main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Ce ati face daca ati descoperi ca fiul sau fiica voastra uraste Star Wars, si este in schimb un trek

Discussion in 'Archive: Romania' started by mara_alexia, Oct 31, 2004.

?

Ce ati face daca ati descoperi ca fiul sau fiica voastra uraste Star Wars, si este in schimb un trek

Poll closed Mar 25, 2012.
  1. L-ati inscrie la o cura de dezintoxicare

    0 vote(s)
    0.0%
  2. Ati cauta pe internet o metoda de insanatosire (trebuie sa existe pilule pentru asa ceva)

    0 vote(s)
    0.0%
  3. Ati cere un test de paternitate(baietii)/ati crede ca vi-au schimbat copilul la maternitate (fetele)

    0 vote(s)
    0.0%
  4. Ati urla disperat: Unde am gresit in educatia lui?

    3 vote(s)
    42.9%
  5. L-ati scoate cu suturi in fund din casa si ati arde colectia de papusi Captain Picard

    0 vote(s)
    0.0%
  6. Ati face altceva (ce?)

    4 vote(s)
    57.1%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    "Star Trek e un serial SF pentru copii".
    Ma intreb cateodata, de unde le scoateti ma frate!?

    :eek: o_O
     
  2. vanatorul

    vanatorul Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    L-as lasa sa se bucure de micile placeri ale vietii in cea mai populara si mai frumoasa scoala generala din oras apoi l-as infunda 4 ani intr-un liceu militar. Yhaaaaaaa... :D
     
  3. LJA

    LJA Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jun 5, 2005
    Fiecare cu ce-l doare, scuze cu ce-l intereseaza.
    Daca nu e pasionat de sw, asta e, dar tot l-as pune sa vada toate episoadele poate reusesc sa-l atrag catre Forta fie ea dark sau light
     
  4. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Si daca nu ai reusi, nu ai fi putin dezamagit, sau ai face faze gen "o fi semanand cu maica-sa! In familia mea nu s-a intamlat asa ceva!"?[face_laugh]
    Glumeam, desigur.;)
     
  5. Claude_ICE-C

    Claude_ICE-C Jedi Knight

    Registered:
    May 30, 2005
    pai daca as descoperi ca fiul sau fiica mea uraste Star Wars si este in schimb un trek as incerca sa ii demonstrez ca Star Wars este mult mai tare iar daca nu se schimba nimic o sa folosesc mind trick-ul si daca nici asa nu o sa mearga atunci o sa imi folosesc puterile intunecate .... poate ajung si la sabie daca am chef .... [face_laugh]
     
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    vezi ca ala e copilul tau!!!![face_beatup] :D
     
  7. Claude_ICE-C

    Claude_ICE-C Jedi Knight

    Registered:
    May 30, 2005
    cand esti de partea intunecata nu mai conteaza [face_devil]
     
  8. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    NICI O FAZA DE LUPTA INTRE NAVE NU SE COMPARA CU FAZA AIA IN CARE INTRA ENTERPRISE-ul cu BOTU UN NAVA ROMULANA (parca-nu prea ma pricep la Universul ST... oricum, in ultimu film in faza aia in care era o super nava cu super raza care ucidea tot si care era condusa de clona lu' Picard)
     
  9. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Intr-adevar. Ma surprinde ca nu au explodat. Totusi, un impact intre doua nave... In spatiu...
     
  10. strika_amaru

    strika_amaru Jedi Youngling star 1

    Registered:
    May 9, 2005
    Am o tastatura care trebuie lovita cu ciocanu', (ca-s la NetCafe) dar nu ma pot abtine sa trancanesc pe subiectul asta.

    Coliziunea dintre Antrepriza si nava lui Shinzon, cum s-o fi chemand, e o scena care nu are egal in cinematografie. ((Andrei: nu cred ca avea CE sa explodeze. Daca nu ajunge impactul la motoare sau la generatoare...))
    Chit ca unii au zis ca nu e realista - cand Shinzon incearca sa "dea inapoi", inertia ar fi trebuit sa-l tina prins de Enterprise - argumentul e discutabil: nave de asemenea greutate au nevoie de multa forta sa se miste, daca Shin accelera repede ar fi sfasiat carcasa navei, n-ar mai fi existat ce sa tina navele impreuna si-ar fi scapat. Lucrurile ar fi decurs exact cum au decis scenarisii. M-as uita de oricate ori la scena aia; e un mare plus adus ST, si compenseaza din 'factorul bleah' pe care mi-l produc unele incercari patetice ale personajelor de a fi amuzante, sau tot 'techno-babble-ing' care e inserat cand trebuie si cand nu trebuie si care e chiar agasant uneori.

    Totusi, pacat ca nu e in SW.
    EDIT: Ar fi totusi scena in care Executor se prabuseste pe DS2, dar nu e deloc la fel de impresionanta. Coliziunea din ST e intre nave de aprox aceeasi rezistenta, greutate si putere; stai cu gura cascata si te-ntebi: care va ceda prima? Cea din ROtJ, e ca o musca lovindu-se de un parbriz. Stii precis care va ceda.
     
  11. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Apropo de tehnobabble:

    Technobabble: My internal sensors indicate a level five standard of romantic based affection originating from yours truly and emanating radially towards your general proximity.
    Translation: I think I love you.

    Technobabble: Set your memory retrieval program to obtain two metrically volumic units of lactose based fluid.
    Translation: Don't forget to buy two litres of milk!

    Technobabble: The post-metabolism bio-containment vessel's structural integrity has failed. Translation: I need to use the bathroom NOW!

    Technobabble: "Could you relocate the natrium chloride dispenser to my current normal space coordinates?"
    Translation: "Please pass the salt."

    Technobabble: Seeing as my olfactory nerves are detecting the presence of discharges of intestinal gas emanating from the baby, I believe his containment field has been breached! Translation: I think the baby needs a clean diaper!

    Technobabble: Warp- and Impuls drive are offline, engage Gressorial Drive!
    Translation: We can't take the car, it's broken down again, looks like we'll have to walk there...

    Technobabble: The mediated response to your articulated query is an affirmative rerouting of neural pathways corresponding in a calibration of certain muscle tissue in the lower-mid portion of my outside relations medium.
    Translation: Yes.

    [face_laugh] [face_laugh] [face_laugh]



     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Stai ca sunt doua doua epoci ale efectelor speciale la mijloc, nu poti sa compari machete filmate pe ecran albastru cu efecte grafice de 2001. Daca Lucas ar fi vrut sa loveasca in ST ar fi bagat o multipla coliziune in lupta deasupra Coruscantului (ROTS) cu efectele de 2005 ar fi iesit demential, pentru ca doar caderea navei in atmosfera mi-a adus aminte (sincer) de Titanic, cu ruperea aia de la mijloc desi nici cu asta nu mi-ar fi rusine.
    (Mie imi pare rau ca nu ne-a arata nunta ... ca acolo dupa traditie toti erau dezbracati 8-})
     
  13. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    De ce? Voiai sa il vezi pe Anakin dezbraca?!?8-}
     
  14. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Vb. de ST dude [face_tired]
     
  15. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Sorry, neatintie. Am inteles, voiai sa il vezi pe Picard dezbracat...
     
  16. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001

    LOOOOOL
     
  17. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    OK, nu am vrut sa jignesc pe nimeni. Scuze, dar m-a luat valul...[face_whistling]
     
  18. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu vream sa o vad pe aia de are puteri mentale goala... daca vrea careva sa-l vada pe picard, nu am nimic in potriva 8-}
     
  19. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Vrei sa o vezi pe Deanna Troi sau cum o cheama goala? Nu esti normal...:p Era un episod in care ea si doctorita faceau aerobic in costume de fitness pe nava.

    Si aratau ca lemnu'[face_pig] [face_shame_on_you] . A trebuit sa-mi acopar ochii si sa-mi arunc ocelarii si pentru 2 luni m-am tot gandit cand la calugarie, cand la MISA...[face_laugh] [face_sick] [face_alien_1] Are picioarele ca betele de chibrit... The horror...:-B [face_plain] :eek: [face_skull] Mai ia-ti si tu un Playboy sa vezi femei daca nu ai in viata reala LOOL
     
  20. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    In concluzie: Aia din Star Trek nu au nici macar femei ca lumea...[face_laugh]
     
  21. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    WHAT EVeeerrrr[face_shhh]
     
  22. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Scuze... Mai faceam si noi haz de necaz...
     
Thread Status:
Not open for further replies.