main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Ati avut vreodata o problema cu cat de repede a devenit Luke pilot comandant?

Discussion in 'Archive: Romania' started by ComicDiva, Feb 20, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Intotdeauna mi s-a parut cam aiurea ca Luke imediat ce si-a pus piciorul in prag ca sa zic asa, cu rebelii in ANH, ei l-au lasat intr-un x-wing si in timpul luptei de pe Yavin, i-au mai si dat comanda asupra atacului principal.

    A mai urcat vreodata Luke intr-un x-wing!? De unde si pana unde sa aiba el stofa de comandant? yeah yeah yeah, stiu ca este fiul lui taica-su dar totusi, se pare ca rebelii isi pun tot planul pe umerii unui tip pe care nici macar nu l-au mai vazut vreodata. Cu exceptia lui Biggs Darklighter, who probably vouched for him.
     
  2. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Biggs e nume de pilot, if biggles trusts him i don't see why not.
    Si cine nu i-ar da comanda unui copil de fermier care nu a zburat in viata sa cu o nava capabila de calatorii interplanetare?
     
  3. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Nope. No problem with that. Luke is the best in everything he's doing :D
     
  4. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    except farming....and lightsaber training....and the dissapointing force training....he talked good droid lingo though
     
  5. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Well he *was* fully qualified in shooting womp rats in a T16.
    And TIE fighters are pretty damn similar to womp rats...gray and squinty and all.
     
  6. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Those were desperate times for the Galaxy. They let anybody fly an XWing those days.
     
  7. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    da.. imi place cun o pus diva problema. Chiar nu m-am gandit la asta :p... Poate o mituit pe careva pe acolo, cine stie?
     
  8. valo

    valo Jedi Master star 1

    Registered:
    Aug 24, 2006
    Cred ca am simtit o vaga urma de intrebare dar nu mi-am pus problema. Intotdeauna imi spuneam ca mi-a scapat mie ceva, stiu ei mai bine sau e un film de doua ore, unde sa mai bage si scene cu training-ul?. Probabil Lucas ar fi spus ca forta il calauzea asa cum il calauzea pe Oby Wan cand pilota Bongo-ul. :confused:
     
  9. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005

    Nu m-am gandit niciodata la chestia asta,dar acum cum spuneti...there is something fishy...
     
Thread Status:
Not open for further replies.