main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Cãlãtorie de Yoda

Discussion in 'Archive: Romania' started by Miana Kenobi, Nov 28, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Cred ca ma bag si eu la excursia asta de care zici :D... numa' sa fie oky dpdv. economic.
    Ideea e sa ma primesti :D
     
  2. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eunu potsapostezacum unraspunsfoarte aerisit,vaexplicaTezeu:D
     
  3. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Cum adica nu e cine sa aiba grija de el, Tezeu? Din cate am observat, Rogue a revenit pe forum, si sunt sigura ca va fi dispus sa se ocupe de "problemele oficiale" - adica sa-l puna in pachet si sa-l expedieze in Grecia, sau unde trebuie sa ajunga. De primit, il primesc eu. Ce se va intampla intre cele doua momente, mai vedem noi. Era o idee pe care am discutat-o la ultima intalnire cu Milena si Cyber, sa-l aducem noi personal (am scuti banii de expediere pana la Bucuresti, nu de alta [face_whistling]), dar mai vedem noi. Poate ni se alatura si Katana si Dejan. Despre Sergiu si Andrei nu stiu daca ar vrea sa vina, dar ar putea face cumva sa ajunga macar la Timisoara sa-l salute pe venerabilul maestru. Nu de alta, dar poate nu vor mai avea ocazia sa-l vada, sunt sigura ca-si va da duhul undeva pe parcurs, inainte de a ajunge acasa. Nu stiu cine a avut ideea sa puna pe drumuri un batran asa de ramolit. :D

    Pe bune acum, vreau de la voi idei cat mai originale (si infaptuibile) despre cum i-am putea face cat mai placuta sederea in Romania. Vreau sa facem cu el poze cat mai haioase si originale. In prima faza il vom duce pe sinele de tren si ii vom face NEAPARAT o poza in fata pancartei aleia pe care scrie "Facem sex, fetelor?" pe care probabil ati observat-o. Dupa aia, daca scapa cu viata, mai vedem noi. :D
     
  4. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Sa nu ne grabim.
    Daca facem un mic calcul putem aproxima cat de cat data la care Yoda ar putea sa apara pe plaiurile mioritice.
    3 tari = 6 saptamani, plus hai sa zicem o saptamana, timpul in care se afla pe drum intre 2 Fan Force-uri, ar rezulta 10 saptamani.
    10 saptamani = sfarsitul lui septembrie, inceputul lui octombrie.
    In acest calcul nu am pus la socoteala si eventualele intarzieri, pierderi ale coletului sau returnari ale acestuia la expeditor, lucruri care s-au intamplat destul de des pana acum.
    In concluzie, este destul de posibil ca verzuliul sa apara in perioada de timp proxima implinirii a 2 ani de forumit pe TFN, adicatelea 28 octombrie daca ati uitat cumva.
    Chestia ar fi foarte misto, intrucat am putea sa combinam cumva cele 2 evenimente, ori vin timisorenii impreuna cu alti eventuali doritori in Bucuresti, ori grupul din Bucuresti invadeaza din nou vestul. Ramane de discutat.
    A doua chestie misto, e ca TFN Romania poate fi mai cu mot fata de celelalte Fan Force-uri care l-au gazduit sau il vor gazdui pe Yoda si ma refer la faptul ca il vom putea plimba in 2 orase - Timisoara si Bucuresti (poate chiar si Arad, daca baietii sunt de acord).
    In principiu, de expedierea coletului catre Grecia ma voi ocupa eu.
    Sfatul Mianei in legatura cu pozele e sa nu ne batem capul prea tare cu asa ceva - cateva fotografii pe ici si pe colo in orasul respectiv.
    Din punctul meu de vedere in Bucuresti, strada Sebastian sau alte locatii dubioase nu intra in circuitul turistic al lui Yoda. Dar desigur, daca vor fi doritori care sa tina neaparat sa ii arate lui Yoda atractiile locale, sunt liberi sa o faca, cu conditia sa faca poze cu caracter cat mai clar si explicit.
    :D







     
  5. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Nu ne grabim. Nu ne grabim chiar deloc. Pentru ca am facut un mic calcul si am ajuns la urmatoarea concluzie: noi am primit invitatia de a ne alatura actiunii la sfarsitul lui noiembrie anul trecut, cand Yoda se afla in Anglia. De atunci a strabatut numai 6 locatii, in 8 luni de zile. Ceea ce e mai mult decat dublul timpului preconizat de a-l petrece intr-o tara. Momentan el se afla in drum spre Olanda, deci mai are 3 opriri de efectuat pana sa ajunga la noi. Speram sa nu mai aiba parte de aventuri ca cele cu posta franceza si sa ne consideram optimisti daca ne planuim sa ajunga aici la sfarsitul lui octombrie. M-am uitat pe calendar si 28 octombrie cade intr-o sambata. Ar fi extraordinar, zic eu, sa ne putem intalni in acel week-end si sa-l imbatam pe cinste pe marele maestru. Iar daca printr-o minune va ajunge mai repede, sunt sigura ca am putea obtine o eventuala pasuire de cateva zile pentru ca Yoda sa sarbatoreasca impreuna cu noi existenta a 2 ani de TFN Romania. :)
     
  6. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Se pare ca Yoda s-a intepenit din nou undeva in vama intre Belgia si Olanda. Sper sa nu se piarda defintiv pana sa ajunga la noi...

    M-am uitat un pic pe site-ul lui. Stiati ca vom tine in maini o jucarie atinsa de Peter Mayhew, Ray Park, Kenny Baker si Billy Dee Williams? :)

    [image=http://img342.imageshack.us/img342/740/mayhewnc7.jpg]

    [image=http://img360.imageshack.us/img360/3374/rayparkcf4.jpg]

    [image=http://img360.imageshack.us/img360/220/billydeewilliamsmb5.jpg]

    [image=http://img351.imageshack.us/img351/2530/kennybakeroq8.jpg]
     
  7. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Cu putin noroc va fi tinuta in maini si de T! E! Z! E! U! (cel mancat de tantari in Delta).
    Cine sunt cei enumerati mai sus?
     
  8. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Nici eu nu ma gandeam la strada Sebastian, dar la Motoare sigur m-as duce cu Ol' Greeny. Sper sa ajunga in preajma lui 28 octombrie. Poate putem lua legatura cu Miana, sa ne ajute sa modificam putin traseul pentru a creste sansele?
     
  9. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Nu stiu ce sa zic, presupun ca toata calatoria asta are un program biune stabilit. Nu cred ca ar fi corect fata de restul FanForce-urilor sa facem asta.
     
  10. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Un program bine stabilit? Ma faci sa rad, Andrei. Daca ar fi fost sa ne tinem dupa program, Yoda ar fi trebuit sa fi ajuns in Romania prin ianuarie asta-iarna...
    Ii pot scrie un PM Mianei cand ma intorc, dar nu stiu daca ar putea face ceva concret. Yoda pare a fi intepenit undeva printre vami si nu avem vesti despre el de la sfarsitul lui iulie. Teoretic ar trebui sa ajunga la noi pana la sfarsitul lui octombrie, nu mai are decat doua tari de parcurs.
     
  11. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Ma rog, cat de cat un program stabilit. Chiar conteaza 6-7-8 luni intarziere? Ce sunt 8 luni in comparatie cu varsta Universului?
     
  12. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Mara, incepe sa-ti instruiesti copiii sa le spuna nepotilor tai sa le spuna stranepotilor tai sa-l primeasca bine pe Yoda cand va ajunge pe aici (daca au noroc, poate ajunge deodata cu urmatoarea eclipsa totala de soare).
     
  13. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Se pare ca Yoda s-a intors din Olanda in Belgia (fusese data o adresa gresita), si persoana de contact din Belgia e de negasit... Yoda e disparut de aproape doua luni! Mai are de parcurs Olanda, Danemarca si Suedia, deci e clar ca nu va ajunge la noi sub nici o forma pana in 28 octombrie.
    Am intrebat insa daca am putea face schimb cu una sau chiar doua din tarile mentionate mai sus, in asa fel incat Yoda sa poata fi prezent la eveniment. Daca Miana si reprezentantii tarilor respective vor fi de acord (la urma urmelor, ce mai conteaza doua saptamani la atatea luni de asteptare), si bineinteles, daca Yoda va fi gasit, exista ceva sanse sa-l avem printre noi la sfarsitul lunii viitoare.
     
  14. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Oricum il ducem la baut, mai devreme sau mai tarziu!
     
  15. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Cand vine Yoda bacsi prin tara nu uitati sa recititi reply-ul meu scris cu galben legat de transportul prin posta etc.
     
  16. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Din pacate, raspnsul e NU. Miana a spus ca, daca ar face o exceptie pentru noi, s-ar crea un precedent, si alte tari ar putea solicita acelasi lucru, iar turul ar fi dat peste cap (e foarte organizat acum :)) In plus, cheltuielile postale ar fi mai mari (cu toate ca eu stiam ca suma pe care o platesti pentru un colet extern e aceeasi pentru toate tarile Europei, dar poate acest lucru e valabil doar pentru Romania).
    Asta este, nu am avut noroc. Nu se poate spune ca nu am incercat, si cine stie, daca suntem norocosi, poate vom petrece Revelionul impreuna cu Yoda.

    In alta ordine de idei, se incepe organizarea unui alt tur in care il trimit in calatorie pe Luke (imbracat in maieu, cu senilul in spate). Ce pot eu sa garantez e ca, daca va ajunge in Romania, de aici nu mai pleaca! :cool:
     
  17. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    You can't keep him, si asta ar crea un precedent, si esti si CR, noi cum o sa arata.....nu mult mai rau dar totusi :)
     
  18. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Just wait and see... [face_batting]
     
  19. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Prefer sa-mi petrec revelionul cu o persoana de sex feminin... sau mai multe. Dar si Yoda e oky. Macar nu ma bate la cap :p
     
  20. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Good news. Yoda is not dead!

    DarthUncle:

    Don't stay up worrying for Yoda, for he has arrived!

    I'm sorry but I don't think that, even if I would send him off tomorrow, I could ensure he makes it before the 28th to Romania (last time I got something sent by a collegue from Romania, it took 10 days ...). Also, I would like to send him off after the BeNeLux FF meeting we, if all goes right, are having on the 29th in Amsterdam, but I'm open to suggestions, I suppose.
    Success with the celebration though!


    Cum el nu stie de refuzul Mianei de a schimba programul turului, discutia cu ea fiind purtata pe forumul CR-ilor, orice negociere e exclusa. Nu il vom avea pe Yoda in 28 octombrie (oricum se pare ca nu se va intampla mare lucru la acea data, din pacate), dar macar nu s-a pierdut animalutul. Asa ca, oricand va ajunge, va fi binevenit!
     
  21. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    The Force is strong in him. Stiam eu ca nu s-a saturat de calatorii! :D
     
  22. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu ma imbat... fie ca ne intalnim (astia din Buc. cel putin) fie ca stau acasa, un lucru e clar... eu beu, putin, putin cate putin etc. :d
     
  23. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    In caz ca va intrebati ce se mai intampla cu Yoda, se pare ca are din nou ceva probleme, de data asta cu "aterizarea" in Danemarca. Am impresia ca ii place sa se joace de-a v-ati ascunselea. Sper sa ajunga cu bine. Dupa Danemarca urmeaza Suedia si dupa aceea noi. Probabil exista sperante sa-l vedem la primavara. Intr-o primavara oarecare... Dar cine se grabeste?? :D
     
  24. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Yep... poate prin 2020 ajunge si pe la noi...
    [face_whistling]

    Edit : Noi ca noi... dar va dati seama cat ii va lua sa ajunga inapoi in State ?
    Eoni !
    :oops:
     
  25. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Pt. fanii telenovelei Yoda's World Tour avem vesti noi !
    [face_dancing]
    Verzuliul e in Danemarca, finally. Probabil acolo isi va "petrece" sarbatorile de iarna, dupa care vor urma Suedia si in sfarsit, Romania.
    Asta inseamna ca probabil in primavara ajunge si pe la noi...
    [face_worried]

     
Thread Status:
Not open for further replies.