main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania Episode 7: What's it going to be about?

Discussion in 'Europe Discussion' started by Milena_Syan, Oct 31, 2012.

  1. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu zic ca este falsa informatia. Trebuie sa fii dus cu pluta rau ca sa vii cu o idee atat de tampita... Pe de alta parte ce villan proeminent avem dupa Endor (in afara de Thrawn)? Mie Yuuzan Vong, Darth Caedus sau Abeloth nu mi se par cine stie ce minunatii de personaje negative, mai ales ca in cazul lui Jacen povestea seamana in linii mari cu cea a lui Anakin. Oricum, trend-ul asta cu refolosirea personajelor vechi mi se pare cam obositor, la fel de obositor cum mi se pare si faptul ca majoritatea personajelor din EU (post Endor) sunt fiica, nepoata, verisoara de-a doua sau matusa nu stiu carui personaj important din trecut.[face_not_talking]
     
  2. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Poate o sa faca niste filme SW, care sa nu aiba nici o legatura cu personajele pe care le cunoastem... asa, un aer proaspat pentru univers. Cred ca totul depinde de cine face scenariul...

    Si din partea mea nu au decat sa il "invie" pe vader... desi... a explodat si de data asta nu mai au ce sa reconstruiasca din el. Cat timp nu are o replica de genul "where is Padme?" si e ceva spectaculos si credibil, io-s ok si cu ideea asta :D
     
  3. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Nu e cam aiurea sa-l invie avand in vedere ca a aparut alaturi de Obi-Wan si Yoda la sfarsitul RoTJ?
     
  4. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    A little more movement on the front... se pare ca Matthew Vaughn SE APROPIE de un anunt oficial. He's ahead of the race, se zvoneste de el de ceva timp. N-as avea o problema dar faptul ca a parasit o franciza (X-Men) de DOUA ori has me worried.
     
  5. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    poate vader o sa apara transparent si albastrit, ca la finalul ep VI... un fel de cum a jucat obi wan in ep V... e o posibilitate :D
     
  6. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Daca va apare ca fantoma, nu va ma arata ca Vader.

    Sincer, sper ca va fi prezent numai in flashback-uri.
     
  7. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Cica primim mai multe stiri oficiale in ianuarie.
     
  8. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ar fi o chestie! Sper sa fie niste filme reusite! Pana atunci I'm back to books and comics for my Star Wars fix.
     
  9. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
  10. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Daca ar fi asa, si actiunea s-ar petrece la cativa ani dupa ROTJ (ceea ce ar fi awesome :D), cine i-ar juca pe Luke, Han, Leia? Nu cred ca fanii ar accepta prea usor actori noi in aceste roluri (pe de alta parte, cui ii pasa de parerile fanilor?)
    Eu cred ca e doar u nzvon. Si cred ca ideal ar fi ca actiunea noilor filme sa aiba loc undeva la 20 - 30 de ani dupa ROTJ si actorii trilogiei originale sa apara in roluri episodice. Luke ar putea fi un mentor gen Obi-Wan in trilogia veche. Nu-mi imaginez cum ar putea function altfel, in asa fel incat aparitia de-acum batranilor actori sa fie credibila si multumitoare.
     
  11. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
  12. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
  13. Darth_Garak

    Darth_Garak Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Jul 28, 2005
  14. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    OMFG OMFG OMFG
     
  15. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    J.J. Abrams ... de ce? :D
     
  16. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
  17. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Destul de tare, desi zvonul care da ca prim intallment un film centrat pe Yoda, nu ma umple de ganduri frumoase. A doua varianta era ceva legat de Jabba The Hutt parca... :confused:
    Acum stau si ma intreba daca noua serie de carti care va aparea (Rebels) are vreo legatura cu filmele astea... Eu unul as prefera ceva legat de Han/Fett/Obi in detrimentul lui Yoda.:D
     
  18. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
  19. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
     
  20. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Apo nu stiu ce sa zic... Harison Ford e cam ******... zice ca el nu va mai juca niciodata intr0un film sw si acum zice ca vrea sa moara intr-un film sw... :D


    Mie mi-ar placea sa vad un univers sw cu personaje fresh si faine... dar nu ceva de genul trilogiei noi create de lucas...
     
  21. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
  22. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    E foarte sigur ca o sa joace... nuva juca daca se va transforma in holograma albastra, intre timp :p
     
  23. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
  24. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Bombă la Hollywood! Noul film Star Wars va fi regizat de Cristian Mungiu şi va fi despre comunism !!!

    :eek:


    Compania Disney, care deţine drepturile seriei Star Wars, a anunţat pe ultima sută de metri înlocuirea lui J.J. Abrams cu un alt regizor cunoscut şi apreciat de critici, respectiv Cristian Mungiu. Cinefilii se aşteaptă ca acesta să-şi pună amprenta personală asupra filmului, ceea ce înseamnă că va fi extrem de trist şi cu mult comunism.

    "Ne-am gândit să-l facem mai dark cum e moda acum şi iniţial ne-am gândit la Christopher Nolan. Dar el nu se ridică la standardele noastre de deprimare aşa că ne-am gândit să ne orientăm spre regizori din Europa de Est şi l-am ales pe Cristian Mungiu, cel mai deprimant om de la Stalin încoace", au spus şefii de la Disney. Filmul lui Mungiu va conţine toate scenele clasice, cadre lungi cu Darth Vader încercând să mănânce o ciorbă, noroi, avort, viol, pereţi galbeni de pişat şi pe Valentin Uritescu în rolul lui Obi-Wan Kenobi. Pentru a-i atrage şi pe fanii noii serii, filmul va conţine o oră de şedinţe a partidului comunist galactic.

    Muzica va fi compusă, cum e şi normal, de Mihai Sturzu de la Hi-Q.

    http://www.timesnewroman.ro/monden/...gizat-de-cristi-puiu-si-va-fi-despre-comunism

    Cateva idei privind distributia actorilor :

    In rolul Fortei - Chuck Norris
    In rolul lui Yoda - Ion Iliescu
    In rolul lui Chewbacca - Remus Cernea
    In rolul Imparatul Palpatine - Paula Iacob
    In rolul lui R2D2 - Mircea Dinescu
    In rolul lui Darth Vader - Dorel Visan
    In rolul lui Luke Skywalker - Marian Ralea
    In rolul Printesei Leia - Andreea Pora


    [face_rofl]
     
  25. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006