main
side
curve
  1. Welcome to the new boards! Details here!

Ar mai trece carti din seria star wars, traduse in lb. romana?

Discussion in 'Romania' started by arapila, Jan 26, 2009.

?

Ar mai trece carti din seria star wars, traduse in lb. romana?

Poll closed Feb 5, 2009.
  1. DA

71.4%
  2. NU

28.6%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. arapila

arapila Jedi Master star 4

Registered:
    Jan 28, 2005
    Am fost intrebat de cineva daca ar mai merge traduse niste carti SW, dar nu de amaltea de o alta editura. Cred ca e vorba de seria x-wing... ce ziceti? Le-ati cumpara? v-ar interesa? pareri?

2. MaraStardreamer

MaraStardreamer Jedi Master star 4

Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu zic ca s-ar vinde. As cumpara orice carte SW tradusa in limba romana, mai ales din perioada post-ROTJ, daca nu a fost deja tradusa de Amaltea. Ei zic ca nu vor mai traduce alte carti si pretind ca au adus toate romanele mai importante, ceea ce nu e adevarat. Ce s-a publicat de Amaltea nu e nici 20% din cartile SW aparute. Sunt si romane importante printre ele, dar si multe chiftele (vezi Ochiul mintii sau Steaua de cristal). As lua si seria X-Wing (desi nu e printre favoritele mele) si seria Yuuzhan-Vong si ce a omis Amaltea pana acolo, si seria Dark Nest sau Legacy of the Force, chiar daca multe din ele le am deja in engleza si le-am citit.

3. SVAndrei

SVAndrei Jedi Knight star 5

Registered:
    Nov 6, 2004
    De vandut s-ar vinde, dar nu stiu cat de bine. Ideea e ca a trecut acel val de interes starnit de Episodul 3. Probabil ca vor cumapara in continuare doar fanii seriei.

4. jombistarkiller

jombistarkiller Jedi Youngling star 3

Registered:
    Apr 24, 2005
    Eu unul as cumpara

Thread Status:
Not open for further replies.