main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Alienvault - Out Of This World

Discussion in 'Archive: Romania' started by Decron, Apr 18, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Decron

    Decron Jedi Youngling

    Registered:
    Apr 18, 2005
    Alienvault s-a dorit intotdeauna un site care sa treaca de simplul aspect comercial si sa fie cam cum sunteti voi aici o comunitate de oameni cu pasiuni comune.
    Stiu ca acum considerati tread-ul acesta o reclama si poate pana la urma asta si este, toti ne facem reclama fie ca povestim pe mirc unei tipe/tip ce bestiali/bestiale suntem fie ca strigam "semintee prajite" prin Obor.
    Revenind cu picioarele pe pamant o sa va spun motivul deschiderii acestui topic si anume acela de a va invita sa veniit sa discutati despre action figures, trading card games, Warhammer si alte lucruri de acest fel precum AD&D sau colectii din cele mai neobisnuite.

    Forumul isi propune sa fie o comunitate de oameni primitori ... chewbaca style daca imi este permisa gluma ... unde sa putem discuta liberi tocmai ceea ce in romania este considerat OUT OF THIS WORLD.

    Va multumesc
    www.alienvault.com/forum
     
  2. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Cred ca nu e nici o problema ca ne-ai prezentat un site care se ocupa de colectionarea de figurine, deoarece in acest mod exista si o legatura cu acest forum. Sunt colectionar si nu doar de figurine Star Wars.

    Doar ca forumul alienvault nu merge...
     
  3. Decron

    Decron Jedi Youngling

    Registered:
    Apr 18, 2005
    scuze, gresisem eu cand am scris numele forumului ... http://www.alienvault.com/forum

    De adus vom aduce figurine SW, asta e clar!

    am vazut colectia ta, este mai mare decat jumatare din stocul nostru initial ... hahaa .... uluitor, si eu am vreo 40 de piese in colectie insa din pacate sunt turcisme, abia dupa ce am adus jucarii originale am inceput si eu sa am o colectie aproape de limita decentei. Visez la o camera imensa cu nenumarate figurine pe rafturi ... si modding la figurine ... e un tread pe acolo despre moding primul pe care l-am vazut asa detaliat pe net (gratie spawn.com) si de atunci nu imi sta gandul deca la asta.
    O sa incerc sa transform turcismele mele (desi sunt atasat de ele) in ceva mai rafinat desi rezultatul nu se va apropia de cele originale nici pe departe cel putin voi exersa pe ele inainte sa trec la piese mai scumpe.
     
  4. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Sunt cazuri in care obiectele bootleg au o valoare destul de mare pentru colectionari. Am facut si eu cateva trades cu straini de peste ocean, trimitandu-le figurine sau navete pirat/bootleg si au fost foarte incantati. :)
     
  5. Decron

    Decron Jedi Youngling

    Registered:
    Apr 18, 2005
    eventual o sa postez niste poze desi nu au legatura cu universul sw .. cine stie poate da norocul peste mine ;)
     
Thread Status:
Not open for further replies.