main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Ce parere aveti despre trailerul ROTS difuzat de PRO TV?

Discussion in 'Archive: Romania' started by mara_alexia, Nov 4, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Eu tocmai l-am vazut. Nu stiu ce sa zic... M-am pregatit sufleteste cu jumatate de ora inainte, uitandu-ma constiincios la toate stirile, si cand a sosit momentul, nici macar nu am mai respirat. Dar a trecut prea repede, si imaginile s-au derulat atat de rapid, ca acum nici nu le mai tin minte pe toate. Abia dupa aceea m-am gandit ca ar fi trebuit sa inregistrez. Dar, ca majoritatea ideilor marete, a venit prea tarziu.
    Cred ca va fi un film bun, mai bun decat primele doua episoade, desi din trailer nu iti poti da seama de actiunea propriu-zisa. Cel mai mult mi-a placut modul de "imbinare" a celor doua trilogii, imaginile cu Anakin, iar pe fond, vocea batranului Kenobi povestindu-i lui Luke de tatal sau. Super...
    Si singurul lucru care nu mi-a placut (nu se putea sa nu fie ceva!) a fost felul in care s-a ridicat Vader la comanda Imparatului... Prea semana cu Dracula cand se ridica din cosciug!
    In rest, cred ca filmul va avea o actiune de nota 10. Oricum, vestea buna este ca il vom vedea si noi in 19 mai, in acelasi timp cu restul lumii.
     
  2. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Scurt , scurt , scurt . Cred ca trebuie sa il urmaresti punind pauza la fiecare secunda ca sa distingi ceva . Oricum imparatul arata demential si "suna" demential . La faza cu Vader iti dau dreptate .
    Pentru cine vrea sa il mai vada :

    http://www.movie-list.com/trailers.php?id=starwars3

     
  3. DARK_ANAKIN_11

    DARK_ANAKIN_11 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 1, 2004
    eu te-am intrebat pe jedi.ro da' tu... eu nu am vazut trailer-ul asha bine. mi s-a stricat televizorul shi se vede alb negru... o sa intru pe acel link! merci! au revoir!
     
  4. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Mi-a placut faza cu Vader si cea cu imparatul. Era intr-adevar imparatul cu o lightsaber rosie in creanga (mana)?

    Nu sunt un mare fan al trailer-elor, au imagini rapide si se adreseaza mai ales subconstientului (ideea de subliminal pe care am studiat-o, aplicata in publicitate si muzica). Voi astepta filmul, mai bine...
     
  5. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu ma uit acum la trailer frame cu frame . 99% e Imparatul .
     
  6. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Nu l-am vazut... :_|
     
  7. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Waaaahhhh !!! :(
    Nu l-am vazut, nu stiam ca va fi difuzat ...
    Il are careva inregistrat !
    Fac cinste ! Puteti pune linku' aici ???
     
  8. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    E postat deja ... Putin mai sus ...
     
  9. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu tocmai l-am vazut...
    Ei bine episodul 3 o sa fie mult mai apreciat in comparatie cu episoadele 1 si 2...are o tenta sumbra...
    Prima dintre secventele episodului 3 ar fi cea cu Anakin care a suferit un "upgrade" la ochi - au devenit portocalii,urmeaza scena cu 2 droizi de pe planeta vulcanica unde s-au luptat Obi Wan si Anakin,Darth Vader,Obi Wan Kenobi,Palpatine,C-3PO si R2-D2,Padme care vorbeste cu Obi Wan,Mace Windu cu sabia in actiune(probabil se lupta cu Darth Sidious/Palpatine/Imparatul),2 wookie(probabil unul dintre ei Chewbacca),Yoda care se pregateste de o lupta cu lightsaberul,apoi o scena f.rapida de lupta cu navele(se observa ca lupta se duce pe Coruscant si o nava a Federatiei Comerciale),Anakin cu Padme se saruta,Yoda cu lightsaberul,o nava(probabil precursoarea TIE-urilor),Mace Windu in lupta,o adunatura de wookie,Obi Wan discutand cu un tip mai "frumusel",o nava care arde,Anakin lupta(probabil cu Obi Wan),R2,Anakin si Padme care se imbratisaza(Padme are coafura Printesei Leia),o nava(probabil a lui Obi Wan)plecand de pe planeta vulcanica(probabil duelul se incheiase),duelul propriu-zis,un alt duel intre 2 nave mari pe Coruscant,se revine la duelul lui Obi Wan cu Anakin,o nava(probabil precursoarea X-Wing-ului),din nou duelul,o secventa din hangarul unei nave mari,Darth Sidious in actiune,o nava mare care explodeaza si in final Episode 3 : Revenge of the Sith...





     
  10. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    eu beu si vreu filmul!!! ;) Nu trailere care imi fac pofta ca la copii dupa ciocolata Poiana [face_hypnotized]
     
  11. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  12. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  13. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Gata, l-am vazut !!!

    Woooowww ...

    Sper (meaning SPER !!) ca acest film va fi acea "continuare" demna a SW pe care o asteptam demult (unii o asteptam de vreo 20 de ani :)

    Iar ace "Riiiiise !" scos de Palpatine va face tot banii ... deja l-am ascultat de peste 30 de ori !!!
    Este cuvantul care a rascolit toata Galaxia ...

    "Riiiiise" !

    Va fi un film fantastic !! FANTASTIC !!
     
  14. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Va fi un film FANTASTIC intr-adevar!! Abia astept sa vina si pe la noi la cinema. Acel "RIIISE" este de fapt nasterea unei noi ere si anume a "vechii trilogii", acceea cu care a inceput totul!
     
  15. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  16. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Am citit intr-un Homing Beacon, ca pe 10 martie in Statele Unite la tv, va aparea din nou trailer-ul ROTS intr-o varianta mai lunga care va avea binenteles imagini noi din film, iar din 11 martie acest trailer va fi prezent si in salile de cinematograf de peste ocean.
    Mai devreme sau mai tarziu, va ajunge si la noi...
     
  17. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Am si eu o intrebare... Acest trailer nu este de o gramada de vreme pe jedi.ro??? :confused:

    Oricum eu nu stiu daca o sa-l vad exact pe 19, dar ma rog sa-l vad... Doamne'ajuta!!!
     
  18. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    E vorba de al doilea trailer, mai lung si cu imagini noi. Nu stie nimeni daca va fi difuzat de vreuna din televiziunile noastre?
     
  19. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    ARAPILA :
    ...o fi existind trailerul ROTS de mai multa vreme pe www.jedi.ro ...
    Eu unul nu am mai intrat pe site-ul acela, de cind "mi-am dat demisia" de pe el...ca urmare a actiunilor pline de "substanta" ale lui Krom asupra lui Sergiu ... ca si din alte motive de trista amintire poe care le stim majoritatea celor de-aici...

    Insa poti gasi trailerul (in doua "calitati" diferite) pe www.movie-list.com

    Desi download-ul dureaza mai mult (cam 15 min), iti recomand calitatea superioara ; ai ecranul mai mare !
    Daca il poti "trage" pe CD (in format video-CD), il poti rula pe DVD acasa, daca ai; vei avea surpriza sa constati ca trailerul este in DOLBY SURROUND (doar 2.0 , insa suna excelent si asa !!)

    FORTA FIE CU TINE !
     
  20. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu am reusit sa iau trailerul nr.2...
    Nu mai pot sa ingaim decat : FABULOS !!!
    E demential !
    Trebuie neaparat sa il vedeti si voi !
    E complet diferit de primul trailer, 99% din imagini sunt noi-noute si nu se succed cu repeziciunea din trailerul nr.1 !
    Oricum dupa ce voi posta, ma mai voi uita la el de cateva ori...
    Si la stirile Pro Tv din aceasta seara s-a zis ceva despre noul trailer dar nu am fost pe faza...

     
  21. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    nu l-am vazut, sper sa ne dea niste link-uri pe net, sau sa-l vad in reluare :(
     
  22. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Eu am pus un link pe topicul despre Episodul III, dar trebuie sa te inscrii pe forum ca sa poti descarca trailerul.
     
  23. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
  24. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    L-am vazut aseara, si mi-a placut. Oricum se pare dupa ce au aratat ca va fi mai multa actiune ca si in episoadele precedente.
     
  25. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Noul trailer e si pe jedi.ro. Mi-a luat vreo doua ore sa se deschida, dar pot spune ca a meritat fiecare minutel.
    Ati vazut X-Wing-urile?

    PS: Si nici urma de Jar-Jar.
     
Thread Status:
Not open for further replies.