main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Ce obiecte Star Wars gasiti acolo unde locuiti?

Discussion in 'Archive: Romania' started by sergiurusu, Jan 19, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Nu pot promite nimic, din pacate
     
  2. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    La Ziridava au adus figurine Star Wars, dupa cum zicea si Valek. Pretul e cam marisor...
     
  3. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    luni merg sa-mi iau un lightsaber Star Wars am auzit un zvon ca se gasesc prin bazar asa ca ....s-au dus bani de abonament
     
  4. darthsithvalek

    darthsithvalek Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Dec 22, 2005
    Lightsaber prin bazar? Kool.







    [face_chicken]
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    La un magazin cu jucarii se gasesc doua sabii laser, copi ale celor Hasbro, la 50 de lei. Mi-as fi luat si eu una, dar nu mai am bani nici sa ma duc la WC in gara...
     
  6. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Revin. Am gasit in Obor o sabie laser (din aceea neagra, ne-SW daca-mi permit sa o numesc astfel, ca a mea sau ca a lui SVAndrei) la 20 de lei. Doritorii sa ma contacteze sa o cumpar si sa le-o trimit.
     
  7. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    La magazinul Ziridava din Arad au adus din nou Battle Droid Blaster la cca 500.000:


    [image=http://img101.imageshack.us/img101/121/blasterbattledroid01cs8.jpg]
     
  8. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Azi am fost sa iau de la posta blasterul de la Sergiu, dupa care m-am dus in centru sa-mi platesc telefonul. Am intrat intr-o doara in magazinul Materna sa vad daca au jucarii pentru baie, si cand colo, ce vad la raionul jucarii pentru copii cuminti? Blasterul cu pricina! Am inceput sa rad ca proasta, de se uitau vanzatoarele suspect la mine...
    Asa ca, timisoreni, daca vreti blaster SW, mergeti la Materna. E frumos, rezistent (ceva mai mare decat ma asteptam), cu sunete si sunt convinsa a ii va placea la nebunie lui Damian. Oricum, nu i-l arat decat dupa ce ma intorc de la Moneasa/Herculane whatever, ca altfel n-o sa ma mai lase sa plec cu el. Si tre' sa ne jucam si noi pe acolo cu ceva, nu? :D
     
  9. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Se vede ca distributia de jucarii SW in Romania e la pamant. De fapt sub pamant, nu stie stanga ce face dreapta totul tine de "noroc si voie buna".8-} Dar e bine ca au aparut ceva obiecte SW si pe la noi. Si ma bucur ca a ajuns blasterul Marei la destinatie. Atentie sa nu killaresti oamenii cu el!:D
     
  10. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Deocamdata l-am urmarit doar pe Lou prin luneta, dar e rapid al naibii pestele ala. Nu vrea sa stea nicicum de tinta. :D
     
  11. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    The Force is strong with him... :)
     
  12. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Azi am fost in oras la interviuri si am intrat in magazinul Bega (un fel de Ziridava a Timisoarei :D), ca sa cumpar un cadou pentru un muncitor care ne-a facut niste bancute de lemn la locul de fumat.
    La raionul de jucarii am gasit nave SW din Episoul III, asemanatoare cu Naboo fighter-ul meu, din cele pe care le asamblezi fara lipici, doar prin prindere (easykit). Aveau Anakin Starfighter si Obi-Wan Starfighter cu 500.000 si ARC-170 Fighter si AT-RT cu 700.000 (sunt mai mari). M-am uitat la ele, le-am luat in mana, m-am invartit, le-am lasat, am cumparat un ceas pentru omul cu pricina, apoi iar m-am uitat la ele, dupa aia mi-am cumparat o jacheta bej de toamna de la reduceri cu 200.000, iar m-am intors (deja se uita urat vanzatoarea la mine), asa ca a trebuit sa cumpar starfighterul lui Anakin, ca sa elimin orice suspiciuni :D.
    Deseara il asamblez si va arat poze.
     
  13. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Pozele promise...

    [image=http://img258.imageshack.us/img258/5853/1004434ho6.jpg]

    Si ca sa vedeti cat am avut de muncit:

    [image=http://img258.imageshack.us/img258/2760/1004438tj0.jpg][image=http://img152.imageshack.us/img152/1150/1004445an7.jpg]


    A trebuit sa-mi tai unghiile ca sa potrivesc nenorocitele alea de manete cat un ac (dar ce nu face o fata pentru SW...), am reusit sa rup un surub de baza, asa ca acum geamul din fata se balangane si cade (Superglue va fi solutia), iar la sfarsit am ramas cu doua piese "in plus", pe care am descoperit ulterior unde ar fi trebuit sa le pun (si bineinteles ca odata facut, nu se mai poate desface). But hey, life is good... Si oricum, sunt dedesubtice, nu se vad gaurile decat daca stii unde sa te uiti, si nu se poate intampla altceva decat sa intre soarecii in carlinga si sa-l pape pe Anakin.

    Rezultatul [face_mischief]:

    [image=http://img344.imageshack.us/img344/8439/1004450qk3.jpg][image=http://img118.imageshack.us/img118/250/1004456hq8.jpg]

    Oricum, a fost mai greu de asamblat decat Naboo Fighterul, dar spre deosebire de acesta, din pacate nu are suport.
    Doua ore din viata mea irosite cu folos. :D

    P.S. Nu bagati de seama zgarieturile de pe masa, doar stiti ca eu cand sunt nervoasa dau cu cutitul in masa, nu? :D
     
  14. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Nu arata rau deloc! Sunt fragile? Cat sunt de mari in comparatie cu "avionasul"?;)
     
  15. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    E un pic mai mare decat "avionasul". Are 20 cm lungime si aproape 30 cm anvergura aripilor (cu clapele deschise).
    Teoretic nu ar trebui sa fie fragil, odata facut nu se mai poate desface. Oricum, e din plastic, si nu se recomanda sa-l trantesti pe jos. Al meu e mai fragil fiindca i-am rupt cateva cuie de prindere, din dorinta de a-l termina mai repede. Dar il rezolv eu, trebuie doar sa imi cumpar superglue. :D
     
  16. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Arata foarte bine.

    Superglue rulz!8-}[face_laugh]
     
  17. Vladek

    Vladek Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 18, 2006
    In Bacau se gasesc carti si la SelGros (cash & carry ) se gasesc figurine din ep 3 la 30lei (noi) si se mai gaseste si ca exemplu "Obi-Wan calare pe un boga) si se mai gasesc si sabia laser a lui Obi-Wan cu vibratie si sabia laser lui Anakin toate find de Hasbro.
     
  18. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Pentru timisorenii interesati, am vazut azi la raionul de jucarii al magazinului Bega (de unde mi-am luat fighter-ul lui Anakin), sabii laser, cu lama alba, efecte sonore, luminoase si vibratii, la 210.000 lei. Sunt desigur contrafacute, dar arata bine.
     
  19. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    La Selgros (in Arad cel putin) se gasesc mai multe tipuri de lightsabers: sabii cu efecte si la care lama nu intra in maner (le stiti deja), un tip de sabii care cred ca e pirat si cele noi: sabii Hasbro cum am eu 2, cu care va puteti pocni pana nu mai respirati.:D Din ultima varianta sunt mai multe modele de manere (Qui-Gon, Obi-Wan) si culori de lame: albastru, verde si mov. Costa cca 47 RON.
     
  20. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Si eu care nu stiam unde sa-mi fac azi cumparaturile saptamanale, la Selgros sau la Real... Cred ca acum m-am hotarat. Am o sabie rosie, una albastra si una verde, imi lipsestea cea mov din colectie :D
     
  21. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Se pare ca au adus ceea ce fanii cautau de multa vreme.[face_dancing] Cum arata sabiile? Ai poze? Eu nu mi-am mai luat. Imi ajung 2 sabii (rosie - Vader si verde - Qui Gon) si 3 blastere (Han Solo, Clonetrooper si Droid blaster) si asa nu le-am folosit mai deloc.
     
  22. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Dar la ce voiai sa le folosesti? :D

    Am crezut ca am pus poze cu sabiile mele. Cea rosie e veche, de anul trecut, o stiti deja. Pe celelalte doua mi le-a luat Tezeu de la Bucuresti. Sunt un pic diferite, lamele sunt putin mai scurte si au un buton care le deblocheaza.
    Sa vad daca o sa gasesc azi si una mov... Nu ma las pana nu am toate culorile curcubeului :D

    [image=http://img100.imageshack.us/img100/6978/picture014zv2.jpg]

    [image=http://img100.imageshack.us/img100/5726/picture019px9.jpg]

    [image=http://img134.imageshack.us/img134/1512/picture020vy9.jpg]



     
  23. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    I got it! I'm a bad mo-fo cu sabie mov acum. :D
    Sper sa reusesc sa pun poze cat de curand.
    Am gasit si sabia lui Qui-Gon, pe care nu am putut sa rezist sa nu o iau. Intotdeauna mi-a placut la nebunie hiltul ala, negru si simplu.
    Asa ca acum am doua sabii verzi. Doamne, cand ma gandesc ce mult doream sa am o sabiuta anul trecut in vara si cat de mult m-am bucurat cand am reusit in sfarsit sa fac rost de ea, si acum am cinci!!
    Cum TOTUSI nu am ce face cu atatea (nici cu patru nu am ce face, dar ma rog, treaca de la mine), daca vrea cineva sabia verde din pozele de mai sus, sa-mi dea un PM. Daca nu, o voi pune premiu la un viitor concurs.
     
  24. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    unde ai gasit, unde ai gasit :D
     
  25. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Citeste posturile de mai sus :rolleyes:
     
Thread Status:
Not open for further replies.