main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania Cantina (discutii libere)

Discussion in 'Europe Discussion' started by AK-610, Nov 4, 2004.

  1. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    mersi la fel
     
  2. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Craciun fericit sau macar tolerabil! :D
     
  3. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Craciun Fericit la toata lumea!
     
  4. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Un an nou bun .... cam pustiu paicea, whats goin' on?
     
  5. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Sesiune, vacante, plictiseala, cheflessness general cronic.
     
  6. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Eeei, nasol asa , aprox. 3-4 ani de cand nu am activat nimic chiar sunt .... ani buni. Si TFR e in aceeasi stare poate si mai rau ca severul pare sa cada mereu si nu poti accesa decat rar forumul (oricum nevizitat).

    Tocmai am facut 18, si cred ca intr-un fel am facut o revizuire , trecere in catalog trecand pe aici sa vad ce se mai intampla - dar nu ma asteptam sa fie schimbat cva.

    Anyways ,
    may the force be with you , always ...

    PS: Tot am ramas fan SW si inca am premiul castigat de aici (my golden R2 :D)

     
  7. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Nice to see you :)
    N-ai mai scris nici un fan fic cu Jeampa? Ne e dor de el :D

    Pe aici e pustiu in primul rand pentru ca CR-ul nostru nu se straduieste prea mult sa adune lumea si sa propuna activitati interesante. Nu ca altcineva ar putea in conditiile date, dar nah, el e de vina :D
     
  8. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Bine ai revenit. :)
     
  9. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Jeampa :)) ... Nu , dupa rateul acela( care m-a facut sa imi fie rusine de comunitate) nu am mai incercat nimic...

    Nu cred ca e vina lui,pur si simplu a scazut interesul pentru comunitati SW de genul acesta , adica care include SW de la A la Z. Din ce cunostinte am eu , fani SW, sunt mai mult axati pe o singura directie gen jocuri SW ( maiales SWTOR care e in development) , noile desene Clone Wars - dar nu-i intereseaza cartile sau filmele ... Asta este, ,,That's life, that's what all the people say/You're riding high in April/Shot down in May''

    Poate ,,the tune'' se va schimba la un moment dat. Who knows?


     
  10. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Momentan "hype"-ul e pe Star Trek, odata cu lansarea ST XII. Au mai ramas doar fanii SW, multi fiind cei care s-au alaturat comunitatii numai din cauza ca SW era "la moda". E normal sa se intampla asa, astfel de cicluri se observa in toate comunitatile bazate pe un film, un joc, o serie de carti, etc.
     
  11. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    QuiGon, am glumit la faza cu Cyber :D
    Cat despre Jeampa, trebuie sa te contrazic. A fost departe de a fi un rateu, Jeampa a fost un personaj foarte iubit in comunitatea TFN.

    Exista un fan fic, un "round robin" scris de noi, in care Jeampa este un personaj ce ocupa un loc de cinste. Poti citi prima parte a ficului aici:
    http://boards.theforce.net/romania/b10647/21704252/p1/?50

    Mascota forumului nostru, acel Jawa de pe banner, poarta numele Jeampa.
    http://boards.theforce.net/romania/b10647/23946336/p1/?131

    De asemenea, la un moment dat a fost o actiune ce s-a dorit anuala, "Jeampa Annual Academy Awards" acordarea unor premii celor mai activi membri de pe forum. Din pacate nu am reusit sa dau premiile nici macar la prima editie :(
    http://boards.theforce.net/romania/b10647/25578567/p1/?51


    SVAndrei: Ai doar partial dreptate. E adevarat ca unii s-au alaturat comunitatii doar din cauza ca SW era la moda, in special datorita lansarii episodului III si a jocurilor, dar pe de alta parte pot sa-ti enumar cu ochii inchisi cel putin 10 fani SW care nu mai posteaza pe forum din diverse motive.
     
  12. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    A devenit, dar probabil tocmai din cauza a ,, how amusing'' a fost fanficul. Kidu din mine nu a putut sa-si asume la mom. acela un esec(sa se amuze oamenii de ceea ce am facut-cand era cva serios pt. mn.) si am sters putina -> ma incadrez la motive diverse.

    Intr-o pauza mai lunga din lucrat am sa citesc si FanFicul unde a ajuns personajul meu cu nume gresit (de mine ... yeah), poate cand termin in noaptea asta proiectu la arhitectura :D


    // Comunitatea in timpul ep.3 era destul de in fortza intradevar , peatunci m-am inscris si eu , putin inainte, dar din alte motive - aveam nevoie de mai mult decat filmele si jocurile SW. Cine stie , poate odata cu pocnetul SW The Old Republic sa mai reapara populatie....


    PS:Jempa
     
  13. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    QuiGonGin92 bine ai revenit si la multi ani! :D


    Jeampa e o legenda pentru romania ... a uitat lumea sa zica ca a pozat pentru lumea intreaga :D
     
  14. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Fac un apel la bucurestenii de pe forum:

    Stie cineva ceva de concertul AC/DC din mai? pret la bilete, de unde se pot procura, etc?
     
  15. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Poate te pot ajuta eu, daca nu ai gasit deja info. Biletele le poti procura pe eventim.ro(online), din magazinele Germanos, Vodafone sau librariile Carturesti si Humanitas. Also, cel mai ieftin bilet este 148 de lei(cred ca expirat perioada promotionala). Un link cu info mai multe ai aici : http://www.metalhead.ro/concerte/Concert_AC_DC_in_Romania_la_Bucuresti_pe_16_mai_2010-aid76783-l-1
     
  16. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Multumesc :)
     
  17. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    io mai stiu ca diva are deja bilet la concert, nu stiu daca ajuta, da' atata stiu :d
     
  18. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Va trebui sa vad cum voi rezista financiar in perioada respectiva. Eram doar interesat de detalii.
     
  19. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Pana la urma merge careva la AC/DC ?

    Sau la Sonisphere pe 25,26,27 iunie (Manowar, Metallica, Rammstein) ?

    :D
     
  20. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Wow, Rogue, inca nu ti-ai uitat parola de pe TFN? :D
     
  21. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Am mers la AC/DC ... a fost bestial , nu m-am gandit sa intru sa verific daca merge careva. S-ar putea si la Rammstein sa merg :D , si la tot ce prind vara asta (Iron Maiden/ Korn / poate si AeroSmith) ....

    PS: Ms de lma , numa acum am observat. Din moment ce e asa de low chatu pe forum e cam greu sa si urmaresti daca ti se raspunde , la un moment dat uiti si nu te mai uiti ...
     
  22. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    In final nu am mai reusit sa merg... :(
    O combinatie de lipsa de fonduri, cu un examen de limba pentru master... Asta e...
     
  23. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Inca nu. Anumite chestii se uita mai greu... sau chiar deloc. ;)
     
  24. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Vaaaaai, Roguesquad. As I live and breathe! :p

    Mai nu merg la Sonisphere ca nu ma tin finantele, dar ma duc la Aerosmith si la festivalul Cokelive la finalul lui August. E cineva pasionat de Korn pe aici sa ne vedem si noi la Targu Mures? :p
     
  25. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Fan Korn si vreau sa vin.... numa sa fak rost de fonduri sau sa vad ce pile am :)).