Care vi se pare cea mai comica scena din Star Wars?

Discussion in 'Romania' started by mara_alexia, Dec 11, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mara_alexia Jedi Master

star 4
    Pe langa multe alte calitati, filmele SW beneficiaza si de o doza sanatoasa de umor. Care vi s-au parut voua a fi cele mai haioase momente?

Mie mi-a placut replica lui Han din ANH, cand Luke incearca sa-l convinga sa o salveze pe Leia:

"But they?re gonna kill her!" - Luke
    "Better her than me!" ? Han

Iar unul dintre cele mai haioase si mai bune dialoguri din toate filmele SW mi se pare cel dintre Han si Luke, cand se reintalnesc in ROTJ:

-Han!
    -Luke!
    -Are you all right?
    -Fine. Together again, huh?
    -Wouldn't miss it.
    -How we doin?
    -Same as always.
    -That bad, huh?

2. Doona101 Jedi Knight

star 3
  3. OCTAVIAN_PAUN Jedi Knight

star 3
    Mie imi plac foarte mult scenele in care C3PO protesteaza la adresa comportamentului pe care-l au oamenii fata de el

Vezi TESB, cind Luke zacea in pestera cu capu-n jos, iar Han intreba despre el in baza rebela de pe Hoth...
    Hop si 3PO : Domnule, pot sa intreb ce se intimpla ?
    iar Han : ...intreaba !!

Sau , tot in TESB, cind fugeau de stormtrooperii care invadasera deja baza ... Han si Leia i-au "trantit" usa in nas lui 3PO (iar el "Humans...how typicall !!)

etc
  4. ComicDiva Jedi Master

star 4
    scena care intotdeauna ma face sa rad este urmatoarea:

In ESB cand Luke era in the recovery room si trece Han, Chewie si Leia pe la el. Si la un moment dat Han ii aduce aminte Leiei despre ce au vorbit in tunel si Chewie comenteaza ceva si Apoi han zice:
    "Laugh it up furball. Should've seen us in the tunnel. She confessed her true feelings for me."
    Mi se pare super haioasa mutra lui Han. :) Si apoi Leia il saruta pe Luke.
    EWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW!
  5. OCTAVIAN_PAUN Jedi Knight

star 3
    ComicDiva : "EWWWWWWWWWW" ?!

...adica te ingretzoshezi sau nu mai poti de placere !

Nu de alta, dar chiar si eu m-as lasa pupat de Harrison ...
    :)
    :)
  6. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
  7. ROGUESQUAD Force Ghost

star 4
    Cea mai amuzanta faza din SW, dupa mine, ar fi e cea din ROTJ cand Han tot il streseaza pe C-3PO punandu-l sa intrebe pe seful ewoksilor cat de departe e generatorul, sa le spuna ewoksilor ca au nevoie de provizii proaspete, sa incerce sa le recupereze armele si la final C-3PO este pus se grabeasca, caci nu aveau toata ziua la dispozitie.
Thread Status:
Not open for further replies.