main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Battlestar Galactica

Discussion in 'Archive: Romania' started by Chantal, Nov 26, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Poate sharon e cylon, in ultimele episoade pare a fi cylon :D
     
  2. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Nu nu dude... ne-a zis la sfarsitul lui 2003 ca ea e cylon... concentreaza-te :D
    Eu zic ca e ta'su :D Altceva nu mai stiu :(
     
  3. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Aia explica foarte multe de foarte mult timp :D


    Poate toti cylons astia noi, sunt copii lui Adama si ai presedintelui. :D
     
  4. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Asa cum am promis unor prieteni, a reinceput BSG, deci am sa bag si eu un post.
    M-as fi asteptat sa fie mai grandioasa nova - Jupiter's Eye. Prea putine efecte.
    Mi-a placut conversatia Starbuck - Douala din raptor. Imi place si sentimentul de datorie al lui D, dar si lipsa de scrupule a lui S. And she gets away with it, which is cool!
    Mor de curiozitate sa stiu cine era cylon-ul caruia ii zice ex-Xena "I had no idea you were one."
    Aaaa, si, placerea mea sadica - de abia astept sa vad ce ii vor face tampitului de Gaius. Sper sa il traga pe roata![face_devil]
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Cred ca reincepea BSG si daca nu promiteai tu unor prieteni :oops:
    Cat despre Gayus, cred ca au sa-l puna in aceeasi cusca cu Six si au sa faca oamenii lots of lovin...
     
  6. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    hihihi, eu inca nu am vazut ep11 :D il am pe aici din decembrie, dar ma uit la el maine la scoala, va promit :D
     
  7. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Not painful enough! Sper sa-l tunda! MWAHAHA!
     
  8. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    that's not nice [face_frustrated]
     
  9. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Shut up, fuzzball. :p
     
  10. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Era o expresie pentru genul asta de conversatie...
    Parca...
    GET A ROOOOMMMMM!!!!! (si nu una de chat)
     
  11. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Draga Tezeu, stiu ca tu ai probleme cu frazele mai complicate, dar hai sa iti explice mama:
    "Asa cum am promis unor prieteni, a reinceput BSG, deci am sa bag si eu un post."
    "Asa cum am primis unor prieteni" - este o propozitie, legata prin virgula de urmatoarea, deci prin juxtapunere
    "a reinceput BSG" - dupa care este din nou virgula si mai urmeaza una
    "deci am sa bag si eu un post" - propozitie introdusa prin conjunctia "deci", care introduce o conclusiva.
    Printr-o logica elementara, ca si una gramaticala de altfel, primele doua propozitii sunt premise si a treia este conclusiva (adica o concluzie, ma urmaresti?).

    Din comentariul tau, nu rezulta decat doua variante:
    1) nu ai citit pana la capat, pentru ca era o fraza lunga si obosisei;
    2) nu ai inteles ce ai citit, caci este prea complicat - nu-i nimic, in urma explicatiilor, sper ca ai priceput, daca nu, iti desenez.

    Mai vroiam sa spun ca sunt deosebit de incantata ca nu am postat de mai bine de o luna, si nici nu mai aveam de gand sa o fac daca nu ar fi insistat Milena si Cyber, iar la primul post, trebuie sa gestionez astfel de comentarii fara nici un rost. Este extrem de incuranjant, si simt ca timpul meu petrecut aici este bine folosit.
     
  12. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    [off topic]
    [face_laugh]
    Tezeu, you've been [image=http://www.kamikazemicrowave.com/andrew_ftp/pwnd/owned-beer-cat.jpg]!
    But I totally agree with the "get a room" part.

    In other news, guess who's back ...[face_dancing] back again...[face_dancing]
    Girl, glad you're posting, keep it up. :D
    [/off topic]

    [on topic]
    Deci v-ati hotarat cine e Cylon?
     
  13. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Mereu mi-au placut mai mult desenele... sper sa ai ceva talent :D
    Acum n-o sa ma mai spal vreo 3 saptamani pe uochi pentru ca am avut onoarea de a a mi se fi sortat un post de catre tine...:p
     
  14. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Why oh why, au ales Starbuck si Apollo sa ramana in mariajele lor insipide si au renuntat la legatura lor care era sarea si piperul serialului? FRACK!

    Poate se razgandesc. Ca numai la ideea ca Apollo isi petrece timpul smiorcaindu-se in poala Duallei in loc sa cloceasca cum sa o mai seduca pe Starbuck ma apuca jalea plictisita.

    On the brighter side, Gaius este torturat - military style (desi cam soft dupa parerea mea, trebuiau sa o lase pe Starbuck, face treaba mai buna, remember cand l-a interogat si torturat pe Cylon-ul ala cu fixatie pe ea)! Yippie!
    Hm, oare o sa innebuneasca de tot la un moment dat? Macar va fi o nebunie interesanta, a la Marquis de Sade, writing with his own blood, feces... cine a vazut "Quills" stie.
     
  15. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Am vazut azi episoadele 11 si 12... WOW
    This show just KICKS ASS. Ar putea sa ma doara undeva de toata treaba cu the Cylon Chosen One dar tot, absolut tot ce are legatura cu Galactica, Adama si humans in general este facut genial, really tense stuff.

    Now, treaba cu eye of Jupiter you kinda saw it coming... stiind ca Steaua este pe cale sa devina supernova. Nu putea sa fie un artefact simplut.Cum ar putea sa fie? it was supposed to point to a planet. Ce se asteptau sa gaseasca? A palm-pilot? :D
     
  16. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Da, si Baltar traieste :D yay :D
    serialul e din ce in ce mai fain, la sfarsit chestia cu baltar si gaeda a fost tare, maybe their gay :)) ar fi amuzant
     
  17. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Told u!
    Eu cred ca s-a intamplat ceva mai mult de a sarit Gaeda ca ars. Ceva de care nici Adam si nici Consiliul ala de pedepsirea colaboratorilor Cyloni nu ar trebui sa stie. Desi... cine stie ce lovie dovie o fi fost prin biroul ala intre Baltar si Gaeda... (Brokeback Office)
     
  18. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    dap, oricum, pacat ca i s-au dus lui baltar zilele cu 2 cylon chicks :( dar la cat sta presedintele cu el in ultima vreme...am senzatia ca adama va deveni faorte gelos faorte curand :))
     
  19. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Episode 3X14... unul dintre cele mai plictisitoare ever.
    Ce nu imi e mie clar e cum de s-au inversat rolurile si acum Six are vedenii cu Gaius?

    On a side note, de ce nu a murit Doualla? Poate asa, Lee se intorcea la Starbuck.
     
  20. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Damn, Chantal. That is COLD. :)
     
  21. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    BSG a fost oky sapt asta dar si mai mishto a fost... SG-1 :D (si Atlantis a fost si mai mishto :p)
     
  22. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Toata lumea are SG in afara de mine! :mad:
    Cyber, la proxima intalnire iti aduc DVD-uri sa mi le faci si mie. :D
     
  23. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Nici eu nu le am... iau pe sarite, ce-mi surade. Acum am vazut sfarsitul S7 si inceputul S8 precum si S10 (ultimele doua eps. aparute), iar S7 si 8 am luat pentru ca vroiam sa vad cum ajung baietzii sa descopere Atlantis (care este, dincolo de toate, DS9 dus la extremul extraterestrial).
     
  24. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Episodul 15 a fost okeiutz. Ceva tensiune intre Starbuck si Appollo inca pluteste in aer, mor de curiozitate sa vad daca (si sper eu cand) se mai intampla ceva.
    Insa mi se pare totusi ca actiunea stagneaza cu chestiuni din astea domestice, nu mai apar cyloni, nu se mai intampla nimic spectaculos - sper sa isi revina.
    Is it just me, sau mai anticipeaza si altii cand se vor... "iubi" (caci e un forum pentru minori) Adama si Laura? Caci cam pluteste in aer, ca sa zic asa.
     
  25. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Episodul 16 mentine linia de internal affairs, inspre punctul de a o lua de la capat cu burghezo-mosierimea si proletariatul, ceea ce este totusi exasperant la data de azi. Si nu inteleg cum de lumea ii acorda credit lui Balthar pentru demagogia lui, uitand de tradarea lui. Ceea ce in mic reproduce lipsa de memorie la maselor.
    Anyway, credeam totusi ca ma uit la un serial pe SciFi, si nu la "working class online".
    Mi-a placut insa reactia lui Adama, and that cold military attitude.
    Speaking of which, tot el a dat si cea mai tare replica a episodului "You know you are always welcome in one of my beds...". *grin*
    Asadar, ce ziceam in postul precedent isi scoate iar antenele. Any bets cat mai dureaza pana se plictisesc to chase their own tail and get to business? ;)
     
Thread Status:
Not open for further replies.