main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Ce-am visat aseara....

Discussion in 'Archive: Romania' started by ComicDiva, Oct 21, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Azi nu mai vorbesc cu tine [face_shame_on_you]
     
  2. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Nu te cred! :*
     
  3. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Tezeu cand imi imprumuti si mie visul tau? :D

    Io stiu ca am visat ceva, dar nu mai tin minte ce..
     
  4. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Tezeu, ma ierti?
    Imi cer scuze ca am intrat incaltata cu bocancii in sensibilul tau vis!
    Spune-mi te rog ca ma ierti, si asa sunt destul de necajita azi de ce se intampla "dincolo"...
    Te roooooooooooooooooooooog..........
    :( :_| [face_beatup] [face_praying]
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Hai mai ca faceam mishto :D
    NU prea aveti chef de glume azi, baga de seama. Nu am fost suparat pe tine asa ca nu am de ce sa te iert (si daca tu ai ras, asta e un lucru bun).. oricum, trebuie sa iti zic ceva pe YM... si sa te rog ceva :D Da' asta deseara.
    (sa vezi ce 4 iau azi la Dogmatica ca stau si fac glume pe net.)

    P.S. dar avea niste ochi fata aia... waw....
     
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    sunt mut [face_plain]
     
  7. raziel2004

    raziel2004 Jedi Master star 3

    Registered:
    Nov 16, 2004
    Tezeu iti dedic melodia lui Nelly cu Usher - I need a girl.Iti dai tu seama de ce!
     
  8. Lady_Cora

    Lady_Cora Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Sep 20, 2005
    Super vis ai mai avut si tu, Tezeule! :D Cred ca avea niste ochi uimitori tipa aia, daca i-ai mentionat de atatea ori! Si, nu, nu ai nimic in neregula.... ai doar un suflet mai sensibil! :D

    In cazul meu, nu obtin altceva decat remarci urate la adresa ochilor mei (or fi ochelarii si miopia de vina.... [face_plain]). Oricum, de obicei nu prea le mai merge bine celor care le spun, if you get my drift! [face_devil]

    Azi noapte am avut un cosmar, din care m-am trezit uda leoarca si dand fuga la buda ca sa vars. [face_sick]
     
  9. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Nu pot sa mai spun decat... AMIN !
     
  10. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Azi noapte am avut un adevarat "cosmar". Am visat ca am ajuns la concurs la intrebarea cu numarul 410... Concurentii dadeau numai raspunsuri corecte si concursul nu se mai termina. Sper sa nu se intample si in realitate la fel... :)
     
  11. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    :lol: Mishto cosmar
     
  12. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Eu zic sa incercam sa facem din acest vis realitate. Hey, what are friends for, right?
     
  13. TheOneChosen

    TheOneChosen Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 3, 2005
    ..am fost trimis in misiune speciala in iraq:D.. am scapat un prieten de-al meu..dupa care am gasit multe carti sw... cateva sabii si ceva yozi mici pe acolo:D pe care i-am recuperat:d.
     
  14. Lady_Cora

    Lady_Cora Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Sep 20, 2005
    Cred ca am avut cel mai groaznic vis de pana acum azi noapte... se facea ca eram la volanul unei masini si conduceam pe timp de noapte, cand am lovit un om care trecea strada si pe care nu l-am vazut. Tipul a murit si dintr-o data m-am trezit la inmormantarea lui, unde o gramada de lume plangea in hohote. Omul era mai masliniu la ten si purta un soi de batic alb - semana cu un musulman sau indian, daca stau sa ma gandesc mai bine. Oricum, in mijlocul inmormantarii, tipul a sarit afara din sicriu, toata lumea a innebunit si a inceput sa urle, sa alerge in toate directiile si sa se calce in picioare, in efortul de a iesi din camera.

    Omul respectiv m-a apucat de gat cu ambele maini si spunea ceva de genul un ochi pentru un ochi, cand m-am trezit, tremurand ca varga.

    Acum, treaba pare destul de amuzanta (intru-un fel morbid), dar azi noapte, totul mi se paruse atat de real ca nu am mai inchis ochii pana la venirea diminetii. [face_tired]
     
  15. Depa_sPadawan

    Depa_sPadawan Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jun 27, 2005
    Wow Cora ce vis.....[face_hypnotized] Te mustra constiinta in mod special ?:)
     
  16. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Prea multe stiri stresante cu arabi nervosi pe cei ce publica niste caricaturi tampite... Go and relax for a while. Iti recomand albumul Antarctica al lui Vangelis.
     
  17. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Apropo de visuri tampite cu arabi si mai...

    Asta se intampla pe vremea cand lucram la IMSAT. Va spun ca IMSAT-ul are o baza de productie mai la marginea orasului, cu o curte imensa. Ei, ce am visat eu:

    Se facea ca era inspre seara aproape intuneric... Eram in biroul meu si ma uitam pe geam in curte. Deodata vad ca apar pe drum in fata portii trei autobuze de alea rusesti vechi si rablagite pline de (ati ghicit) arabi. Astia trec prin poarta, coboara din autobuze si incep sa-si faca o tabara acolo...

    Apoi a sunat ceasul si m-am trezit. A fost cel mai ciudat vis pe care l-am avut in ultima vreme.
     
  18. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    [face_flag] Allah Ackbar!
     
  19. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    jos america
    cu alah nu am nimic

    dar vorbind de vise ciudate pe mine ma fugarea un clown urias cred ca vroia sa ma manance :(
     
  20. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Si eu am avut un vis ciudat, dar nu vi-l povestesc pentru ca este oarecum nesanatos pentru cei sub 18 ani!
     
  21. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Povesteste-l dupa ora 22 :D promitem sa il citim numai in intervalul corect.
     
  22. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Da A.T.Tezeu ... promitem ca il vom citi doar la ore cand cei sub 18 vor dormi[face_batting]
     
  23. darthsithvalek

    darthsithvalek Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Dec 22, 2005
    nam visat de 2 ani :\
     
  24. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    O viata fara vise e o viata goala, Valek. (nu, asta nu intra la maxime, era doar o remarca. Stiu ca am postat si la Maxime, dar asta nu e o maxima!)
     
  25. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Punem patratelul rosu...:-B
     
Thread Status:
Not open for further replies.