main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Ce ati mancat azi?

Discussion in 'Archive: Romania' started by ComicDiva, Jul 21, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    feel free to invent. :)

    Eu am mancat la KFC, dup-aia mi-am luat un shake de inghetata de la Macdonalds, pe seara m-am dus la Pizza hut.

    (A girl can dream...) ;)
     
  2. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Diva, ma crezi ca tocmai ma gandeam zilele astea sa-ti propun sa deschizi acest topic? Nu mai stiu ce mancasem, dar m-am gandit: "Ce cool ar fi sa existe pe TFN un topic cu ce-am mancat azi... Tre' sa vorbesc cu Diva." :D

    Ce-am mancat azi: 2 aripioare de pui de dimineata (left-overs din seara trecuta), la serviciu doar apa plata fara lamaie, ca m-am trezit prea tarziu ca sa mai am timp de sandwich-uri, dar mi-am scos parleala cand am ajuns acasa: 2 pungi cu Tortilla Chips (spicy), nectarine, prune, porumb cu branza Feta, caramele Chokotoff si fistic. Plus Pepsi si Nestea de lamaie (cred ca nu e cazul sa deschidem un topic si cu ce am baut azi :D). Si 2 pachete de tigari (se pun?)
    Si sa nu aud pe cineva ca-mi zice ca nu mananc sanatos! :D


     
  3. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Green tea si Cheerios.
    Ohmigod!
    Dezmat, scandal, anarhie, ceai, cerculete crocante cu miere - iata o taxonomie.

    *laughing out loud*
     
  4. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Doamne, ce-mi plac chestiile astea care-ti scurteaza viata... Niciodata nu stiu daca sa-mi cumpar Cheerios sau Cini Minis, asa ca sfarsesc prin a le lua pe amandoua. Cate doua cutii din fiecare, sa ajunga pentru toti trei o saptamana!
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Azi am mancat pentru ieri... ca ieri n-am mancat nimic, dar m-am indopat cu ceai verde si... vin :D
    Azi am mancat (adica pe la 1.30) doua feli de paine, una cu icre si parizer de pui si cealalta cu pate vegetal si parizer de pui impreuna cu niste branzica si masline verzi si negre. Apoi am halit niste Activia de la Danone.
     
  6. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Gogosi cu gem
     
  7. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Am mancat mai devreme un porumb fiert si jumatate de pepene. Iar acum 5 minute am terminat si cealalta jumatate de pepene. (pepene galben... :D just can't stop eating them)
     
  8. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Tezeu, de cand ai inceput sa o dai pe engleza in posturi? :D

    Eu azi am avut treaba in oras si am mancat tot felul de porcarii pana mi s-a facut rau: daneze cu zmeura, salata de pui cu cruditati, biscuiti Pim's cu jeleu de portocale, si cred ca a mai fost ceva, ca prea ma doare stomacul acum.
    Si nu mai zic nimic de faptul ca am constatat ca m-am ingrasat cu 4 kile... [face_worried]
     
  9. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Am mancat o punga de chipsuri, si un langos cu branza si marar. O bunatate! Well, i'm off to lunch!
     
  10. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Nice big lunch.
    Gata, nu va mai holbati atat, it's all MINE!! :D

    [image=http://img54.imageshack.us/img54/7249/1004360cl0.jpg]

     
  11. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Doua aripioare? Hai ma Mara! Pana si shrimpii mei degerati sunt mai consistenti. :D

    [image=http://img363.imageshack.us/img363/1575/1001539agj3.jpg]
     
  12. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    All I can say is: [face_sick]

    Trebuie sa marturisesc ca prima data cand am vazut creveti din astia la un protocol la serviciu, m-am gandit: "Ce naiba, astia au pus ciocuri de gaina pe platou?" :D
     
  13. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Daca vrei, avem in stoc atat buze de gaina, cat si gene de stiuca sau genunchi de sarpe. [face_laugh]
     
  14. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    I'l buy that for a dollar ;)
     
  15. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Ok, it?s time now to separate the men from the boys. This is how you're supposed to make an omlette.

    Fase I

    [image=http://img176.imageshack.us/img176/6338/1002385agr6.jpg]

    Fase II

    [image=http://img402.imageshack.us/img402/3056/1002387atb9.jpg]

    Unfortunately, I cannot give you Fase III. Subject disappeared.

    Disclaimer: Don't try this at home. It may cause serious mental anomalies such as schizoid embolism.
    :D
     
  16. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Mishto omleta... sa va arat intr-o zi omleta mea speciala... e ceva mai yaky la vedere dar are un gust de nu mai sti de tine :D (in a good way)
    Azi am mancat doua felii de paine de secara cu icre si peste in sos de rosii (nu stiu de ce rasa era pestele ca era mort si n-a vrut sa-mi spuna).
    Si mai am de gand sa mananc... PUFULETI CU PEPSI! Va voi arata mai tarziu o poza :D
     
  17. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    FP, omleta aia a ta NU e valabila, fiindca nu are ardei si branza telemea. Cu branza din aia fara gust, degeaba o faci. :p
     
  18. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    @MSD: Branza telemea in omleta?! 8-} Ce sa zic... eu v-am avertizat asupra schizoid embolism-ului. Cat despre gustul branzei... I'd suggest you a different approach. Licking the screen may not give you an accurate idea. :D
     
  19. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    @AT&T: Paine de secara cu icre, suna bine. Mie-mi place painea de secara taiata felii subtiri, cu branza Philadelphia (fara gust, bineinteles ;)), smoked salmon (saumon fumee si tu prefere) si felli de ceapa rosie si capere deasupra. E super. =P~
     
  20. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Da... interesant meniu.
    V-am promis poza cu pufuletii si pepsi dar mi-e cam lene :D
    Va puteti imagina un castron galben cu pufuleti galbeni presarati cu delicat si langa un pahar de vin frumos ornat (e "zestre" de familie pe care nimeni n-o foloseste... mai putin eu) plin cu licuarea neagra ce-ti mananca din ficati si din mai toate componentele tubului digestiv.
     
  21. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Deci tu halesti pufuleti cu cola precum infuleca pruncii de peste balta cea mare cerealele cu lapte? Moi pufuletii in farfuria plina cu cola(ps)? [face_laugh] I'd like to see that!! :eek:
     
  22. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Nu e o imagine tocmai placuta... dar cineva trebuie s-o faca si pe asta.
    Te rog frumos... e PEPSI! Cola este nassshhhpaaa!
     
  23. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Eu sunt unul din acei prunci. :) Chiar, care cereale va plac mai mult? Eu iau Honey Nut Cheerios si cateodata Crunchy Mueslix. How about energy bars?
     
  24. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Si mie imi plac Cheerios, si Cini Minis, si mai sunt unele de la Vitalis, dar nu mai stiu cum le zice. Dar nu prea le mananc cu lapte, prefer sa le rontai ca atare. Batoane imi iau destul de rar, de obicei Crunchy cu alune sau cu fruncte de padure. Mi se par cele mai bune. Mai ales cand ti-e tare tare foame. :D
    Anyway, prefer chipsurile, mai ales cele din porumb, nu din cartofi.
     
  25. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu daca mananc cereale, mananc fie Nesquick (iar chestia aia de o pui in lapte si are gust bun o beau mereu cand pot bea lapte) fie ala cu cainele (nu mai stiu cum ii zice). Iar batoane cu ciocolata prefer fie Twix fie Lion. (desigur, cand pot manca lapte :D)
     
Thread Status:
Not open for further replies.