main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Battlestar Galactica

Discussion in 'Archive: Romania' started by Chantal, Nov 26, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Oh. My. God.
    A vazut cineva Episode 3x17 - Maelstrom? In afara faptului ca este un episod super tare, in stilul BSG caruia incepusem deja sa ii duc dorul, si ca este un episod centrat pe Starbuck, my favorite girl, finalul - finaaalul!
    A inmarmurit o lume de fani.
    What the frack?! This can't be possible. Tre' sa fie un catch pe undeva, un twist... this is not the end of it, can't be!!!

    Ipoteze. Nici nu stiu de unde sa incep. What the hell happened there?
    1. It's really over - foarte improbabil
    2. She's a Cylon - posibil
    3. Have no idea!
     
  2. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Am vazut episodul 19. Foarte tare. In sfarsit se mai precipita lucrurile, si vin din nou Cylon-ii.
    De abia astept sa vad continuarea!!!

    Apollo s-a ticnit?! Si bine ca s-a trezit sa il paraseasca D. acuma, si nu cand "traia" Starbuck, ca asa poate mai aveau si ei o sansa...

    Mai avem un episod si se termina sezonul.
     
  3. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Aceasta este luna finisurilor. Dupa ce pe la jumatea lunii SG1 ne-a adus ultimul episod din cel de-al 10-lea si ultimul sezon al seriei, in care Claudia Black, dupa 4 sezoane cu Crichton, a trecut la baieti ce se presupunea a fi mai dorkish (si putini sunt mai dorkish decat John) a venit randul lui Rome sa ne aduca, se pare ultimul episod din ultimul, cel din urma, sezon (din pacate a ajuns doar la 2), un ultim episod mult mai dur, mult mai "de finish" spre deosebire de SG1, univers in care urmeaza sa apara 2 filme, si inca un sezon de Atlantis.

    BSG... bsg ni i-a arata pe cei din urma 4 Cylons (XO Saul Tigh, Chief Tyrol, Anders si secretara presedintelui) si a adus-o inapoi pe Starbuck. Sincer, bsg devine din ce in ce mai fantasmagoric si mai basmatic. Sper ca-n sezonul viitor sa ajunga the frall on earth ca sa se termine cu barbologia asta sau macar sa aduca ceva nou, interesant, altfel, acaparant... desi vad cum va fi:
    -Oh Saul, we are cylons, what should we do?
    -I think we should stick with the humans, they have nucks.
    -But cylons have greater pussy...
    -Oky, you go to greater pussy, my tool is only for pissing now so I'll stick with the nucks.
    -I go where Anders and his big pigeon goes.. (sais the afgany girl from the back)
    Saul an Tyrol laugh.
    -It's a fralling crock (cenzura de la stiti voi ce :p)! (responds Anders aggravated)
    -Fracking, fracking... fralling is on Farscape... (Saul is older and tries to correct everybody)
    -Oh, yah, I've been infatuated with the series this last cycles...
    -Months...
    -Sorry, sorry, it's because of the stress.

    P.S. Pe un ton si mai nervos anunt ca s-a incheiat seria Kiba... pana la urma Amil Gaul s-a contopit cu Zed si Noah a ramas iarasi fara puteri... sa end :D
     
  4. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Sunt foarte surescitata! Tocmai am vazut ultimul episod al sezonului si e GREAT! Aveam pulsul 120 la sfarsit! STARBUUUUCK is BAAACK! Gods, I'm soooo happy!!! Trebuia sa se intample, pur si simplu trebuia! Everything is a whole lot cooler with a bitch-ass chick!
    OK, so there are some pretty weird Cylon discoveries, Tigh being the most surprising. But heck, inca nu il avem pe al cincilea. Caci nu e limpede cum ca Starbuck ar fi aceea, dupa cum se discuta prin alte parti.

    Pana in ianuarie 2008 mai e ceva, si nici nu vreau sa ma gandesc - cred ca va voi apuca prin vara sa mai vad o data toate episoadele cap-coada (daca am timp), pentru ca e cel mai tare serial ever, in my opinion!
    So, keep your fingers crossed for 2008!

    P.S.: Stiu ca vorbesc la pereti, dar e o chestiune de respect minim, mai ales dupa ce am mai discutat pe subiectul asta, sa NU se posteze spam pe acest thread, si sa se discute despre toate serialele la care se uita lumea. Nu este deloc dificil sa se inceapa un nou thread pentru asta. Multumesc.

    Vic, mi-ai promis ceva. Waiting...
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    In loc sa zici multumesc c-a mai postat cineva pe threadul asta, tu te mai si superi. Not nice... si asa pana la anul cand o sa apara sezonul urmator (si probabil n-o sa mai pupam si anul asta webisodes) topicul asta o sa fie cam... taiat si pus la coada.
     
  6. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    eu las bsg-ul for later, sper sa rezist pana dupa bac, am ramas la ep 14
    ca si asa vad EXO-ul de 3 ori pe saptamana la ora de mate
     
  7. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Hahaha tare... eu am doua saptamani de vacanta asa ca mi-am permis BSG si Rome si alte alea...
     
  8. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Avand in vedere ca al cincilea nu a aparut ca urmare a melodiei, I think
    1. Nu era pe nava la momentul acela, adica e Starbuck sau altcineva
    2. Al cincilea cylon e un cylon cu 85% more kickassery, adica e chiar un model diferit.

    Great final eppy. Lee a aratat asa de bine in episodul asta, in costumul lui la cravata si apoi in camasa aia descheiata. DAYUMN! Si sa nu uitam ca HE KICKED ASS pe banca martorilor. Telling it like it is. Go Lee.

    Anders + Secretara presedintelui look pretty damn cute together.

    TOcmai mi-am dat seama ca Chief si Callie au un copil hibrid, la fel ca Hera. :)
     
  9. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    well, acuma ma uit la 15. Mai am 5 saptamani pana la un moment crucial in viata mea, nu e vremea de BSG? :D
     
  10. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    LOST! Time for me brotha'!
     
  11. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    lost cu cateva zile inainte de bac, am de vazut aproape toata seria 2 and beyond!
     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Sunt la ep.2 din s.2. Sa nu mai vb. de jericho, heroes si drive :D
     
  13. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    this calls for a new thread
     
Thread Status:
Not open for further replies.