main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

ce vreti sa va aduca Mos Craciun - What do you want for Christmas?

Discussion in 'Archive: Romania' started by sergiurusu, Nov 24, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Chiar daca e cam repede, nici nu am intrat in Decembrie, nu strica sa aflam de pe acum cam ce ati dori de la Mos Craciun. Ma veti intreba de ce. Deoarece poate Mos Craciun e fan Star Wars :)
     
  2. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    DVD-urile cu Star Wars, dar cu coperti si inlay-uri in ENGL, ca si cu subtitrare in ENGL...bicoz se pare ca in ROMANESTE le vom avea peste 1000 de ani ...

    Sau macar Trilogia Lord of The Rings, ca asta e pe piata ...

    ...asta in afara de sanatate (mie, copilului, sotiei, familiei , amicilor si prietenilor atit cunoscuti cit si nevazuti)

     
  3. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    mp3 player... damnit!
     
  4. vanatorul

    vanatorul Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Well, in fiecare an cand se apropie sarbatorile ma umplu de neliniste. Tocmai din cauza acestei intrabari, ce vrei sa-ti aduca Mos Craciun :(
    Anu asta, de exemplu, mi-as dori o copie cat mai fidela, la scara redusa, evident, a lui Slave 1.
    Chiar, Mosu' e fan SW? :)
     
  5. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Din pacate am avut mai demult un Action Fleet Slave I insa l-am dat. Daca ai acces ebay cumpara-ti unul ca merita
     
  6. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu astept doi Mosi ...Craciuni ? :)
    Unul vine sigur cu SW: Jump To Lightspeed , iar cu celalalt sunt inca in negocieri pentru toate cartile din seria Tales ;)
     
  7. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Hmm...am o lista destul de mare...
    O sa trec aici dorintele realizabile...

    - acumulatori noi
    - un card de memorie de 128 sau 256
    - un TV nou

    Ar mai fi...da' nu-mi amintesc acum...

     
  8. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Si la topicul asta trebuie gandit raspunsul! Va spun maine, lista mea e foaaaaarte lunga, sacul mosului sa fie mare!
     
  9. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Sa vezi ce lista am eu, ca se gata pasta-n pix pana o scriu...
     
  10. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Deci, intrebarea era ce sa-mi aduca Mosu?.
    Ma voi referi doar la chestiuni materiale, din cele care sunt in posibilitatea Mosului. Restul, ni le facem singuri, daca suntem sanatosi?
    Am grupat doleantele mele in doua categorii, SW si non-SW

    SW
    Trilogia originala pe DVD (arghhh, inca nu mi-a trecut dezamagirea!)????????.
    Vreo trei-patru carti pe care nu le am????????
    O sabie-laser (poate fi si de jucarie, nu sunt foarte pretentioasa)??????.
    Orice altceva legat de SW ce nu am, cu exceptia unei action-figure Jar-Jar Binks????????

    Non-SW:
    O garderoba completa ?business?, avand in vedere ca am stat ca trantorul acasa un an de zile, in blugi si tricouri, iar din ianuarie reincep serviciul (brrrr!)???.
    Toate cartile care mi-au facut cu ochiul in librarie de un an incoace si n-am avut bani sa le cumpar (ar fi vreo suta)???.
    O masina de teren ultimul racnet, cum am vazut vreo cateva prin oras, cu cinci locuri si portbagaj deschis cu bara in spate (sper ca-si va da seama Mosul ce vreau din descrierea mea, nu le-am avut niciodata cu marcile de masina)?????.

    Ar mai fi vreo cateva lucruri, dar astea sunt mai importante. Nu sunt foarte pretentioasa, nu-i asa?

    Si totusi, Sergiu, tu ce ai vrea sa-ti aduca mosul? Daca lista e prea lunga, spune-ti macar cateva din dorintele realizabile. Noi am facut-o! Ale mele sunt mai mult sau mai putin realizabile.
     
  11. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  12. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Da,pt.aparat foto,mp3player...
    Ar fi foarte multe chestii pe care mi le-as dori dar cele pe care le-am mentionat mai sus sunt mai realizabile.
     
  13. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    WOW!!!...Nu-mi vine sa cred ca vine MOSU' !!!!
    Tzuc-alar mama pe obrajii lui rosi !
    Paaaai sa vad...Eu as vrea o GRAMADA de dulciuri si o pereche de patine cu rotile...si poate si un X-WIng de dimensiunea casei dar este optional :p :D :)
     
  14. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Aaa, Craciunul. Spritul Craciunului inseamna... CADOURI!!! :)

    Eu vreau dulciuri multe, si un Star Destroyer de dimesiuni reale pe orbita, pregatit de drum.

    Glumeam bineinteles. Tot ce vreau este un HDD nou, ala vechi a murit. Si mai vreau si mai multe dulciuri, si desigur dulciuri.

    Ai auzit, Mosule?
     
  15. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Si eu vrea dulciuri care nu ingrasa, un AT-ST pt. sufletul meu sa pot merge la lucru (mi-e insa groaza ca fiind inalt ar darama toate cablurile electrice si liniile de tramvai) si poate si alte lucruri ;)
     
  16. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Voua va trebuie dulciuri?!? Ce sunteti voi, fani SW sau copii mici?(zise ea, pe cand termina de lichidat ultimele sase mini-amandine ramase in frigider...)
    Vorbiti cu Vanatorul, poate vrea sa faca pe Mosul si sa va aduca un sac plin de gogosi!!!!!!
     
  17. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    lasa ca vine si concursul SW din periada Sarbatorilor si cativa dintre voi veti primi obiecte SW :)

     
  18. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Daca as cere de la Mos Craciun lucruri SW nerealizabile,cred ca m-as multumi cu un costum de stormtrooper si unul de clone trooper,cu un X Wing,un AT - AT(eventual dotat si cu 50 de stormtrooperi) si cu Super Star Destroyerul lui Vader...
    Cred ca nu sunt asa de pretentios,nu-i asa?
     
  19. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    si cu cine vei conduce Star destroyer-ul pt ca e mare si are nevoie de echipaj ;) . Ne iei si pe noi sa aruncam in aer luna? :D
     
  20. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Am uitat sa spun ca Super Star Destroyerul ar suferi ceva modificari:
    - echipajul ar 50% imperiali,50% rebeli
    - toate interceptoarele de la bord sa fie exclusiv X,Y,A,B,E-wing-uri
    - Lambda Shuttle-ul sa fie nava mea personala
    - in dotare sa aiba si AT-AT-uri

    De distrus Luna nu se pune problema,l-as folosi pt. a explora spatiul...
     
  21. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Asa mai merge, insa nu lasa la o parte niste TIE, pot fi utile, mai ales daca ai si TIE Defender, TIE Scout sau TIE Droids
     
  22. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Sergiu, ai uitat TIE Cloak-ul, TIE Dagger-ul si TIE Advanced-ul
     
  23. DARK_ANAKIN_11

    DARK_ANAKIN_11 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 1, 2004
    eu voi primi o bara RAM de 256MB adaugata la cei 128MB ai mei, voi avea 384MB RAM, man! de craciun ash dori o sabie-laser! am shi eu o intrebare! ar trebui sa ruleze sau nu SW:Battlefront pe 128MB cu directx 9.0c?
     
  24. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  25. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Depinde de persoana careia ii facem cadoul, nu? Mie imi place febra cumparaturilor de Craciun cu cateva zile inainte, asa ca intotdeauna las cadourile pe ultimul moment. Dar intotdeauna incerc sa fiu inventiva, in viata mea n-am facut cadou batiste, sosete, pulovere sau cravate... Fiu-meu i-a "scris" deja scrisoare lui Mosu si i-a dat drumul de pe balcon sa ajunga la Polul Nord, asa cum l-a vazut el pe Winnie the Pooh ca a facut, si stie exact ce vrea: e obsedat de trenuri, asa ca Mosu va trebui sa-i aduca un tren "Sageata albastra" cu multe vagoane, un tren cu cisterne negre (asta va fi oarecum o problema), un biliard si multe oua Kinder. Asa ca aici nu incape loc de discutie. Iar Mos Nicolae (care e mai aproape) ii va aduce o masinuta Ferrari de Formula 1 originala, asa cum numai Schumacher mai are. In rest, mai e timp berechet...
     
Thread Status:
Not open for further replies.