main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Battlestar Galactica

Discussion in 'Archive: Romania' started by Chantal, Nov 26, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Mi se pare complet aiurea atitudinea ta, dar cine sunt eu ca sa-mi dau cu parerea?

    Consider ca primul meu post a fost on topic, nu mi-am dat cu parerea asupra serialului, ci asupra a ceea ce ati scris voi despre el, iar faptul ca discutia a degenerat nu e neaparat vina mea. Oricum, pentru mine se incheie aici.
     
  2. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Si ce-ar sarbatorii, Krakunul? Desi existenta sarbatorilor de iarna este atestata si in perioada pre-crestina, ea tine de zona cu clima temperata (sau cum se numeste clima aia cu 4 anotimpuri :D) si fara o religie comuna care sa-si aiba puterea din acea zona o astfel de sarbatore nu s-ar fi putut implementa :D
    Iar cum ei au venit pe nave simbolistica sarbatorii pre-crestine nu-si gaseste locul :D Astfel, la fel ca si in 90% din restul SFurilor un astfel de special mi se pare o jignire atat adusa universului futurist cat si crestinismului :D
    AM ZIS!

    Da chiar... ce i-ati da lu' Baltar de Craciun?:D
     
  3. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    the xena cylon chick, asa are aproape tot setul :))
     
  4. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Pai pe aia o are deja... eu i-as da-o pe Boomer dar mai intai as tine-o pe la mine pe acasa... sa impachetez cadoul, logic :p
     
  5. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    just like...wash it afterwards dude :)
     
  6. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Cross my corason and spero de morir :D (sau cum s-o scrie :p)
     
  7. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Don't go there!
    Oricare ar fi multele merite ale crestinismului, nu tot ce exista in lumea asta are treaba cu crestinismul.
    Un episod Xmas special face referire la audienta, nu neaparat la spectacolul propriu-zis. Cum s-ar putea implementa asta fara referire directa la Craciun? Nu stiu, dar sunt sigur ca exista diverse posibilitati. Si sunt sigur ca nici una dintre ele nu ar fi o jignire adusa crestinismului.
     
  8. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Deci am pus pe primul plan universul SF in care are loc actiunea :D

    Sa fim seriosi acusi, intr-o societate fara crestinism nu exista Craciun... cu adevarat, ideea Xmas pentru audienta si pentru fani este interesanta dar pe mine cel putin nu m-ar face decat sa mi se para ca producatorii creaza serialul doar pentru bani (si sper ca nu il fac doar pentru asta, desi poate sunt infantil) si nu dau nici doi gologani pe structura social/religioasa implementata in poveste.

    Pe de alta parte ar putea crea o sarbatoare asemanatoare in BSG dar de ex. la cum au lasat serialul acusi, nu prea vad unde ar putea baga povestea (poate doar sa faca webisoduri cu o forma de craciun sarbatorita pe new caprica)

    P.S. Daca nici Craciunul n-are legatura, pentru societatea actuala, cu crestinismul atunci nu stiu ce are :D
     
  9. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Numai sa nu va bateti[face_beatup] - daca vreti bataie veniti la mine, ca va dau eu pe gratis plus bonus[face_laugh]

    Legat de BSG, am vazut seria veche cand eram copil, iar filmul cel nou de curand, pt. ca mai ruleaza din cand in cand pe AXN. Inca mai sper ca tipii de la AXN sa aduca si seria TV. Pana atunci astept...=P~
     
  10. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Dude, daca ai fi fost o gagica 90-60-90 ti-as fi batut la usa de vreo 2 ori pana acum... dar nu esti :p

    Revenind la BSG... chiar sunt curios de ala vechi si de abia astept sa treaca scoala and all za ****t ca sa stau si eu vreo cateva zile si sa ma holbez ca berbecul zi si noapte :D
     
  11. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    in 21 incepe :D
    prepare:

    -1 cylon
    -1 mort
    -1 destept/desteapta gaseste pamantul
     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Si cyloanele nu se lezzz out? Sau ala era trailer la altceva?
     
  13. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    era la bsg dude :D si Six a aparut si in playboy :D
     
  14. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Dupa parerea mea Six e prea blonda pentru binele ei asa ca la sufletzelul meu pur tot pozele lu' Boomer/Athena din Maxim au ramas mai apropiate :p
     
  15. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Eu vreau cu starbuck :((
     
  16. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    De ce? Starbuck are soldurile cat ale mele... poate sa nu aiba grasime in organism nici cat un somalez ca tot cu solduri late ramane :D
     
  17. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Is Starbuck even a chick? :rolleyes:
     
  18. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu cred ca tu traiesti in epoca gresita si inca n-ai apucat sa te uiti la reimagined :D (Doar in ala vechi Starbuck era Face, acum e tipa)
     
  19. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    I'll have to disagree with you on that one: din punctul de vedere al BSG, nu traiesc in epoca gresita ci de loc. :D

    Nu m-am uitat nici la "ala vechi" nici la "reimagined" dar am avut the common sense sa dau un Yahoo Image Search numai ca sa vad ce gusturi are Cyber si ce intelegi tu prin "solduri late" la o femeie. :p
    Dupa cautari indelungate (i.e 5 minute), pot sa fac urmatoarea afirmatie:
    Cyber are gusturi destul de bune iar tu te vei casatori cu o somaleza. [face_whistling]
     
  20. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Ce pot sa spun... imi plac domnitzele subtiri :D
     
  21. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    continuati, continuati, nu am mai prins o cearta milena-tezeu buna de ceva timp :D
     
  22. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Certurile sunt de obicei Tezeu-Milena, si asta dintr-un motiv foarte clar: el incepe! :p
     
  23. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Asa zic mereu femeile: ca barbatii incep mereu. Iar barbatii din nepasare apropa...
    Deci, da Milena, ai dreptate :D
     
  24. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Now that's a first... [face_thinking]

    Dude, ai uitat sa precizezi ca barbatii in varsta aproba tot timpul... :p dupa cateva zeci de ani, si cel mai inversunat se resemneaza.
     
  25. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Revenind la BSG... oare cine-o fi fost acel unul din cei cinci cyloni caruia i-a cerut scuze tipa? Si oare cate sezoane vor sa mai faca odata ce-i vad c incep sa o prelungeasca (da, stiu, nu ma deranjeaza nici pe mine s-o mai vad pe Sharon inca 5 sezoane dar trebui sa ramanem la ideea centrala, povestea, povestea... sharon :D)
     
Thread Status:
Not open for further replies.