main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Abstinenta sexuala la Jedi

Discussion in 'Archive: Romania' started by jombistarkiller, Jan 23, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Daca zici treaba asta, inseamna ca nu ai vazut filmul "Click". Sa vezi acolo catel horny...
     
  2. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Buna chestiune... oare erau catei in SW? Eu cred ca nu... dar mai stiti?
     
  3. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Seriously, Mace Windu, as the BMF he was, must have had his "b---h" (as in female dog) somewhere. ;)
     
  4. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    [face_laugh]
     
  5. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    I don't know. Nu cred ca l-am vazut vreodata sa zambeasca. If there's a character that screams "pent-up sexual tension"... it's Mace Windu. :)
     
  6. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu cred ca Diana are dreptate. Drept dovada, Mace in loc sa mearga la Palpy cu "b---h" a mers cu Jedi. S-a suparat ala si pana la urma uitati si voi unde s-a ajuns...
     
  7. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    there's a lesson in there somewhere
     
  8. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Ihi. Fiecare sa-si vada de "biciu" lui! Si astfel nu se taie maini, nu se da cu Force lightening, nu tu Force choke, fara duel si scandal galactic.
    'Nteles?
     
  9. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    ^ Yeah but... ce plictisitor ar fi!
    "Bicies" all around, I say!
     
  10. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    and that way everybody's happy :)
     
  11. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    back on topic.

    In mod ironic, the only jedi (supposedly) getting laid (Si anume Anakin) era cel mai frustrat. :rolleyes: Poate sexul nu functioneaza la fel in universul SW ca in universul nostru. :)
     
  12. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Hai pe bune, draga Diva, tu chiar iti imaginezi dulceata de Obi-eWan stand si numarand gashte pana adormea? (sau oi, sau bantha etc) Eu refuz sa cred ca el nu facea nimic niciodata. Este o insulta la adresa populatiei feminine galactice si o oroare pentru comunitatea de fanitze.
    De fapt stim sigur ca facea cate ceva, din ratiuni de negociere, if you get my drift. ;)

    In ceea ce priveste chestiunea "biciurilor" - I was just being didactic and uptight. We need to set an example of moral vigour.... Oh, my God! Did I say vigour?....Errrr... F--k that, "bicies" all around where vigour lies!
     
  13. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Cata dreptate ai Chantal. Daca ar fi sa ne luam dupa aparente, Obi Wan a murit "fata mare".
    Oh the horror. :)

    8-}
     
  14. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    [face_laugh]





    De fapt codul ala spune ca nu trebuie sa te atasezi de cineva, nu sa mori prost!
     
  15. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Si daca nu faci sex esti prost?....
    That's DUMB!
     
  16. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    o_O Da...observ ca sexul nu prea ajuta la dezvoltarea inteligentei...sau a simtului de observatie.
     
  17. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
  18. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Chiar ca...
     
  19. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Funny you should agree, taking into consideration you started it! :rolleyes:

    Anyway, Jedi were people (or at least sentients). Did they have *** (if only occasionally)? Do the math!
     
  20. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Sincer vorbind? Eu cred ca ar trebui sa luam ideea de Jedi pe diferite perioade. Desi ei reprezinta in mare aceleasi fiinte, libertatile lor si regulile impuse de consiliu difera.

    In KotOR (perioada Razboiului Mandalorian) si in NJO Jedi isi cunoasteau familiile, desi erau crescuti de mici in templu (perioada KotOR) sau erau adusi cu timpul, chiar dupa adolescenta (perioada NJO... ce stiu eu din JK:Jedi Academy). Astfel ei aveau contact cu lumea exterioara din pruncie si aveau voie sa iubeasca si sa se ataseze oarecum (o forma de atasament oricum se infiripa si era bazata pe respect (Obi Wan era atasat de Yoda pentru ca-l respecta ca om batran si destept etc.) ba chair sa aiba familii. (in NJO se inmulteau ca iepurii din cate-mi aduc aminte iar in KotOR Zaine era indragostit de sora celui mai bun prieten din Academie etc.)

    Pe de alta parte, din cate ne spun frustrarile lui Anakin si ale lui Padme, iubirea, dragostea trupeasca, casatoria etc. erau interzise in ordin in acea perioada. Probabil de aceea sa fi si cazut? Asta nu stiu, desi nu cred ca asta era singurul motiv. Ordinul devenise foarte puternic, foarte strict in acelasi timp, din toate punctele de vedere... chiar prea strict pentru o institutie ce trebuia sa arata lumina-n univers acolo unde era intuneric, si de aceea,imediat dupa punctul culminant vine si decaderea.

    Oricum, in afara de oameni nu cunoastem cum se inmulteau restul speciilor...(si nici nu cred ca o sa aflam prea curand pentru ca SW nu e japonez sa se faca hentaiuri autorizate :p )
     
  21. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    autorizate nu dar daca imi strofor mintea sa vezi ga casesc niste hentai sw pe net :p
    idea de emotii probabil statea bine unde era pe vremea lui anakin, ca doar unul s-a intors impotriva ordinului si nu prea urma regulile.
    dar nu prea poti sa dai vina pe anakin ca doar avea destule probleme si asa, probabil ar fi trebuit sa ia medicamente
     
  22. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Hentai Sw???Sunt curios...
     
  23. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Daca SW ar fi anime am vedea mai mult sange, mai multa nuditate si MULT HENTAI! (as putea garanta, deoarece pt. orice serie anime de succes se fac hentaiuri originale, de la tata' lor: producatorii seriilor)
     
Thread Status:
Not open for further replies.