main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Ati vrea ca Lucas sa faca Episoadele 7, 8 si 9?

Discussion in 'Archive: Romania' started by mara_alexia, Oct 31, 2004.

?

Ati vrea ca Lucas sa faca Episoadele 7, 8 si 9?

Poll closed Mar 25, 2012.
  1. Da

    6 vote(s)
    75.0%
  2. Nu

    2 vote(s)
    25.0%
  3. Mi-e indiferent

    0 vote(s)
    0.0%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
  2. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Acum depinde ... Episode 1 a fost slabut , ep.2 e ok , daca 3 o sa fie SUPER , atunci ar merita sa incerce si cu 7,8,9 . Asta cu conditia sa nu mai faca o pauza de 10 ani , altfel ajunge sa le produca cind o sa fie batrin si senil :) .Poate ne trezim cu ep . 0 , -1 si -2 din cauza asta . Ma rog ... dupa ep.3 cred ca o sa ma multumesc cu serialul TV pe care l-au anuntat pentru 2006 .
     
  3. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    S-a anuntat OFICIAL ca va fi un serial de televiziune in 2006??? CAND? UNDE? CUM... se poate ca eu sa nu stiu?
     
  4. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Scuze .. greseala mea . Am citit stirea "originala" si dupa aia nu am mai urmarit subiectul . Se pare ca au infirmat ca au confirmat ceva :)


    EP3: TV Series Confirmation in European Magazine (Updated)
    Wed, Dec 31, 69 08:00:00 PM EDT

    Update: Lucasfilm confirmed today Howard Roffman did not in fact confirm a date for the anticipated TV show.

    Walkersky sent in more confirmation of the TV series.

    I'm mailing to draw your attention to an article in the Autumn 2004 edition of "LICENSE! Europe" magazine, an industry publication dedicated to licensing (merchandising) opportunities for business.

    This issue features an interview with Howard Roffman, president of licensing for LucasFilm. The interview appears on page 40. The interviewer asks whether there will be SW TV. Roffman replies:

    "Yes, in autumn 2006 there will be a complete live action Star Wars TV series made by Lucasfilm".

    The magazine website is: http://www.license-europe.com/licenseeurope but it has not updated with the new edition yet.
     
  5. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Mi-ar placea, insa nu sunt sigur ca ar iesi ceva serios. Si acum sunt suparat precum Tavi Paun pe Lucas, insa eu din motivul The Phantom Menace. Plus ca eu zic ca ar trebui sa tina cont de Expanded Universe, de acele romane si comics scrise despre perioada dupa Endor
     
  6. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Da, as vrea, chiar foarte mult.

    SW este prea complex sa se termine brusc...
    In plus, datorita cartilor SW existente, poate ar trebui facuta si o "intoarcere" a clonei lui Palpatine...etc.
    Caci Imperiul Galactic era mult prea intins si mult prea "infiltrat" in toate "trebile" Galaxiei, deci dupa parerea mea nu putea fi invins de niste "ursuletzi" de pe Endor :)
    Iar distrugerea celei de-a doua Stele a Mortii nu este chiar atit de semnificativa (...doar le mai sarise una in aer , nu ?)
    D-aia zic ca, odata ce ambele personaje malefice au "murit" (Palpatine + Vader), trebuie sa apara altul care sa incurce pacea nou instalata.

    Vorba lui Luke insa, totul este sa nu mai asteptam 20 ani ...

    O idee buna ar fi si serialul TV...
     
  7. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Binenteles ca as vrea sa se faca si episoadele 7,8 si 9 dar cu alti regizori...
     
  8. DARK_ANAKIN_11

    DARK_ANAKIN_11 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 1, 2004
    clona lu' Palpatine? hmmm... pentru cine are jedi outcast sau academy(nu shtiu daca sunt pentru academy, dar cautatzi, sunt in ordine alfabetica) clona imparatului! (arata shi poza inainte de download!)
     
  9. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
     
  10. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    un Da hotarat!!!
     
  11. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
  12. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Nici eu nu vreau!!!!!
     
  13. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    N-as prea vrea. Cine stie ce tampenie mai scoate Lucas. M-am saturat sa-i dau "skip" la scenele de desene animate gen Yoda zburatoru'.
     
  14. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Amin! (in legatura cu "Yoda zburatoru'".) ;)
     
  15. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Nu cred ca ar fi o ideea prea stralucita...
     
  16. Fabolous

    Fabolous Jedi Youngling

    Registered:
    May 5, 2005
    Aprpo de faza cu palpatine .. el nu moare in ROTJ ci se pare ca se intoarce si chiar asediaza Coruscant.. plus ca imediat dupa vader apare Grand amiral Thwarn care distruge 25% din planeta oras
     
  17. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Apropo de alti regizori, ma intrebam cum ar arata un film Star Wars cu un regizor ca Tim Burton ("Edward Scissorhands", "Sleepy Hollow"). Ar iesi o poveste dar cred ca ar fi cam mult abur in platou.
     
  18. Fabolous

    Fabolous Jedi Youngling

    Registered:
    May 5, 2005
    Lucas pur si simplu s-a nascut pentru filmu asta ... chiar si el a spus ca viaat lui se confunda cu SW... nu cred ca ar putea sa il inlocuiasca abolut nimeni.
     
  19. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Aprpo de faza cu palpatine .. el nu moare in ROTJ ci se pare ca se intoarce si chiar asediaza Coruscant.. plus ca imediat dupa vader apare Grand amiral Thwarn care distruge 25% din planeta oras

    In comicurile Expanded Universe (care se petrec dupa ROTJ), Palpatine este clonat si mai apare prin univers...
     
  20. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    La un moment dat Luke este chiar nevoit sa ingenuncheze in fata imparatului si o cam "ia pe aratura" daca ma intelegeti. :)
     
  21. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    De aia cred ca daca totusi vor aparea Ep. 7,8, si 9 (si deja incepe sa nu ma mai mire acest lucru chiar asa de tare) ar trebui cumva sa se tina cont de ceea ce s-a povestit pana acum in Expanded Universe.
     
  22. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Daca ar face si ep 7,8,9 mi-e teama ca Lucas nu va tine cont de Expanded Universe. Atunci ar iesi un fiasco....
     
  23. Fabolous

    Fabolous Jedi Youngling

    Registered:
    May 5, 2005
    sincer nu cred ca vor mai fi alte filme sw cel putin nu in urmatorii 10 ani.. dar ca sa existe un film sw iti trebuie personaje puternice si bine intiparite in mintea faniilor .. si cum nu prea pot sa fie inlocuiti luke leia solo si restu gastii ... nu prea vad cum
     
  24. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Fiti atenti ce am gasit pe supershadow.com. Ma intreb daca e pe bune sau nu, dar eu tind sa cred ca e doar... un banc bun! Prea des a spus Lucas ca nu va face episoadele 7-9!

    http://www.supershadow.com/starwars/lucas/

    Edit: Categoric e banc!! Am citit pana la capat si fiti atenti ce s-ar presupune ca zice Lucas despre Carrie Fisher. M-am prapadit de ras!!

    "Carrie Fisher has changed physically. She is no longer attractive. In fact, she is the opposite. I love her to death, but I must admit that she is repulsive. If she could lose a lot of weight and take etiquette courses on how to be a proper lady, then we might consider her again for Episode 7. She has a lot of work to do."
     
  25. andana_77

    andana_77 Jedi Youngling

    Registered:
    Aug 10, 2005
    Eu cred ca se vor face episoadele 7, 8 si 9, chiar daca acum Lucas declara categoric ca nu le va face. E doar o strategie de marketing. La fel a spus si despre episoadele 1, 2 si 3, si uite ca le avem. Dupa mai bine de 20 de ani, dar le avem.
    Poate nu le va regiza Lucas, dar eu sunt sigura ca vor fi. :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.