main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Ce te atrage la un barbat / o femeie?

Discussion in 'Archive: Romania' started by ComicDiva, Feb 1, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Well... daca tot ne apropiem de Sfantul Valentin. :D

    What attracts you to the opposite sex? Pot sa fie lucruri fizice (T&A, ochii, unghiile ingrijite) sau calitati ale personalitatii (simtul umorului, stie sa gateasca, canta la muzicuta etc). Ce va atrage sau ce cautati in mod special. What is the deal breaker? De exemplu, e super frumoasa, super inteligenta... dar nu-i plac cainii. I have to dump her. :)

    Si pentru ca stiu ca mai avem si oameni casatoriti pe aici sau care se afla intr-o relatie de lunga durata si sunteti, ce v-a atras la persoana cu care sunteti in momentul de fata?

    :)
     
  2. valo

    valo Jedi Master star 1

    Registered:
    Aug 24, 2006
    Nu stiu daca exista ceva anume care intotdeauna ma atrage in mod special, ceva ce "always works for me". Stiu insa ce nu-mi place sa vad la o fata: machiajul strident, tinuta exagerat de sumara, limbajul vulgar etc. De obicei simplitatea rullz in cazul meu. Machiajul, preferabil inexistent, poate un ruj. Parfumul joaca insa un rol important. Daca stie sa asculte si sa poarte o discutie normala, serioasa, si mai are si simtul umorului, she might be one of the great ones :D

    => o combinatie intre toate astea :D
     
  3. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    ...ce ma atrage sau nu ma atrage la o femeie????....pai sincer sa fiu cred ca ma atrage o combinatie de factori si nu reguli generale...pur si simplu am iubit-o pe sotia mea... pentru mine este, va fi, si va ramane CEA MAI din toate punctele de vedere...

    ...si apropo de machiaj...nici mie nu-mi place...nu-mi place la BARBATI...genul ala de se duc la manichiura si se epileaza pe piept...si se prajesc la solar...un gen de "turturei" cum ii alint eu[face_laugh] ...
     
  4. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Sa aiba o fata ochi frumosi si simtul umorului dezvoltat este cel mai important pt. mine...si dupa astea clasicul FBB(face,boobs,bottoms:D )
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Poate sunt un porc superficial dar pe mine la o femeie ma atrage in primul rand chipul iar apoi mintea descuiata. Restul vine cum se toarna. (adica din sticla in pahar)
     
  6. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    @Tezeu: Nu inteleg de ce te judeci atat de aspru. You didn't say boobs and ass like 99% of men.
     
  7. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    nu a zis-o dar la aia se gandea :))
     
  8. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Ce ma atrage la un barbat? Pai... sa fie frumos, inteligent, amuzant (adica sa ma faca sa rad fara sa ma gadile sa usa-mi spuna bancuri cu blonde), sensibil, sa aiba privire expresiva, gropite in obraji, pantofi curati, sa stie sa spele, sa calce, sa gateasca, sa faca piata, sa-mi spele masina (si sa-i puna benzina), sa-mi duca umbrela cand ploua, sa fie devreme acasa, sa nu-i placa fotbalul, sa-mi spuna ca sunt frumoasa, sa ma faca sa zambesc, sa ma rasfete, sa stie sa repare tevile din baie, sa-mi faca masaj, sa nu-i fie frica de intuneric, sa nu imi ceara sa port pantofi cu tocuri, sa nu vorbeasca mult (un "ai dreptate, iubito" din cand in cand ar fi suficient), sa fie vegetarian convins, sa nu poata sa traiasca fara mine, sa duca gunoiul in fiecare zi fara sa trebuiasca sa-i spun de n-spe mii de ori, sa-mi care plasele cu cumparaturi (si sa vina cu mine la cumparaturi, unde trebuie sa dovedeasca rabdare si sa nu-si dea ochii peste cap daca am nevoie de 40 de minute sa ma hotarasc intre doua perechi de blugi, pentru ca in final sa le cumpar pe amandoua), sa-mi spuna cand o haina nu-mi sta bine (insa intr-un fel in care sa ma faca sa cred ca haina e proasta, nu ca trebuie sa mai slabesc), dupa ce ma baga in draci sa stie sa mi-i scoata, sa ii placa sa se uite cu mine la filme siropoase, sa stie sa ma tina in brate, sa stea treaz doar ca sa ma priveasca dormind, sa nu poarte ciorapi albi decat la adidasi, sa aiba intotdeauna ciocolata la indemana, sa imi deschida usa, sa imi tina haina cand ma imbrac, sa intre primul intr-un local, sa nu imi vanda tot felul de povesti fantasmagorice la care si un bebelus s-ar prapadi de ras, sa dea buzna in viata mea si sa mi-o ofere pe a lui. Uhm, cam atat deocamdata. Revin cu un edit daca imi mai aduc aminte si de alte aspecte importante. In orice caz, calul alb e optional, la fel si cantatul la muzicuta [face_batting]
     
  9. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Mara, parca m-ai fi descris pe mine... :cool:
     
  10. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Da, Tezeu, eram sigura de asta.

    Am uitat sa adaug un aspect extrem de important: sa stie (si sa respecte) regulile nescrise de pe forumuri, mai precis sa nu citeze niciodata in intregime postul anterior si sa nu faca spam-uri [face_beatup]
     
  11. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    pe mine ma atrage o femeie care stie sa gateasca, sa taca din gura si sa faca sex. Primele doua chestii sunt optionale.
     
  12. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Dude, alea sunt functiile principale ale femeii. Nu ceea ce te atrage pe tine ca individ la ele. E o chestie de subtext...

    I mean...
    uhh...


    How can you say that!? Porc misogin ce esti! Ai crescut intr-o pestera!? Rusine rusine rusine.

    :)
     
  13. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Cyber, toate femeile stiu sa faca sex! Cred ca si bunica-mea obisnuia sa o faca la vremea ei. Nu sunt sigura, dar asta e banuiala mea :p
     
  14. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    i'm not high maintanance :D
     
  15. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Cyber aka Ion al Timisoarei ;))
    P.S. Si cred ca problema nu e sa stie sa faca sex, ci sa vrea sa faca [face_whistling] (eventual cu tine)

    P.S. Mara, nimeni nu e perfect... :oops:
     
  16. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Flinstones, meet the Flinstones
    their the modern stoneage family
    tam tam tam
    Flinstones, meet the Flinstones....
     
  17. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    So how come nobody bother to tell me about it? [face_thinking]

    What I really apreciate in someone is the ability to think str8.
     
Thread Status:
Not open for further replies.