main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Ce ati face daca ati descoperi ca fiul sau fiica voastra uraste Star Wars, si este in schimb un trek

Discussion in 'Archive: Romania' started by mara_alexia, Oct 31, 2004.

?

Ce ati face daca ati descoperi ca fiul sau fiica voastra uraste Star Wars, si este in schimb un trek

Poll closed Mar 25, 2012.
  1. L-ati inscrie la o cura de dezintoxicare

    0 vote(s)
    0.0%
  2. Ati cauta pe internet o metoda de insanatosire (trebuie sa existe pilule pentru asa ceva)

    0 vote(s)
    0.0%
  3. Ati cere un test de paternitate(baietii)/ati crede ca vi-au schimbat copilul la maternitate (fetele)

    0 vote(s)
    0.0%
  4. Ati urla disperat: Unde am gresit in educatia lui?

    3 vote(s)
    42.9%
  5. L-ati scoate cu suturi in fund din casa si ati arde colectia de papusi Captain Picard

    0 vote(s)
    0.0%
  6. Ati face altceva (ce?)

    4 vote(s)
    57.1%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
  2. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Probabil ca subiectul asta si-ar gasi locul mai curand la umor, dar mi s-a parut simpatic, asa ca l-am facut poll.
     
  3. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Mie imi place Star Trek aproape la fel de mult ca si SW...E nu chiar dar aproape
    Am votat pe "altceva"
    In concluzie----> Nu le-as face nimic :D :)
     
  4. Aranna

    Aranna Jedi Youngling

    Registered:
    Oct 30, 2004
    Niste variante foarte interesante Mara, dar nu cred ca va ajunge cineva pana la a-si da copilul afara in suturi doar pentru ca nu-i place Star Wars. Sau, ma rog, nu stii niciodata..... Cert e ca eu nu i-as face nimic fiului/fiicei mele; el/ea alege ce sa-i placa si ce nu.
     
  5. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    ... asta e un poll prea neserios, ca sa-mi dati raspunsuri asa de serioase la el...

    Ce, credeti ca eu i-as da afara cu suturi in fund? Cred ca m-as intreba unde am gresit cand i-am educat!
     
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    l-as lamuri ca Vader e mai tare ca Borgii si ca Jean Luc Picard nu are lightsaber :D Si eu urmaresc cu placere Star Trek ,insa SW este cel mai important fara discutie!!
     
  7. Darth_VYDer

    Darth_VYDer Jedi Youngling

    Registered:
    Nov 1, 2004
    Eu ma uit cu cea mai mare placere la amandoua :D

    Si asta e SPAM nu e neserios ;)
     
  8. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  9. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Mie mi-ar fi indiferent...
    Atata timp cat nu mi-ar face capul calendar about Star Trek l-as lasa in pace...
     
  10. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Darth VYDer,
    Adica de ce zici tu ca topicul asta e spam, hm? Mie mi se pare foarte Star Wars. Si chiar daca n-ar fi, nu e nici o problema. Aici nu trebuie sa discutam doar Star Wars, ci sa ne cunoastem si sa ne imprietenim. Si pe cuvantul meu ca daca mi se va parea vreodata ca va voi cunoaste mai bine daca voi sti ce numar poarta fiecare la pantofi, voi lansa un poll in acest sens.
    Oricum, mai am idei pentru niste poll-uri haioase (legate de SW, bineinteles), si le voi posta in viitor. Daca le veti considera prea neserioase, nu trebuie decat sa spuneti. Dar nu cred ca va fi cazul...
     
  11. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    I-as zice nu-i nimic fiule, I'm sure it's just a phase.

    PS: nu cred ca ai cum sa urasti star wars, daca iubesti star trek.
    Nu credeam ca o sa ne urmareasca intoleranta si aici. tsk tsk tsk

    Just kidding, imi dau seama ca pollul este o gluma dar totusi. Nu stiu, MIE IMI PLACE STAR TREK! Am crescut cu star trek si cu star wars si cu x-files si chiar cu babylon 5 de fapt.

    I'm a 100% bonified NEEEEEERRRRD! and damn proud of it.



     
  12. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Bineinteles ca e o gluma...
    Si mie imi place Star Trek... ma refer la serialul nou, pe care l-au dat acum cativa ani pe TVR. Il urmaream in fiecare duminica. Alte filme Star Trek nu am vazut.
    Dar TOTUSI, nu se compara cu SW. Si nici pomeneala sa fiu intoleranta cand spun asta. E doar parerea mea. Fiecare cu ce-i place, nu?
     
  13. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  14. vanatorul

    vanatorul Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    It's a better world :D
     
  15. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Daca nu au pisici, macar au Rancor si Dianoga :D Gandeste-te ce pets/animale de casa faine ar fi
     
  16. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  17. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    I-AS RESPECTA PASIUNEA, ASA CUM SI EU M-ASTEPT CA LUMEA SA NU SE IA DE MINE CIND "SUFLU GREU" ... :)
     
  18. DARK_ANAKIN_11

    DARK_ANAKIN_11 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 1, 2004
    am gasit un lucru interesant in legatura cu numarul de la pantofi! shtitzi cat port? 39(cam mult!) cine nu ma crede sa mi-o spuna verde in fatza.
     
  19. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Nu i-as face absolut nimic. E treaba lui daca vrea sa se uite la ceva ce mie nu imi place. Dar totusi, as incerca sa ii explic frumos de ce universul SW e mai tare decat universul ST.
     
  20. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    eu i-as explica ca in familia noastra Forta este puternica si i-as arata tot arborele genialogic de la primul Jedi din familie :D.

    Daca nici asa nu merge... incerc cu mitä. :D Ii fac cadou o sabie laser, o cutie cu bomboane si o sticla de suc.

     
  21. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Il imbrac in stormtrooper si il trimit la o petrecere a trekerilor , sau cum se numesc fanii ST ... [face_devil]
     
  22. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    ce rau esti AK [face_laugh] mai bine ii speli creierul :D
     
  23. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Nu numai ca imi place Star Trek, insa aparitia seriei prequel "Enterprise" m-a facut sa incep a colectiona figurine si nave din universul ST. Am deja majoritatea navelor de la Playmates (imi lipseste Klingon Bird of Prey), seria completa Nemesis, seria completa Borg Assimilation si sunt pe cale de a finaliza seriile Broken Bow si Away Team de la Art Asylum. Astept sa mai coboare preturile la Original Series Wave 1 ca sa le iau de pe eBay. Nu ma intelegeti gresit insa cand am auzit prima data cuvintele cantecului de la inceputul fiecarui episod (It's been a long road, getting from there to here. It's been a long time, but my time is finally near), ceva s-a schimbat in felul in care priveam acest serial. Era o viziune cu totul noua. Declaratia celor de la Hollywood de a intrerupe aceasta ultima serie, aproape a declansat aici un razboi civil iar preturile la collectables s-au triplat. Anyways, Star Wars va ramane #1 in topul preferintelor mele indiferent de cat de incredibil este Matrix ori cat de complex este Star Trek. So, no worries dudes.
     
  24. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    far suparare, FriendlyPiranha.


    Ati vazut cat de off-topic suntem??? Aici era vorba despre SW, ST si copii.

    Nu ma zic de tine(FriendlyPiranha) zic de noi toti in general.

    haideti sa postam in topicurile care trebuie ok?

    sa continuam...
     
  25. xOeyOajo

    xOeyOajo Jedi Youngling

    Registered:
    May 20, 2005
    Nu i'as face nimic. Mi s'ar parea normal sa fie asa.
    Star Trek e un serial SF pentru copii. Personaje care se vor "obisnuite" care fac lucruri nemaipomenite. Tipic Bollywood, as zice :D. Am urmarit si eu ST o perioada, dar la un moment dat mi s'a luat.
    Imi pare rau ca nu am vazut episoadele cu Bruce Willis (sunt ferm convins ca a jucat si el in ST, prea i s'ar potrivi de minune rolul de Enterpriser care salveaza pe toata lumea dintre "cuburi" in ultimul moment :p ).

    As astepta sa "creasca mare", ca sa inteleaga Star Wars. SW e pentru oameni seriosi asa [face_mischief]
     
Thread Status:
Not open for further replies.