main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania The official "How was your day?" thread.

Discussion in 'Europe Discussion' started by ComicDiva, Sep 23, 2005.

  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ziua mea a fost obositoare. A trebuit sa alerg din loc in loc. La editura, la tati, la agentie, de la agentie la piata alba iulia si inapoi... pe ploaie. :((
    Cand am ajuns acasa sosetele erau intr-o stare deplorabila. I won't give yoy any smelly details. :)
    Deci asta a fost ziua mea de 23 septembrie.
     
  2. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Lasa ca stim noi ca ai tot felul de patanii cu sosetele... Avem si dovada clara, de netagaduit! Asa ca nu are rost sa negi...:D
    Ziua mea a fost la fel cu cea de ieri, si la fel cu cea de maine.. adica booooring.
    Cand se intampla ceva deosebit, va anunt, stati linistiti!
     
  3. Raith_Krace

    Raith_Krace Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 2, 2005
    Ziua mea? Naspa... De pus pe site articole traduse de SVAndrei si Qui Gon (multumiri mesterilor) plus ca am ceva cearta cu sw.ro din cauza ca organizez intruniri la cluj si lor nu le convine... Si acum nu stiu ce sa le zic ca sa le vina mintea la cap sau sa-i dau naibii... Aveti vreo idee?
     
  4. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Da: Invita-i si pe ei. Daca spun ca nu pot sa vina, te-ai scos. Ai nevoie de ajutor pw SW.RO?

    Am avut o zi proast, sunt pus pa harta azi... Sefu' m-a bataut toata ziua la cap cu niste proiecte ce trebuie facute pana luna viitoare... A fost nasol...
     
  5. Raith_Krace

    Raith_Krace Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 2, 2005
    Buna idee... Asa am sa fac. Si daca ai putea sa ma ajuti cu ceva sustinere pe sw.ro ar fi super.
    Zi lu sefu tau din partea mea ca e un magar ordinar... [face_cowboy]si ca vin dupa el!!!
     
  6. TheOneChosen

    TheOneChosen Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 3, 2005
    eu am avut o zi dragutza.. am stat doar 2 ore la scoala... apoi m-am plimbat prin magazine si am venit cu doi catzelusi dragalasi acasa:)(varianta scurta). :)
     
  7. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Zi normala... mi-am pierdut portofelul si am aparat foto digital... a da... si pisica mai are putin si moare.
     
  8. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Nasol, Tezeu... [:D]
     
  9. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    io.. hmmmzzzz m-am trezit la 7, am mers la scoala... si am venit acas'... cam atat... aaaa

    si m-am mai certat cu profa de info ca nu crede ca so furat cdrurile originale de la scoala... si ca de ce nu pot sa imi fac atestatul cum vreau io...
     
  10. Lady_Cora

    Lady_Cora Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Sep 20, 2005
    Ziua mea? Like hell! A trebuit sa indur sapte ore de tortura, in mijlocul unei clase de fete isterice. (de fapt asta se intampla in fiecare zi...), directa iar s-a luat de mine, ca nu ii vorbesc cu respect (cred si eu, doar ea a venit cu propunerea de uniforme bleu [face_sick] ), iar tampitul ala de portar nu a mai vrut sa ne lase sa iesim, ca sa ne luam de mancare, asa ca a trebuit la ma holbez toata ziua la niste bancnote pe care nu aveam cum sa le folosesc! Zau ca imi venea sa ii infig umbrela undeva! Si, ca sa puna capac la toate, tontul de frati-miu a dat iar format la hard fara sa ma anunte si am pierdut vreo 3 filme si in jur de 200 MP3-uri. Nice, very nice! [face_frustrated]
     
  11. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    mda... cu bacnotele puteai sa faci ceva... dar nu zic ca nu-i frumos :D
     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Daca nu aveai ce face cu banii.... puteai sa ii donezi :D (mie)
     
  13. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Mda... ziua de azi a fost enervant de ploioasa, m-am udat leoarca, nervi like always.
    La metrou l-am vazut pe unu' ca citea Revenge of the Sith si i-am adresa forumului nostru.
    Seara, activitati casnice. Nu pot sa sufar acest gen de activitati.
    Ah, si sa nu uit. Urasc la maxim ploaia asta nenorocita care nu se mai opreste.
    :mad:
     
  14. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    La noi in Bistrita a fost o vreme excelenta... e senin de vre-o saptamana... tot ce e mai nasol e ca e frig dimineata cand ma duc la scoala...
     
  15. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Arad, nori, dar nu ploua. Frig de-mi ingheata impulsurile nervoase....
     
  16. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Am uitat un amanunt... am mers de la Sectia 7 pana acasa pe jos prin ploaie (vreo juma de ora) cu umbrela inchisa. Mai imi vin si mie nebuniile la cap uneori... si cum imi place la nebunie ploaia :D

    P.S. Nu am fost la Sectie... am dat un reper [face_skull]
     
  17. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Naspa.
    Treaba la facultate... amanata pe motiv de ploaie. Platit factura la internet, amanata pe motiv de lipsa de timp liber (:p). Iesit afara, amanat pe motiv de ploaie. Treburi casnice (vezi detaliu), din cauza de muncitori imbecili care au "reparat" tavanul blocului. Implicit, si din cauza de ploaie. In rest toate bune: varsat caldari, ligheane si alte recipiente, stors carpe. $#&^@%'i!

    [image=http://img272.imageshack.us/img272/1906/230920050034hm.jpg]
    [image=http://img188.imageshack.us/img188/9411/230920050049tc.jpg]

    Legenda: "Debara lacustra"

    Calitatea imaginii lasa de dorit... Dar ofer tururi ale pesterii in mod gratuit :cool:
     
  18. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    A uitat sa specifice fratele meu padawan...
    Tururile gratuite sunt doar pentru persoanele de sex feminin. Cele de sex masculin se pot plimba in parc... cat cele de sex feminin fac turul[face_whistling]
     
  19. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    O zi splendida, ca niciodata!![face_beatup] La facultate au vrut sa ma bage intr0-un grant si i-am refuzat. Vine apoi un prof si-mi spune: "ti-am facut o favoare ca te-am pus in acest grant si tu dai cu piciorul?" Eu as fi dat si cu bazooka.

    Membri in acel grant erau pana si viceprimarul, iar eu eram pus acolo ca cal de bataie (fara virgula!) sa fac munca si altul sa ia creditele si banii. Sorry, not interested[face_shame_on_you] . Mai ales ca deja sunt intr-un grant si muncesc pe rupte.

    Apoi re-examinari cu stundentii cei mai desptepti (pana seara), studenti care habar nu aveau cu cine dau examenul si unii nici macar ce examen au. Cand am intrat in sala auzeam: "cine e si asta?". Cine sa fie: asistentul cu care au dat examenul.[face_skull][face_devil]

    O zi splendida...
     
  20. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Ziua de azi e departe de a se termina, dar pana acum s-au intamplat cateva chestii "interesante", desi inca nu am scos nasul afara. De exemplu, in timp ce eu ma dadeam pe forumuri, fiica-mea manca foarte tacticoasa cu lingurita (ca un copil bine crescut ce este) pamant din ghiveciul mandarinului... Am observat abia dupa vreo zece minute, cand am auzit-o ragaind satisfacuta... Si nu e prima data ca se intampla...
     
  21. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu zic sa nu o mai lasi sa manance de acolo. Si eu faceam la fel si doar sti ce am ajuns [face_cow] [face_chicken] [face_clown]
    Eu am avut o zi... am mers la condus si nu am omorat pe nimeni, mananc acusi si ma apuc de citit. La 5 plec la Vecernie...si cam atat.
     
  22. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    I'm making a pie :)
     
  23. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    It better be a cherry pie. I love that. Yummy!

    [image=http://img236.imageshack.us/img236/1286/1079316234cherrypie2bi.jpg]
     
  24. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Si noi ce aducem? Suc? Bere? Vin? Filme? Popcorn? [face_mischief]
     
  25. Lady_Cora

    Lady_Cora Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Sep 20, 2005
    Yummy! Please, share somne with us! :D

    Eu am indeplinit ritualul obisnuit din fiecare sambata: l-am ajutat pe taica-miu sa faca piata. Patru ore de mers prin ploaie, de rastit la vanzatori ciufuti si de carat pungi de zece kile fiecare! [face_frustrated] Acum beau o cana de ceai cald si incerc sa imi readuc viata in extremitati! [face_laugh]