main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Ati incercat vreodata sa miscati obiectele cu ajutorul Fortei?

Discussion in 'Archive: Romania' started by AK-610, Jan 13, 2005.

?

Ati incercat vreodata sa miscati obiectele cu ajutorul Fortei?

Poll closed Mar 25, 2012.
  1. Da

    64.7%
  2. Nu

    11.8%
  3. Nu recunosc nimic

    23.5%
  4. Forta nu este o joaca!

    0 vote(s)
    0.0%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
  2. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Eu recunosc ca am incercat, dar nu ma asteptam sa si reusesc, am facut-o mai mult in gluma. Stiam ca e doar o ... joaca. Cel mai mult mi-ar placea sa pot stinge lumina seara cu ajutorul Fortei, fara sa fiu nevoita sa ma ridic din pat. Si am si incercat. M-am holbat la intrerupatorul ala nenorocit pana am adormit cu lumina aprinsa...:D
     
  3. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Am incercat si eu, binenteles in gluma, sa ridic tot felul chestii cu ajutorul Fortei, imaginandu-mi ca as fi Luke care incerca sa ia sabia, in scena din pestera wampa-ului.
     
  4. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Am incercat si eu, binenteles in gluma, sa ridic tot felul chestii cu ajutorul Fortei, imaginandu-mi ca as fi Luke care incerca sa ia sabia, in scena din pestera wampa-ului.
    Doctorul zice ca inca mai am sanse de revenire la normal...
     
  5. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Demult am incercat si eu, dupa ce citisem cateva carti despre paranormal. Cred ca asta merge tot aici.
     
  6. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Da, am incercat si eu. de cele mai multe ori am incercat sa iau vreo telecomanda de pe unde era pusa, asta DUPA ce ma asezasem deja pe fotoliu ...

    Vad ca au mai incercat si altii chestii similare.

    Eu cred ca NU reusim ptr. ca ... "Do ! Or do not ! There is no try..."

    ...insa mai avem pina la faza aia...

    MARA : ...ehm, n-ar fi mai usor sa stingi lumina cind intri in camera pentru a te duce in pat ??! Ai face ceva economie de curent, nu ? :)
     
  7. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Pai mie imi place sa fac diverse lucruri in pat cu lumina aprinsa. Vreau sa spun, sa citesc si alte chestii de genul asta.
     
  8. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Hiha ... si mie imi place tot cu lumina aprinsa ... ca SA VAD ... ce anume citesc ... :)
     
  9. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Mie mi se pare mai interesant cu lumina stinsa, astfel poti sa te pui in pielea personajului mai bine...este un aer mai misitic lol :) :p

    *******************
    HA!...LOLOZAUR! *can't stop laughing* ...Ok deci sa facem un rezumat:
    AK-610 pune intrebarea "Daca cineva a incercat sa miste obiectele cu ajutorul Fortei?" bun si voi ati zis ca "Si eu am incarcat dar, bineinteles doar in joaca, [face_hypnotized] "
    Fratilor!... nu e o gluma. CUM sa faci ceva daca nu CREZI ca poti. Este absurd de tot sa crezi ca "ii doar gluma" dar ai stiut ca nu poti sa faci si tot ai incercat... *sigh* Eu nu stiu ce ii asa ciudat in subiectul asta, toata lumea poate sa faca asta...
    Presupun ca nu are rost sa filozofesc pe subiect ca nu are rost...nu?...Da.
     
  10. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Daca ati sti dragii mei ce ati putea face...Doar cu gandul de a creea ceva, doar cu DRAGOSTEA de a face un bine...Ati vedea intr-adevar ce sunteti cu adevarat. Nu e doar o gluma...e adevar si pana cand nu omul isi schimba mentalitatea, aceste lucruri vor fi putin mai departe de unde ajunge el cu mana :)
    Crezi si reusesti!
     
  11. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Si eu am incercat de cateva ori sa misc scaunul profesorului in timp ce se aseza cu ajotorul Forcei. Of course, cred ca asta inseamna ca sunt Dark Side, nu?

    Oricum nu am reusit (inca...)
     
  12. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Trebuie sa inveti sa folosesti IUBIREA pentru a face ceva...Nu poti sa misti,de exemplu, un lucru daca ai intentii rele. In primul rand trebuie sa iti dai seama de puterea pe care o ai, trebuie sa CREZI in puterea ta...si mai ales sa crezi ca nu exista nimic ce te poate opri sa faci asta. Invata de la inceput.
     
  13. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    " Este absurd de tot sa crezi ca "ii doar gluma" dar ai stiut ca nu poti sa faci si tot ai incercat... "
    Luke cred ca o iei prea in serios...

     
  14. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Este foarte serios prietene...Nimic din ce am zis nu e minciuna. Iti spun eu acum ca va veni un moment in viata cand vei vedea si tu...si nu e chair asa de departe :)
    Atata timp cat toti ne iubim unii pe altii putem face orice :)
     
  15. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    err, Luke, are you OK? Ai devenit foarte serios...

    Si eu sunt adeptul teoriei daca crezi in ceva destul de tare acel lucru se va indeplini, dar totusi, cred ca asta e un pic prea mult. Eventual acest lucru se poate realiza doar cu abilitati telekinetice, dar pana acolo rasa umana mai are de mers un pic.
     
  16. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    is ok lol...
    Rasa Umana a ajuns demult acolo...oricum am mai spus ca abilitatile astea nu se datoreaza mintii umane ci puterii spiritului uman. Si abia acum incepe lumea sa inteleaga...o sa vezi putzintel mai incolo :p :) si o sa vezi ca TU(daaaa Tu!) poti sa faci aceste lucruri si ai putea sa le faci si acum...Intotdeauna erau in tine si sunt si acum...de ce nu vrei sa crezi si sa accepti ceea ce esti capabil sa faci?

    Crede-ma ca nu zic asa numai sa ma aflu in treaba...crezi ca nu am altceva mai bun de facut decat sa scriu aiureli pe forum? LOL...pai da, eu am vazut cu ochii mei ce se poate face si am facut si eu lucruri pe care nu le poti categorisi ca "normale" ...Intreaba-l si pe Aliapo daca vrei, vezi ce poate face si el... :)
     
  17. ImOtHeP

    ImOtHeP Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 26, 2004
    Sunt de aceeas parere ca Luke_StarCristal. Atat timp cat nu crezi in ceva nu vei putea face acel lucru. Eu am incercat sa mut lucrurile dar nu cu ajutorul "Fortzei" ci cu ajutorul incerederii si puterii psihice(creierului sau a spiritului cum spune luke) dar din prea pacate nu am reusit :( dar nu imi pierd increderea ! :)
     
  18. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Adevaratul motiv pentru care multi nu pot este pentru ca ei /cred/ ca au destula credinta in ei si ca ar putea DAR, in subconstient legile fizicii rasuna puternic spunand ca nu se poate si pana nu ajungi sa iti contrazici propia fiinta si sa iti dovedesti singur pana atunci va fi foarte greu.
    Nici nu va dati seama ce putere exista in fiecare aici, si acest fenomen SW ne-a unit pe toti aici pentru ca sunt unele lucruri in el care rasuna foarte puternic in fiinta noastra si acest sunet este ca si o amintire...sa fi mai aproape de ceea ce esti TU cu adevarat. Nu este greu sa muti un obiect in felul acesta, este greu sa crezi ca poti muta obiectul!
     
  19. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    santeti bestiali mah... :)) voi credeti ca puteti muta obiecte fara darul fortei??? nu ati auzit de midicloriane??? sa fim seriosi daca avea careva darul fortei eram de o gramada de vreme padawani :))
     
  20. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    voi credeti ca puteti muta obiecte fara darul fortei??? nu ati auzit de midicloriane??? sa fim seriosi daca avea careva darul fortei eram de o gramada de vreme padawani

    Uite aici un raspuns corect!!!!!!
     
  21. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    mersi..... :D
     
  22. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    WHAT!?!?

    What ... what ... what !?
    Hahahahahahaha...puteti sa negati ceea ce sunteti dar pana la urma o sa vedeti!
    C...cu...cum puteti sa ziceti ceva daca nu stiti despre ce ii vorba?... *feels very very sick*

    Sa crezi ca nu poti face asta este gresit! ... Ii ca si cum i-ati zice la cineva ca nu exista atmosfera!...Pai daca nu o vezi asta nu inseamna ca nu-i acolo!

    What tha **** ...
    okok sorry...incerc sa imi revin de la socul mental si psihic prin care am trecut in aceste clipe *breath...breath*

    ok deci is calm, calm...asa cum ziceam...
    Nici nu va inchipuiti ce putere aveti oameni buni,si in legatura cu "ca am fi multi padwani daca ar exista" haha, pai si nu sunt o gramada pe lume!
    ...Sunt atatia oameni si AM intalnit persoane speciale , foarte speciale si am vazut foarte multe in viata mea. NU POT sa nu ma enervez cand vad ca cineva zice asa ceva! si cand eu STIU si am vazut atatea....bah!
     
  23. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Forta exista si eu nu contest asta. E descrisa din cele mai vechi timpuri si e denumita Qui, Ki, energie vitala etc. Insa sunt doar putini cei care au acces direct la ea cum apare in filmele SW. Nu uita: SW e doar un film.
     
  24. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Bine spus Sergiu. Luke artele martiale se bazeaza pe asa ceva Ex. Aikido, Quankido etc. Si cei care reusesc sa stapaneasca aceasta Forta se antreneaza aproape toata viata(Ex Calugarii shaolin). Am dreptate nu?
     
  25. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ok deci poate calugarii aceia se antreneaza toata viata dar in orice caz, Mai tzineti minte cartea aceea care am recomandat-o in care spune cum sa iti dezvolti ki-ul, bioenergia, etc...Paiii eu am urmat-o de 2 ani si am succes enorm si nu-i asa greu!...Oricine poate, nu iti trebuie conexie mare la forta ,oricum toti suntem conectati, ideea este sa descoperim CUM suntem conectati si sa iti folosesti aceasta cunostina pentru a te antrena mai bine...si nu iti trebuie arte martiale ca s-o faci. Pur si simplu, iti trebuie niste...credinta in puterile tale!
     
Thread Status:
Not open for further replies.