ce ati vrea sa veniti in Bucuresti? Mi se pare boring! [face_worried]
    Anyway, depinde si de ceea ce zice ROGUE, in ideea ca, daca tot ne intalnim, macar sa fim toti (pe cat posibil).
     
  2. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Sa bateti voi atata drum iarna doar pt a veni in Bucuresti... mi se pare cam extrem. Ca si imperialul de mai sus, in cazul in care intalnirea va avea loc in Bucuresti probabil ca voi putea sa vin pt cateva ore. Nu stiu mai mult, nu garantez, nu promit nimic pt ca lucrurile sunt de multe ori imprevizibile.
     
  3. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Poate ca e boring Bucurestiul in sine, dar daca ar fi posibil sa ne intalnim cat mai multi, de ce nu? In momentul in care ma urc in tren mie mi-e totuna daca merg la Bucuresti, Sibiu sau Cluj (e vorba de o ora de calatorie in plus sau in minus), conteaza doar oamenii cu care ma intalnesc :)
     
  4. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Mno, vad ca se inghesuie lumea pe skype...
     
  5. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    S-a hotarat ceva?
    Eu nu am Skype dar am zis perioada in care sunt libera, iar in ceea ce priveste locatia mi-e indiferent, cat timp pot ajunge cu un tren direct acolo.
    Ar trebui sa ne hotaram pentru ca in perioada sarbatorilor poate fi dificil sa gasim cazare.
     
  6. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Toata lumea era de acord cu Cluj, Pana la urma am fost eu, Arapila si Katana, later Diana confirmed ca ii e bine too.
    Incepem sa facem planuri legate de cazare?
    Arapila a zis ca nu are cum sa ne cazeze chiar pe toti ca everyone is bringing +1s, (cu exceptii sporadice) Deci ar trebui sa ne zica exact cati incapem pe acolo. :D

    Also, Mada si-a exprimat intentia sa isi caute alta cazare with her husband, ca se vad rar and i imagine they want privacy and stuff. *wink wink*
    Ar fi cool sa isi gaseasca ceva in zona.
     
  7. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Poate ne zice arapila daca e vreun hotel cu preturi decente in apropiere. Eu inca nu stiu daca vom fi doi sau patru, in cateva zile voi sti sigur.
    Poate incearca cineva sa ia legatura si cu alti membri mai vechi, care n-au intrat in ultima perioada pe aici. SVAndrei e posibil sa vina. Eu nu mai am numarul lui de telefon... Si cred ca are si fan filmul :D
     
  8. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Si tu ai fan-filmul. :p
     
  9. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Ok, vad ca toata lumea e dornica. Am sa incep sa caut un hotel in apropiere.
    Arapila, sugestiile sunt binevenite. :D
     
  10. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    So, care-s zilele alea pana la urma cand cica ne vedem? Ca I'm confused...
     
  11. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Poll say "28 si 29. Poate 30".

    Am uitat ca Marius are rude in Cluj. :D
    Cred ca o sa dormim acolo.
     
  12. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
  13. Darth_Garak

    Darth_Garak Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Jul 28, 2005
    Nu stiu cum lucrez in perioada aia si nici cum voi sta cu banii. Sper sa pot ajunge - ca vreau sa vin.
     
  14. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Deci, in 28 din timisoara avem tren pa 5 dimineata-ish, si ajungem pe la pranz. E 65 de lei cu reducere de student fara cupoane. :D
     
  15. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    cum facem cu cazarea?
     
  16. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Pai io sper sa stau la tine. :D As are a few others, I understand.
     
  17. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    arapila, ne zici pana la urma daca e vreun hotel ok prin apropiere? Nu prea cunosc Clujul si nici nu stiu in ce zona stai.
     
  18. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    pai eu stau intr-un loc de vreo 35 mp... din motive de spatiu nu prea in cap mai mult de 4 oameni... asa ca, daca vreti si cine vrea sa stea la mine, sa imi ziceti. Cazare in cluj pe la hoteluri/pensiuni nu prea stiu, asa ca nu pot sa va zic. Daca imi ziceti ce fel de loc cautati, pot sa caut, fara nici o problema cazare. Stiu ca am vazut la un moment dat un tablou de la o pensiune din cluj(destul de in centru) ca as fi cazarea cam 120 ron/noapte pentru 2 persoane si 80/ron noapte. Mai sunt si ceva hosteluri daca va intereseaza, dar nu stiu sa va zic pretul, pot sa ma interesez. Poate mai departe e mai ieftin...

    momentan sunt in islanda si am sa ma intorc miercurea urmatoare(pe 12). Dupa ce ajung acolo, pot sa ma ocup de chestia asta.
     
  19. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Din pacate nu cred ca mai pot veni la intalnire. Se pare ca va trebui sa merg la lucru in perioada dintre sarbatori... si inainte.. si dupa... :(
     
  20. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    :( pffft... nasol... nu se ofera nici un coleg mai dragut de'al tau sa iti tina locul? :D
     
  21. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Eu vin.
    Forever.
     
    Milena_Syan likes this.
  22. Venerablewolf

    Venerablewolf Jedi Padawan

    Registered:
    Dec 16, 2012
    Salut lume... Am dat foarte recent peste grupul vostru si sunt foarte interesat sa ajung la intalnirea voastra. Eu sunt din Cluj si as vrea sa stiu unde s-a hotarat in final locul de intalnire.
     
  23. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Allrighty gents. Dupa marea intalnire din Timisoara de astazi, la care au fost prezenti: Mara Stardreamer, Katana, Milena Cyan, Garak si vesnicul CyberFaust plus niste +1s pe acolo am stabilit cateva chestii despre intalnirea de la Cluj la Arapila:

    Eu si Katana vom pleca inspre cluj ori joi ori Vineri foarte dimineata,(27-28) Ideal ar fii sa ne astepte Arapila/Venerablewolf in gara) si dupa aia vedem ce face. Garak might come with us. He's still thinking on it.
    Mara si +1 vin sambata daca vin.
    Milena si +1 inca se gandesc cand, dar vin sigur. Poate vineri, poate sambata. Vad ei, au program plin.


    Plecarea inapoi la TM probabil va fii duminica noaptea.

    Arapila, Venerablewolf. Planuri?
     
  24. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Sper sa reusim sa ajungem macar sambata. Depinde foarte mult de cat mai avem de lucru in momentul respectiv. Am jurat sa nu intru in noul an cu fotografii de prelucrat :D
    Mai sunt membri TFN din Cluj care ar putea fi interesati sa ne vedem cu ei: Kieran si Raith Krace (+ trupa lui de pe theforce.ro). Cu Kieran stiu ca mai tinea arapila legatura, cu Raith poate vorbeste Cyber, stiu ca erau prieteni pe forumul lui :D
     
  25. Venerablewolf

    Venerablewolf Jedi Padawan

    Registered:
    Dec 16, 2012
    sure. va pot astepta la gara si sa mergem apoi unde vreti. im free and all. Sa imi ziceti o ora exacta si un numar de tren sau ceva. Si aranjam sa ne vedem