main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Chestii de vanzare

Discussion in 'Archive: Romania' started by SVAndrei, Jan 15, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Stiu ca nu are nici o legatura cu SW, dar dat fiind faptul ca nu avem inca thread de vanzare-cumparare, postez asa.

    Am de vanzare doua rucsacuri, stare buna, cu 800.000 bucata, sau 1.400.000 ambele nenegociabil (am lasat si asa...)

    De asemenea am una bucata casca americana din WWII stare excelenta, la 1.500.000 negociabil

    Cine e interesat PM me cu o adresa de mail si pot trimite si imagini.
     
  2. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Topicul nu e rau (chiar ma gandeam la unul), mai ales daca il vom orienta si spre Star Wars.
     
  3. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    De mai multa vreme doream sa propun un topic de genul asta, de "mica publicitate", in care sa punem anunturi de schimburi, oferte, vanzari. Eu ma gandeam de fapt mai mult la obiecte Star Wars si la filme, muzica sau carti non-SW, sa ne ajutam unii pe altii sa obtinem ceea ce dorim sau sa oferim ceea ce ne prisoseste, dar e OK sa vindem si rucsacuri, casti, sau chiar apartamente!
     
  4. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Se pare ca mi-am suprapus reply-ul cu al lui Sergiu, cred ca ne gandeam amandoi la acelasi lucru, in acelasi timp!:D
     
  5. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Perfect. Atunci nu voi lasa topic-ul sa se scufunde, ok?
     
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Cred ca-l vom putea pune pe acel sticky thread care va fi lansat saptamana viitoare
     
  7. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    OK,Idee buna.

    BTW, Am uitat sa spun, rucsacii sunt pe cadru de Aluminiu. Haideti, fratilor, e un chilipir. Promotie!
     
  8. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Eu am de vanzare :
    -TRILOGIA CLASICA, format VHS, editia 1997, Dolby Surround, IN ORIGINAL !!! (este vorba de box-ul care s-a vandut acum cativa ani in reteaua magazinelor de specialitate); -THE PHANTOM MENACE, format VHS, Dolby Surround, IN ORIGINAL !!!

    Casetele nu au fost vizionate decit de 2 ori fiecare film, si atunci au fost rulate pe videocasetofon cu 6 capete , scump ca naiba dar la fel de bun ... ca ma doare si-acum inima cind mi-aduc aminte cit am dat pe el ...
    Video-ul respectiv a fost achizitionat special pentru a viziona (fara a deteriora in vreun fel) aceste filme.

    Pretul casetelor il faceti voi...
     
  9. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Deci nu le vrea nimeni...
    Adevarul e ca, comparativ cu DVD-urile...au mai mult valoare sentimentala :)

    Ok, poate facem un concurs...cu ele ca premiu !

    Serge, receptie ?
     
  10. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Si eu am casetele VHS originale, dar nu cred ca m-as putea desparti de ele. Inainte de a le primi, aveam casetele cu filmele vechi, traduse de prietena noastra domnisoara Nistor... tineti minte... "Aduceti-mi pusca!" Dupa ce am primit casetele originale cu editia 1997, le-am sters pe cele vechi, dar nu pot sa spun de cate ori mi-a parut rau ca am facut-o. De multe ori ma intrebam: Asta cum era in versiunea originala? Si versiunea originala (1977, 1980, 1983) nu mai este... Chiar imi pare rau, as fi vrut sa le revad uneori, pentru compartie, si de dragul vremurilor de altadata... Asa ca nu voi repeta aceeasi greseala, casetele stau bine acolo unde sunt.
     
  11. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Si eu am casetele VHS originale, insa nici eu nu cred ca m-as desparti de ele. Tavi mai gandeste-te, nu cred ca e problema de bani aici.
     
  12. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Doh ... pai nu e o problema de bani ... de fapt am si zis ca "pretul il stabiliti voi".

    Ci este o problema de quality.
    DVD-urile sunt incomparabile calitativ cu VHS.
    Iar ca sa observam diferentele, ar trebui sa rulam in paralel cele 2 versiuni (btw, Mara, cred ca eu mai am SW original, dar arata ca dracu'...; haha, "bring me my shuttle" !!).

    Eu insa nu am mai vizionat casetele de ceva timp (cred ca s-a facut un an si ceva), iar de-acum am DVD-urile (chiar azi o sa pun niste poze pe "SW DVD")

    Poate mai tineti minte ce am spus cind am vazut prima data Ep. 1+2 pe DVD (...pe jedi.ro): "SW a murit, traiasca SW !!"

    Timpurile sunt moderne, guys...

    Ma rog, ma mai gandesc...
    ...dar de obicei gandesc inainte de a face ceva :)



     
  13. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Are cineva desenul animat "Polar Express" pe DVD sau DivX? Please, please![face_praying]
     
  14. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    incerc sa te ajut eu.
    daca reusesc ceva, iti dau de veste pe mail.

    tre' sa vorbesc cu cineva mai intai...
     
  15. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Multumesc mult. :)
     
  16. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Mara, am vorbit cu omu' , din pacate inca nu-l are.
    Mai incerc undeva si te anunt.

    ..si nu-mi mai multumi atita, ca devin rushinos ! (stiu ca e pentru copii...)
     
  17. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Multumesc, dar ar reusit sa fac rost de el. Se pare ca la noi in talcioc gasesti si filme care apar peste doua luni la cinema, numai eu n-am stiut treaba asta.:)
     
  18. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Mara: "Are cineva desenul animat "Polar Express" pe DVD sau DivX? Please, please!"

    Daca folosesti Bit Torrent-ul dute pe linkul asta:

    http://torrentreactor.net/sections.php?orderby=a.id&asc=0&id=3&skip=100

    Din pacate nu stiu daca vei gasi ceva mai bun decat telesync sau screener. Daca astepti un pic va aparea pe NewTorrents:

    http://www.newtorrents.info/index.php?all=movies

    In ultima vreme camerele din sala sunt de foarte buna calitate asa ca n-ai ce pierde. Macar sa-ti faci o idee cum e filmu' pana iese dvd-ul.

     
  19. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    L-am gasit deja, thanks. Calitatea e destul de buna si filmul chiar mi-a placut. E simpatic rau. Te face sa-ti aduci aminte de copilarie, cand totul era posibil.
     
  20. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Mara : numai ca in talcioc sau chiar si pe site-urile piratilor, ceea ce au deja ei si inca nu a aparut (oriunde in lume) pe DVD original, sunt de fapt download-uri de pe internet, in marea lor majoritate variante nefinalizate , si contrafacute ... vezi ceea ce ai primit tu cadou (trilogia) ...

    Pentru a avea varianta finala, dublata de pe dvd-ul original, trebuie sa ai rabdare si sa apara in original (nu neaparat la noi)
     
  21. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Da, stiu ca e asa, dar prefer sa vad un film chiar daca are o calitate ceva mai indoielnica, decat sa astept la nesfarsit pana apare pe DVD. Cateodata filmul chiar nu merita sa dai o groaza de bani pe el, nefiind la inaltimea reclamei care i s-a facut, si macar imi fac o impresie despre el. Iar Polar Express l-am vrut pentru fiu-meu, care e maniac cu trenurile (cand va creste mare se va face "doctor de locomotive", si crede-ma ca lui putin ii pasa la cei patru ani pe care-i are de calitate, atat timp cat se vede locomotiva...
     
  22. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Trebuie sa strang bani pentru un mp3 player so... vreau sa-mi vand casetele audio. So, poate gasesc vreun meloman generos pe aici. Preturile variaza intre 50 000 pentru cele mai vechi si 100000 pentru cele noi.
    Este vorba de albume ORIGINALE (nu inregistrari sau alte minuni) de la:

    Staind: "Break the cycle", "14 shades of gray"
    Linkin park: "Hybrid Theory", "Meteora"
    Aerosmith: "Get a grip"
    Red Hot Chilly Peppers: "Greatest Hits"
    Savage Garden: "Affirmation"
    Sting: "A new day"
    Celtic spirit: muzica irlandeza
    Enya: "Greatest hits: Paint the sky with stars"
    Brian Adams: "Greatest hits"
    Vangelis: "The collection"
    Pink: "Misundaztood"
    Thelonious Monk and Johnny Griffin: Jazz
    "Gladiator Soundtrack"

    Daca va intereseaza oricare dintre ele, dati-mi un pm. :)
     
  23. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    CD-uri nu ai?
     
  24. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    CD-uri?
    What's that? :)
     
  25. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    niste d-alea care s-agatza la oglinda din masina sa nu te prinda radarul de codite :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.