main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

CONCURS STAR WARS: BRELOC HAN SOLO

Discussion in 'Archive: Romania' started by sergiurusu, Nov 18, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Concurs cu premii Star Wars ? Breloc original din metal: Han Solo

    ------------------------------------------------------


    Concursul va incepe in data de vineri, 19 noiembrie 2004, ora 12:00 si se va incheia in data de luni, 22 noiembrie, ora 12:00.

    Pentru a participa la concursul al carui premiu consta in brelocul original Star Wars cu Han Solo, participantii trebuie sa lanseze cel putin un topic/thread/mesaj nou in decursul acestor zile. Topicul poate fi legat strict de Star Wars sau poate fi un thread cu generalitati, care sa nu aiba legatura directa cu Star Wars. Topicul poate fi si un poll.

    Participantii vor intra pe topicul de fata pentru a ne oferi link-ul si titlul/subjectul topicului lansat. Vor trebui sa dea un reply aici si sa scrie, de exemplu: ?membrul cu nickname-ul XYZ, doresc sa particip la concurs, am luat la cunostinta de regulile de participare si am lansat topicul ?Star Wars abc??, care poate fi gasit pe acest link: www??

    Nu sunt valabile raspunsurile/reply-urile la alte mesaje, ci doar lansarea de mesaje/topics complet noi. Sunt valabile doar topicuri lansate pe Forumul Romanesc de pe TheForce.net.

    In data de marti, 23 noiembrie 2004, voi anunta castigatorul dupa ce in prealabil voi face impreuna cu Obi Anne o tragere la sorti cu bilete cu numele celor care au participat. Premiul va fi expediat in urmatoarele 4 zile prin colet postal, iar castigatorul trebuie sa-mi trimita in aceeasi zi, prin Private Message (PM): numele si prenumele complet si adresa postala completa (strada, numar, bloc, apartament, oras, judet, cod postal).

    Daca adresa furnizata de castigator este eronata sau daca nu ridica coletul in termenul specificat pe avizul postal, nu voi raspunde pentru pierderea coletului prin posta.

    Mult succes prieteni si nu uitati acesta nu este singurul concurs cu premii Star Wars. Mai vine unul de Craciun, plus altele in viitorul apropiat. :)
     
  2. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Octavian Paun.
    doresc sa particip la concurs.
    Ce trebe sa fac ?
     
  3. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    NU UITATI DRAGI PRIETENI SA CITITI REGULAMENTUL CONCURSULUI SCRIS MAI SUS!!


    Aici e poza premiului: breloc original Han Solo din metal:

    [image=http://img100.exs.cx/img100/8136/brelocHanSolo.jpg]

    Tavi, va trebui sa lansezi un topic nou sau un poll legat de Star Wars sau un topic general (care nu are legatura cu SW direct) si dupa ce-l lansezi sa ne pui link-ul pe threadul acesta.

    De exemplu poti lansa topicul :"Star Wars cu ou si otzet" :) , iar dupa ce-l pui pe forum copiaza de sus adresa lui : http://www.theboards... si pune-o aici sa o vedem si noi.
     
  4. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    pai da... dar despre ce sa fie vorba in topicurile respective.
    si cum se premiaza? cel mai original? inteligent? pervers?

    CE!?
     
  5. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Nu, aceste topicuri pe care le scrieti NU vor fi punctate sau clasificate: care e mai bun sau care e mai simpatic etc.

    Concursul este simplu: doar sa postati orice fel de topic (va rog doar sa nu fie stupizenii, insa nu cred ca e cazul la voi - pot fi legate de SW, de computere, de varza pentru iarna, de scoala, etc.etc.) si TOTI cei care au postat, repet orice fel de topic, vor intra in concurs. Atunci vom trage la sorti dintre voi toti.
     
  6. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    A observat cineva cat e de "brilianta" ideea lui Sergiu? Cu ocazia acestui concurs forumul se va imbogati cu vreo 10 topicuri noi... Cred ca asta e ideea de baza, nu? ;)

    Tavi, ca sa participi la concurs trebuie sa faci ceva ce n-ai mai incercat pana acum... Sa postezi un topic nou! Uau! O adevarata provocare! Vezi ca gasesti optiunea in partea stanga-sus a ecranului... (Nu mi-o lua in nume de rau, nu vreau sa fiu rautacioasa, dar nu ma pot abtine sa nu glumesc. Imi place la nebunie sa glumesc cu tine!).
    Poti lansa de exemplu un topic intitulat "Paralela intre filmele SW si filmele JB". Dar nu stiu cate reply-uri vei avea la el...
    Sau daca esti in pana de inspiratie, poti alege un poll din topicul meu "Idei de poll". Numai ai grija sa nu alegi unul care a mai fost postat.
    Succes la concurs!
     
  7. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Pentru concurs :)

    http://boards.theforce.net/Romania/b10647/17548144/?1
     
  8. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Deci, cum era...

    "Membrul cu nickname-ul mara_alexia, doresc sa particip la concurs, am luat la cunostinta de regulile de participare si am lansat topicul ?Care este personajul preferat din Expanded Universe si de ce?, care poate fi gasit pe acest link:

    http://boards.theforce.net/Romania/b10647/17550524/?1
     
  9. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  10. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Din pacate ala e singurul breloc pe care-l am dublura. Insa e nou nout, din metal, doar ca a fost scos din cutia sa pentru a se reduce costul la transport pana in Romania. Eu am unul asemanator cu C-3PO la cheile de la masina (la cheile de la casa il am pe cel cu Rebel Forces), insa trebuie sa recunosc ca Han e mai fain. Insa am promis ca merge Han la concurs asa ca el merge pt voi :)
     
  11. DARK_ANAKIN_11

    DARK_ANAKIN_11 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 1, 2004
    Eu, DARK_ANAKIN_11, fost cavaler Jedi, sunt un Sith shi vreau sa particip la concurs. Am pregatit un poll pentru acesta:

    http://boards.theforce.net/Romania/b10647/17556406/?0
     
  12. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Sergiu,
    Sunt acceptati si Sith-ii in concurs?:D
     
  13. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Subsemnata Comicdiva, in deplinatatea aproximativa a facultatilor mintale, ma inscriu la acest concurs cu urmatorul poll

    http://boards.theforce.net/Romania/b10647/17556761/?1



    Yours forcefully,
    ComicDIva
     
  14. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Ok, atunci, sa recapitulam: pana acum avem urmatorii membri inscrisi in concurs (in ordinea inscrierii):

    AK-610
    Mara Alexia
    Doona101
    Dark_Anakin_11
    ComicDiva

    Anuntati-ma daca am uitat pe vreunul din voi. :)

    Cei care doriti sa participati si nu ati facut-o pana acum, mai aveti la dispozitie pana luni la ora 12:00 (amiaza)

    Am trimis un PM lui Obi Anne si sper sa ne ajute la alegerea castigatorului final

    SUCCES! [face_good_luck]
     
  15. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Pune-ma si pe mine acolo!...Luke a revenit!

    Uite link-ul de la postarea mea( SW Unlimited)!
    LINK: http://boards.theforce.net/message.asp?topic=17564488&replies=0
    :) :) :) :) :) ^_^
     
  16. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Ok, il avem si pe Luke StarCristal.

    ATENTIE!!! Mai aveti 3 ore pana la finalizarea concursului si pana va puteti inscrie cu un nou topic.
     
  17. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    - mai aveti 15 minute!

    - you have 15 minutes till the contest ends and then Obi Anne will choose among the participants the winner and will post his nickname here
     
  18. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Ei, bine la limita, dar dupa ceasul meu e 11:49, so

    http://boards.theforce.net/Romania/b10647/17572353/?0
     
  19. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Taviiiiiiiiiiiiiiiiiii,
    Unde esti, mai ai 5 minute!!!!!!!!!!!!
     
  20. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Sorry guys. SV Andrei e ultimul participant.

    Nu fiti oricum dezamagiti deaorece mai avem un concurs in perioada Craciunului cu 16 intrebari si premii constand, dupa cum bine stiit, intr-o nava Action Fleet X-Wing si 2 podracere: Anakin si Sebulba, plus ca la premiul 1 mai avem de la Mara O carte Star Wars originala in engleza.

    Acum voi trimite lista cu participantii prin PM lui Obi Anne si sper ca ea sa traga la sorti pe cel care va primi brelocul Han Solo. Sper ca ea sa posteze aici raspunsul cu cel/cea care a castigat.
     
  21. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Uhm...Sergiu, eu am scris si in romana, nu cred ca Obi Anne va intelege :(
     
  22. vanatorul

    vanatorul Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Sergiu, de Craciun castigatorii vor avea si muzica. Premiu :) NU?:)
     
  23. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Nu are importanta in ce limba sunt topicurile, deoarece ele sunt pt. noi. Eu i-am trimis lui Obi Anne lista cu participantii si ea va trage azi sau maine la sorti castigatorul si-l va publica aici.
     
  24. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Buhaaaa...
    Am venit si eu la spartu' targului !!!

    Sorry, nu am mai putut ajunge...

    Sper ca cel care va castiga brelocu' ... sa mi-l dea mie !!! :))

    No way ! Sper sa se bucure de el !!
     
  25. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Wellcome, Tavi. Better late than never.
    PS: Vezi ca ti-am raspuns la toate provocarile. Cauta si tu pe unde le-ai imprastiat.:)
     
Thread Status:
Not open for further replies.