main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Cãlãtorie de Yoda

Discussion in 'Archive: Romania' started by Miana Kenobi, Nov 28, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Miana Kenobi

    Miana Kenobi Admin Emeritus star 8 VIP - Former Mod/RSA

    Registered:
    Apr 5, 2000
    Hallo România!

    Numele meu este Rachel ºi I sînt aici de la San Diego California USA fanforce. Încã o datã this varã , art.hot. chapter reprezentativ de Santa Cruz California had un idea la spre a trimite ei prãjit Interactive Yoda around art.hot. lume on un autocar. Noi gathered încã o datã fanforces ºi trimis art.hot. deget mic maestru on lui way.

    Noi sadly overlooked mulþi fanforces , ºi dupã mai mulþi requests la spre a fi added la autocar , noi avem decided la spre deschidere it sus o datã mai mult. Curent , art.hot. deget mic Maestru înãuntru on lui way la spre Wales în Regatele Unite. Lui unic alt oprire înãuntru Europa voinþã a voi a fi la spre Franþa ºi Germania , numai noi vrem pe el la spre a vedea mai mult de frumos Europa!

    Dacã al tãu fanforce trec.de la will asemãnãtor la spre participiu , a face pe plac la a trimite eu un PM cît mai curînd posibil. Noi sîntem închis art.hot. semn ups on Ianuarie 1, 2006, numai din Yoda is already înãuntru Europa , art.hot. mai devreme , art.hot. better! Tot noi trec.de la will nevoie is un persoanã William la spre a fi Yoda's " ghid " cine trec.de la will ai grijã de pe el pentru lui 2 sãptãmînã stay înãuntru each oprire.

    Art.hot. autocar trei is Art.hot. autocar trei is aici.

    Mulþumesc tot!

    Rachel


    ~~~~~~~~
    (I sadly do not speak Romanian, but I think that murdered what I was trying to say... Here is what I mean in English:)


    Hello Romania!

    My name is Rachel and I am here from the San Diego, California, USA fanforce. Over this summer, the chapter representative of Santa Cruz, California had an idea to send her fried Interactive Yoda around the world on a tour. We gathered over 50 fanforces and sent the little master on his way.

    We sadly overlooked many fanforces, and after several requests to be added to the tour, we have decided to open it up once more. Currently, the little Master in on his way to Wales in the United Kingdom. His only other stops in Europe will be to France and Germany, but we want him to see more of beautiful Europe!

    If your fanforce would like to participate, please send me a PM as soon as possible. We are closing the sign ups on January 1, 2006, but since Yoda is already in Europe, the sooner, the better! All we would need is a person willing to be Yoda's "tour guide" who would take care of him for his 2 week stay in each stop.

    The tour's thread is HERE.

    Thank you all!

    ~Rachel
     
  2. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    a inteles cineva despre ce-i vorba? oricum traducerea in romana m-a omorat :D e mortala..
     
  3. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Presupun ca a folosit un translartor de pe Net.

    Uite despre ce e vorba. Daca ai citit linkul postat, niste fani din State s-au hotarat sa trimita o jucarie Yoda stricata in jurul lumii. Astfel jucaria urmeaza sa fie gazduita cam 2 saptamani de diverce FanForce-uri din intrewaga lume. Ne-eu intrebat si pe noi daca vrem sa participam la aceasta calatorie. Acum Yoda se afla, daca nu ma insel in Marea Britanie. Intre tari el circula int-un colet. In astea 2 saptamani, Yoda trebuie dus prin oras la diverse evenimente, facute poze, distractie etc. De asemenea exista un thread oficial al calatoriei lui Yoda, unde trebuie postate noutatile.
     
  4. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Chiar ca traducerea e dementiala...
     
  5. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Daca voi vreti puteti sa il primiti pe Yoda in tara la noi. :) Doar ca eu nu voi participa. Acum in perioada Sarbatorilor e criminal sa stai la coada la posta sa scoti/trimiti un colet.
     
  6. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Count me out too. I'm not a Yodasitter:D
     
  7. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Am citit ce a scris tipa (intr-adevar tentativa aceea de traducere e amuzanta), apoi am dat o tura pe forumul oficial al "evenimentului" si pe forumurile fan-force-urilor din Europa. La un moment dat, fan force-rii din Marea Britanie au pierdut jucaria pt. ceva timp. Aventuri cu the little green friend...
    :)
    Ca fapt divers, am observat ca pe unele forumuri europene, cum ar fi cel al nemtilor sau al spaniolilor s-a postat aceasta idee inca din vara. Tari ca Grecia, Danemarca, Suedia, Polonia si Romania au primit aceasta invitatie pe 28-29 noiembrie. Alte tari, cum ar fi Portugalia sau Italia nu au primit nici un fel de invitatie, cel putin pana in momentul de fata.
    Anyway, eu zic ca este o ocazie de a participa direct la o actiune a intregii familii theforce.net, ce este raspandita all around the world.
    In concluzie, ideea cu worldtour-ul lui Yoda mi se pare destul de misto si pe mine unul, m-ar tenta sa particip.
    Nu stiu cati dintre voi ar fi dispusi sa participe, in fond nu e mare chestie... sper ca AK-610 si subsemnatul sa nu ramana singuri "pe baricade".
    Majoritatea europenilor intrebati pe 28 si 29 noiembrie au raspuns afirmativ si banuiesc ca Franta si Germania sunt urmatoarele 2 destinatii ale verzuliului, de aceea inclin sa cred ca Maestrul Yoda, daca va sosi in Romania, o va face dupa 1 ianuarie 2006.
    Deci... cine se mai baga ?
    :D
     
  8. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    EDIT: Hai ca m-am lamurit.
    Deci... trebuie sa il purtam cu noi si sa facem poze noi cu el prin zonele in care mergem. (pe scurt).

    Rogue... te rog sa pui aici ce o intrebi pe tipa si ce iti raspunde... pentru mai multe detalii :D (ce o intrebi referitor la asta, ca in schimb nu cred sa ne intereseze :rolleyes: )
     
  9. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    ... adica sa-l ducem la McDonalds si la fetite in Str Sebastian? Pai sa mearga cu baietii.
     
  10. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Nu il ducem in locuri ale diavolului... deci doar la fetite in Str. Sebastian (la Mc' nu).
    Pe bune, eu am zis ca il duc la Radu Voda si Patriarhie si prin 23... voi ce ziceti ?
    Dana nu participi si tu ? Sa ne laudam si noi ca avem domnisoare frumoase si dragastoase in club :D
     
  11. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Deci in mod oficial sint foarte de acord :)
    Imaginati-va cum o sa arate Yoda pe la Patriarhie sau prin Herastrau, ori in compania lui Leto :))
     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Nu stiu cum va arata in compania lui Leto, dar in a lui Betano sigur va fi fara cativa fulgi :D
     
  13. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Voi chiar i-ati pus gand rau lui Yoda, pe langa faptul ca e prajit saracul si nu poate nici macar sa vorbeasca sau sa se apere?
    Mai bine lasati-l pe Tezeu sa-l duca la biserica, sa-l sfinteasca popa pe acolo si cine stie ce minune se intampla, poate isi revine! :D

    PS: Katana, nu vrei sa-l prajesti si tu pe Yoda al tau si sa-i trimitem impreuna prin lume, sa nu se plictiseasca?
     
  14. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Poate ar trebui sa-i dam o sabie laser..sa se apare de canibalii de la noi. Ce conteaza daca e rosie:p :D .
    Deci cine sa baga pana la urma?:)))
     
  15. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Katana, te anunt ca in mai putin de o luna voi avea si sabie albastra! Asta desigur daca i-ai pus gand rau sabiutei mele rosii! :p
     
  16. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Sunt 4 persoane din Bucuresti care vor sa participe la aceasta actiune... pana acum.... Doona, Tezeu, AK-610 si eu.
    Sper sa nu ramanem doar noi pana cand va sosi in tara d-nul Yoda.
    In aceasta seara eu voi ii voi da un PM Milenei Kenobi in care o voi anunta ca Fan Force-ul Romania participa la worldtour.
     
  17. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    fain, fain.. ce m-as inscrie si eu :p
     
  18. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Eu? Nici nu mi-a trecut prin cap...[face_devil]
    Deci va procopsiti cu un yoda stricat?:)
     
  19. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    ce e stricat la yodaul ala? nu are o ureche? :p

    v-ati inscris?
     
  20. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Deci va procopsiti cu un Yoda stricat ?

    Nu stiu, din cate am inteles eu nu este stricat... dar pe de alta parte e posibil sa nu fi citit foarte atent. Speram sa apara mai multi doritori (si ma refer la vestici) dar... fiecare cu problemele lui... putem sa facem chestia si in 4 oameni.
    Ne-am inscris... asteptam instructiuni, un PM sau o postare a Mianei Kenobi.
    Va tinem la curent cu noutatile.
    ;)

     
  21. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Sincer, eu cred ca nu ma bag in chestia asta, desi e o idee draguta. Dar nu stau prea bine cu timpul, prichindeii mei proprii si personali imi dau suficienta bataie de cap, numai Yoda imi mai lipseste, batran, senil si defect cum e. Desigur, daca era vorba de Luke, ar fi fost cu totul altceva... :D
     
  22. Lady_Cora

    Lady_Cora Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Sep 20, 2005
    Rogue, count me in! This sounds like a lot of fun! :D
     
  23. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Pai stai ca nu vine acusi... mai dureaza ceva vreme...
     
  24. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Pai sa vedem cand ajunge... Cand va saturati de el, poate il aruncati peste gard pana-n Timisoara. Are grija Tito de el!
     
  25. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Mda... ieri m-am PM-uit cu Rachel de la Fan Force-ul Santa Cruz, California...
    I-am pus cateva intrebari, am primit raspunsuri, apoi i-am cerut acceptul de a posta aici raspunsurile ei, l-am primit... banuiesc ca vreti sa stiti cum stau lucrurile asa ca n-o mai lungesc...

    Acesta este reply-ul ei la anuntul ca Fan Force-ul Romania doreste sa participe la worldtour-ul lui Yoda :

    " Wonderful! Glad to have you aboard!

    I'm sadly not at my computer right now, but I will send you the information when I get home from school tonight.

    As to the tour itinerary, Yoda is currently in/en route to Wales, Great Britain. After that, the tour will go as thus:

    France
    Germany
    Denmark
    Sweden
    Poland (Maybe. They have not confirmed yet)
    Italy (Maybe. They haven't said yes or no yet)
    Romania
    Greece
    Malaysia, etc..

    The whole list (not including the groups that have just been added in the past few days) Is on like page 6,7, or 8 on the Planning thread in the Santa Cruz, CA board (I put a link in the message on the Romanian board.)

    PM me if you have any other questions, and I shall send you the information tonight!
    "
     
Thread Status:
Not open for further replies.