Cãlãtorie de Yoda

Discussion in 'Romania' started by Miana Kenobi, Nov 28, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Sincer, eu nu l-as lasa pe mana lui Valek! :D
  2. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    Ar trebui sa fim nebuni sa o facem...8-}
  3. darthsithvalek Jedi Master

star 3
  4. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    Se pare, dupa cele scrise pe forumul adminilor, ca Yoda va merge intr-adevar spre Germania. Apoi poate vine si spre noi. Mai sunteti cei din Bucuresti dispusi sa-l preluati? Rogue?
  5. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Mai, eu mi-s aci, dar de unul singurel nu sunt in stare sa ma ocup de el, nu de alta dar o sa coaste cate ceva (inclusiv timp, si nu stiu cum o sa-l am). Dar sunt sigur ca si Rogue e pe aci, la fel si Dana si Diana si Vic (hai mai baieti, nu-l lasati pe Yoda sa lancezeasca pe Dagobah)
  6. Miana Kenobi Admin Emeritus

star 8
    Update: Yoda is in Germany! He will be moving on to Belgium by the end of the week!
  7. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Thank you, Miana, for the update. We are waiting for Yoda to come to Romania!

Prieteni, cred ca ar trebui sa ne organizam un pic aici. Mai e cineva dispus sa-l primeasca pe Yoda? Din cate stiu eu, Miana are datele de contact ale lui Rogue, care nu a mai aparut de ceva vreme pe forum. Nu sunt sigura cum ar trebui sa procedam in continuare. Din cate am citit pe thread-ul oficial, Yoda mai are de strabatut patru tari inainte de a ajunge la noi:

London, UK
    Midlands, England - UK
    Wales
    France
    Germany
    Belgium
    The Netherlands
    Denmark
    Sweden

Romania
    Greece
    Malaysia
    Singapore
    Western Australia
    South Australia
    New South Wales, Australia
    Queensland, Australia
    New Zealand
    Oahu, Hawaii
    San Diego, CA
    Inland Empire, CA
    Orange County, CA
    Los Angeles, CA
    San Francisco, CA
    Sacramento, CA
    Spokane, WA
    Victoria, British Columbia (Canada)
    Anchorage, Alaska
    Calgary, Alberta, Canada
    Twin Cities, MN
    Des Moines, IA
    Kansas City, MO
    Cleveland, OH
    London, Ontario (Canada)
    Toronto, Canada
    Halton, Canada
    Niagara, ON, Canada
    Buffalo, NY
    Rochester, NY
    Moncton, New Brunswick, Canada
    NYC, NY
    New Jersey
    Philadelphia, PA
    Pittsburgh, PA
    Washington DC
    Shenandoah Valley, VA
    Charlotte, NC
    Daytona Beach, FL
    Macon, GA
    Alabama Syndicate
    Birmingham, AL
    Chattanooga, TN
    Nashville, TN
    Memphis, TN
    Arkansas
    Lafayette, LA
    San Antonio, TX
    Tyler, TX
    Panama
    Chile
    Southern New Mexico, NM
    Albuquerque, NM
    Southern Colorado
    Denver, CO
    Salt Lake City, UT
    Provo, UT
    Tucson, AZ
    Phoenix, AZ
    Southern Nevada, NV
    HOME!!

Dupa cum vedeti, stam chiar bine, suntem aproape in fruntea listei! Cred ca la ultimii inscrisi, Yoda va ajunge peste vreo 10 ani! [face_laugh]
    Oricum, eu zic ca nu ar fi frumos sa renuntam. Daca nu va hotarati cei din Bucuresti cum sa faceti, voi vorbi cu Milena sa il primim la Timisoara. Pana ajunge, sunt sigura ca si Chousy si Katana vor termina cu invatatul, si poate il lasam si pe Cyber sa-l admire de la distanta, fara sa puna mana pe el :D.
    Oricum, presupun ca nu va ajunge inainte de septembrie-octombrie pe plaiurile mioritice. Ceea ce va coincide aproximativ cu aniversarea a doi ani de existenta a TFN Romania. :)
    Am putea organiza eventual atunci o intalnire la care sa participam cat mai multi. Ce parere aveti?
  8. Milena_Syan Force Ghost

star 4
    If Yoda's coming our way, count me in!
    Wouldn't miss it for the world.
  9. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    OK, deal. :) De vreme ce Rogue nu mai zice nimic, il putem primi pe Yoda in vest si avem cu ocazia asta si o intalnire TFNR.
  10. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Daca e nevoie de cineva sa-l preia in Bucuresti sa-mi spuneti. :) Desi o intalnire TFNR vara asta sigur nu strica!
    :)
  11. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Si eu sunt aci, daca vine in Buc. Vedem noi.
  12. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Noi nu vrem sa vi-l "furam" pe Yoda. :) Se stabilise de la inceput ca va merge in Bucuresti. Ma gandeam doar ca, in cazul in care voi nu sunteti interesati, sa fie cineva care sa-l primeasca.
  13. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Oky... si asa Timisoara-i mai frumoasa ca Bucurestiul (desigur... pastrand proportiile)
  14. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Tocmai am primit un pm de la Miana Kenobi, care m-a rugat pe mine sa ma ocup de Yoda. Cica i-ar fi spus cineva ca sunt persoana de incredere... [face_worried]
    Am acceptat, ca sa nu ne complicam prea mult. Daca as fi refuzat, ma gandesc ca va intra la idei, si nu ni-l va mai trimite pe Yoda. Propunerea mea ar fi urmatoarea: cel mai bine ar fi sa incercam sa organizam o intalnire comuna prin septembrie-octombrie, cu dublu scop: primirea lui Yoda si sarbatorirea a doi ani de TFN. Daca acest lucru nu va fi posibil din diverse motive, atunci il vom tine pe Yoda la Timisoara 2-3 zile, dupa care il expediem la voi, la Bucuresti, sa-l duceti la fetitele de pe nu stiu unde si ce-ati mai zis acolo. :)
    E ok asa?
  15. Maxx-Forte Jedi Knight

star 1
    Aveti noroc ca nu vine la noi >:)
    Altfel ii faceam o BAIE MARE >:)
  16. ATTezeu Jedi Master

star 4
  17. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    de ce sa admir numai de la distanta ca asta e de jucarie, numai ala real are ordin de restrictie
  18. Vic_Astro Jedi Knight

star 3
    Daca nu se va realiza o intalnire "generala" cu ocazia implinirii a 2 ani de TFNR la care sa participe si Yoda ca invitat special, atunci sunt sigur ca si in Bucuresti ne vom organiza pentru primirea Maestrului Calator.
  19. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Yoda se pregateste sa plece din Belgia. Mai sunt trei tari si va ajunge la noi. Daca suntem norocosi, pe la sfarsitul lui septembrie - inceputul lui octombrie s-ar putea sa fie aici.
    Asa ca eu zic ca e momentul sa incepem sa venim cu ceva idei si sa ne organizam un pic. Ce credeti ca i-ar placea maestrului sa faca pe la noi? [face_thinking]
  20. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Sa mearga pe la manastirile din Moldova :D
  21. Chantal Jedi Knight

star 3
    Count me in daca vine in Bucuresti. Sunt convinsa ca impreuna cu Tezeu si Diva (daca mai sunt si altii, imi pare rau ca nu-i numesc aici, doar fiindca nu-i cunosc personal) vom reusi sa punem ceva la cale cu adevarat special.
    Can't wait! :)
  22. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    Take yoda to a strip joint, i bet he gets verry lonely in the mail :)
  23. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Tu ai ceva cu "strip joint"... Yoda nu mai vine in Buc, pentru ca nu are cine s-aiva grija de el. Eu nu ma bag sa ma ocup de problemele oficiale.
    Daca se ofera cineva din Buc... fine by me, dar din cate am inteles el va merge in Tm. Asa ca CF... it's your job to take him to a strip joint :lol:
  24. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    i'l make sure he gets a lott of beer and looses all of his money on blackjack and hookers, so mai vine cineva din tm cu mine si yoda ? :))
  25. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Daca nu ne organizam sa mergem la munte candva vara asta, atunci sa fiu eu a naibii daca pe la sfarshitul lui septembrie inceputul lui octombrie nu ma duc pana la Timisoara, si singura daca trebuie. In felul asta mai stau cu Mara and the kids (ca mi-e dor de ei :)) si ma intorc cu Yoda pentru copilasii din Bucuresti. ;)
Thread Status:
Not open for further replies.