main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania Cantina (discutii libere)

Discussion in 'Europe Discussion' started by AK-610, Nov 4, 2004.

  1. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Se pare ca s-a strecurat o eroare in acest thread...
    In sfarsit...voiam sa va povestesc ca am vazut un mic filmulet de vreo 10 minute legat de SW(este posibil sa il fi vazut si voi - il am de pe dc++) cu armele care o sa apara in Episodul 3(sabii laser-evident,blastere).
    Ce mi s-a parut interesant in acest filmulet este ca in Episodul 3 se pare ca o sa apara un fel de arma anti-lightsaber. Sau mai bine zis o arma care sa faca fata lightsaber-erelor.
    Seamana cu un bat care "emite" un camp de energie si care este capabil sa pareze raza laser a sabiei.
    Este posibil ca acel camp de energie sa fie chiar laser,nu stiu,am vazut cateva schite pe care se uita Lucas si se parea ca e chiar multumit...
    Pe deasupra,a fost o secventa de la filmari,unde l-am vazut pe Ewan McGregor(Obi Wan) care se lupta cu 3 inamici care aveau asemenea arme...
    O sa vedem in mai 2005 care e treaba...
     
  2. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Interesanta chestia cu arma anti-lightsaber...
    Dar care era eroarea de pe thread?
     
  3. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Se repeta pagina a 2-a din acest thread.
     
  4. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Nu am observat nici o eroare.
     
  5. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    In SW exista acele Cortosis Shields care blocheaza si intrerup o lightsaber, iar in Clone Wars Obi lupta cu Durge, care are la incheieturile mainilor scuturi mici, rotunde, de energie care pareaza o sabie laser.
     
  6. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Tocmai am venit de la tirgul de carte Gaudeamus . Amaltea a lansat Darth Maul : Vinatorul din Umbra si Apropierea Furtunii . Anul asta apare si Atacul Clonelor .
     
  7. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    In sfarsit le-au publicat!
    Ziceau ca o prima carte o sa apara pe la sfarsitul lui august...anyway...mai bine mai tarziu decat niciodata...
    Maine(20 nov),cum ma trezesc o si tai la targul de carte de la Romexpo sa cumpar cele 2 carti.
    Vorba lu' Beavis & Butthead : "we're there dude"
     
  8. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    si eu ma duc maine la targul de carte... stie cineva cat costa cartea lui darth maul?
    150000?
     
  9. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Da , costa 150.000 :)
     
  10. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    trebuie sa fac rost de credite... sa vad cve skills am:
    mancat
    citit comics-uri
    mancat
    citit comics-uri si mancat in acelasi timp
    watchin movies
    comentarii
    mancat
    comentarii despre filmul pe care-l vad in timp ce mananc!

    I'm on a roll baby!
     
  11. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    @ Roguesquad & ComicDiva : O sa ma ascund miine linga standul Amaltea , ca sa va vad :)
     
  12. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    I'll be the fat chick cu ochelari si tricou spiderman :D

     
  13. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    No problemo
     
  14. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    @ComicDiva pe tine te reperam sigur . Ai fi fost probabil singura tipa care ar fi intrat in tirgul de carte , citind cu nesat dintr-o revista de benzi desenate :)
     
  15. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    @ ROGUE Cu tine e mai greu pentru ca esti mult prea matinal pentru mine :) . Oricum miine ma duc sa imi cumpar Aproaching Storm ... Nu o aveau astazi . Daca sunteti prin zona va reperez eu ... O sa creati un "disturbance in the Force" !
     
  16. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    HOLD EVERYTHING!!!!!!!!!!

    exista reviste de be-ben-benzi desenate la targul asta!?!!
     
  17. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Si eu vreau cartile SW cele noi!! "The Approaching Storm" o am in engleza, nu e prea buna insa merge...
     
  18. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Cred ca noi astia din "provincie" trebuie sa asteptam pana vor binevoi cei de la Amaltea sa-si updateze site-ul si sa le comandam prin posta...:(
     
  19. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Inseamna ca avem ce astepta... :(
     
  20. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Ai dreptate Mara. Oricum pana maine nu cred ca se va intampla asta pe Amaltea.ro, asa ca eu o sterg spre casa ca mai am de lucru la referat. Talk to you tomorrow. Cred ca pe la 10:30 voi fi online
     
  21. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Pfuuuu!!!!!!!! Iar au hackuit forumul de pe jedi.ro! I can't believe it, I simply can't believe it!
    Nu stiu ce sa zic, indiferent care ar fi hibele de acolo, eu zic ca ASA CEVA PUR SI SIMPLU NU SE FACE! :mad:
    Sunt convinsa ca e cineva de pe forum. Daca nu-i convine ceva, de ce nu-i lasa in plata domnului cu problemele lor? Membrii carora le convine asa cum e si care nu au nimic de impartit cu nimeni, ce vina au ei oare?
     
  22. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  23. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Am vazut si eu. Chiar daca nu m-am inteles cu MJ (Mojo-Jojo) Aliapo, ii respectam pe ceilalti membri. Multi oameni de acolo sunt seriosi si merita sa nu fie bombardati da hackeri si sa le fie distrus forumul.

    Insa pe undeva e si vina lor. Inainte de a pleca eu de pe forum (deci cam cu 3 saptamani inainte de a afla ca sunt bannat) s-a iscat cearta pe tema ca de ce nu isi fac un sistem de securitate mai tare si Boba spunea, pe buna dreptate, ca era cazul sa-si upgradeze sistemul. Atunci a inceput nebunia cu stergerea mesajelor, eu m-am carat etc.

    Daca ar fi fost mai deschisi la minte si l-ar fi rugat pe Krom sa-l securizeze, nu ar mai fi fost probleme de gen. Oricum nu sunt bucuros, deoarece dupa cum am spus cand am incercat sa vedem daca avem alternativa de pe ThForce.net, consideram ca pot exista foarte bine mai multe forumuri SW romanesti.

    Totul depinde de ei sa se blindeze impotriva unor atacuri urate de acest gen!
     
  24. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Va place noua mea imagine "Darth Binks"? Nu o voi tine prea multa vreme, dar m-a amuzat teribil...
     
  25. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004