main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Chestii de vanzare

Discussion in 'Archive: Romania' started by SVAndrei, Jan 15, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Da, sunt imaginile promotionale folosite de Orange pentru promotia Episodului III.
    Sunt foarte frumoase, in special Vader, dar pretul este exagerat cu mult. Este totusi doar o imagine pe carton.
     
  2. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Am cateva carti in limba engleza, aduse din SUA, din diverse domenii pt. vanzare:

    - A. Feinberg "Money - Profitable Investing in the New Century"
    - A. Feinberg "Money Adviser 2001"
    - Connie Glasser "When Money Isn't Enough"
    - Dan Brown "The Da Vinci Code"
    - Gil Amelio "On the Firing Line - My 500 Days at Apple"
    - J. Morton Davis "From Hard Knocks to Hot Stocks"
    - Jeff Cox "The Venture"
    - Jesse Lee Kercheval "Space"
    - Joe Torre "Ground Rules for Winners"
    - John Lantigua "The Ultimate Havana" VANDUTA
    - John McKinna "Shark Lake"
    - Jonathan Frakes "The Abductors: Conspiracy" (Star Trek)
    - Julie Bick "The Microsoft Edge"
    - Ken & Daria Dolan "E-Personal Finance"
    - L. Ron Hubbard "Scientology a New Slant of Life"
    - Larry King "Anything Goes!"
    - Marcus Stevens "The Curve of the World"
    - Mark Dempsey "Robbing You Blind - Moneymaking Strategies"
    - Oprah Winfrey & Bob Greene "Make the Connection" VANDUTA
    - Porter Hill "China Flyer"
    - Ray Hogan "The Doomsday Marshalls & the Comancheros"
    - Sean Kenny "The Hungry Earth"
    - T. Davis Bunn "Drummer in the Dark" VANDUTA
    - Tom Clancy's "Op-Center Games of State"
    - Tom Hirschfeld "Business Dad"
    - Windows 98 - Manual de utilizare (volum in limba romana)


    Fotografii cu copertile cartilor aveti AICI

    Pentru mai multe detalii despre aceste carti puteti intra pe Amazon.com sau dati search pe Google. Preturile sunt negociable pt. fiecare volum in parte si in general se incadreaza intre 10-30 RON.


     
  3. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    da, sunt faine, dar preturile chiar sunt exagerate :(, i mean, for the love of mike, pot sa le fac la comanda pt o fractiune din pretul ala :)
     
  4. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Hello. Ma intereseaza Oprah Winfrey & Bob Greene "Make the Connection".
    Ofer 20 RON pe ea.
     
  5. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Cyber, nu inteleg de ce ti se par preturile exagerate. Intre 10 si 30 RON costa orice carte in librarii. Si pentru niste carti care nu se gasesc la noi nu mi se pare mult.
     
  6. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Avand in vedere ca la sfarsitul saptamanii acesteia, cativa dintre voi se vor intalni in Bucuresti, v-as ruga sa verificati cu atentie/decideti asupra listei cu obiectele de vanzare de pe pagina anterioara si sa-mi spuneti daca mai exista cineva interesat. Consider ca este o buna oportunitate aceasta intalnire si ar usura un pic felul in care vom proceda. I'm not trying to be pushy or anything. Daca singura problema o constituie pretul (care m-am gandit ca totusi este rezonabil), sunt dispus sa fac reduceri la anumite obiecte.
     
  7. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005


    :)) nu e vorba de carti, ci de stormtrooperi din carton :)
     
  8. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    Azi am vazut in selgros sabii de lumina (aveau doua culori pe care le puteai schimba de la un buton, albastru sau rosu la aceeasi sabie) si cu sunet si la activare (apoi pastrand un zumzait) si la atingere; la pretul de 30lei...
     
  9. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Daca mai vrei cartea, da-mi te rog un reply la PM. :)
     
  10. _artemis_

    _artemis_ Jedi Youngling

    Registered:
    Oct 16, 2006
    Pretul e negociabil

    Forta sa fie cu voi!
     
  11. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    No offense Artemis dar rogu-te las-o mai usor cu "Forta fie cu voi". Om fi noi mai ciudati de felul nostru, dar nu trebuie sa ni se repete aceasta fraza non-stop. Banuiesc ca nu esti fan SW, daca ai fi fost, ti-ai da seama ca noi nu o folosim decat arareori si atunci in proportie de 90% in gluma. Thanx for reading this. ;)
     
  12. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Cum imi statea pe limba sa zic si eu chestia asta, Sergiu!
    Forta fie cu noi, acum si pururea si-n vecii vecilor! :D
     
  13. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
  14. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Amin! De vreme ce Tezeu nu era aici sa o spuna, am zis-o eu :D
     
  15. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Admin! Oops, asta-i parola la serveru' meu. [face_laugh]
     
  16. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    In proportie de 10%... Forta fie cu tine Artemis!;)
     
  17. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
  18. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
  19. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Action figure Darth Vader, sigilat, de vanzare, pret 30 RON. vandut

    [image=http://img225.imageshack.us/img225/5563/vaderfigah3.jpg]
     
  20. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Colectie de 10 nave si vehicule STAR WARS die-cast metal Titanium si MicroMachines die-cast produse de Hasbro/Galoob intre anii 1999-2006. Navele au cca 7-10 cm lungime, sunt facute din metal si plastic si 3 dintre ele sunt inca sigilate in cutii, celelalte sunt in stare perfecta.

    SOLD


    [image=http://img225.imageshack.us/img225/9232/titaniumstarwars03du2.jpg] [image=http://img154.imageshack.us/img154/15/titaniumstarwars04zl3.jpg]

    Navele sunt:

    - Gian Speeder ? sigilat (1999) ? speederul de atac argintiu al reginei Amidala de pe Naboo din Episodul 1 ?Amenintarea Fantomei? ? toate 3 tunurile se rotesc

    - Droid Control Ship - sigilat (1999) ? apare in Episode 1, este nava separatista in forma literei "C" folosita in controlul navelor robot Droid Fighters ? are tren de aterizare si o alta surpriza ;)

    - Droid Fighter ? sigilat (1999) ? apare in Prequel Trilogy si este controlata de separatisti cu ajutorul Droid Control Ship ? i se deschid aripile pentru modul de atac

    - Vulture Droid Fighter (2006) ? nava robot separatista (de culoare albastra), o versiune mai avansata a Droid Fighter - i se deschid aripile pentru modul de atac

    - Republic Attack Cruiser (2005) - predecesorul Star Destroyer-ului Imperial, un crucisator puternic al Republicii, apare in Episodul 3 in lupta de deasupra Coruscantului

    - ARC-170 StarFighter (2005) ? precursorul X-Wing, este o nava de lupta in spatiu a clonelor, apare in Episodul 3 luptand impotriva Droid Fighters ? se deschide cabina pilotilor

    - Republic Gunship (2005) ? nava de atac puternic inarmata, echivalentul unui elicopter, folosita de clonetroopers in Episodul 2 ?Atacul Clonelor? ? se deschide cabina pilotilor

    - Turbo Tank (Juggernaut) (2005) ? Tanc gigantic cu 10 roti imense transporta clonele pe campul de batalie ? se invartesc rotile, se roteste turela cu tunul

    - Anakin?s Jedi Starfighter (2005) ? Nava de lupta galbena a lui Anakin Skywalker cu care lupta impotriva navelor robot ale separatistilor insotit de navele ARC-170 ? i se deschide cabina, se deschid aripile, are tren de aterizare si are un mic robot R2-D2

    - Jawa Sandcrawler (1999) ? Vehicul urias de transport de pe Tatooine al jawa, apare atat in vechea trilogie cat si in noua trilogie ? i se deschide partea frontala unde se pot vedea roboti si alte mecanisme inauntru si are roti care se invart.


    Setul costa 120RON, nu le separ

    licitatie okazii
     
  21. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    De vanzare

    Noul
    Flash Drive SANDISK USB Cruzer Micro U3 - 4GB este ideal pentru stocarea, transportul si transferul datelor, dandu-va posibilitatea de a pastra profilul PC-ului, gratie bogatului pachet software U3 care insoteste produsul (CruzerSync-sincronizarea folderelor Outlook si My Documents, SignupShield - management al parolelor, SKYPE-videocall, AVAST-antivirus).

    Stick-ul este adus din SUA, este original, este sigilat. Noul model Flash Drive SanDiskUSB Cruzer Micro U3 4GB nu mai are nevoie de capac protector, avand un sistem revolutionar al conectorului USB care este complet retractabil.

    Pret 320 RON

    Pot oferi la cerere poze suplimentare cu produsul, iar aici puteti gasi informatii suplimentare pe site-ul SanDisk:

    http://www.sandisk.com/Products/ProductInfo.aspx?ID=1925

    SanDisk 4GB Cruzer Micro USB Flash Drive
    Online Price: $179.99

    4GB Cruzer Micro USB Flash Drive is an incredibly small USB Flash Drive (UFD) that connects to a computers USB port. With capacities ranging from 512MB to 4GB, users can easily store their key documents, pictures, music and video clips on a Cruzer Micro and transfer them to another computer with a USB port. Cruzer Micro is small, portable, and smart. Small, compact size fits on any keychain. New retractable USB port eliminates the need for caps and protects your port. Cruzer Micro provides the latest in UFD technology, a U3 Smart capable flash drive. Cruzer Micro is a computer in your pocket. With U3, your programs are available at any time on any PC.

    Exact acest model il am si eu si il folosesc aproape zilnic, e super (a treia poza contine si stick-ul meu - cel desfacut). Pretul la noi este 450 RON:

    http://www.magazine-online.ro/carduri-memorie/detalii/flash-drive-usb-cruzer-micro-u3-4-gb/2161/0/


    [image=http://img219.imageshack.us/img219/3707/sandisk01ql9.jpg] [image=http://img222.imageshack.us/img222/2513/sandisk02oh1.jpg] [image=http://img141.imageshack.us/img141/6565/sandisk03al0.jpg]


     
  22. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006


    [image=http://img225.imageshack.us/img225/9232/titaniumstarwars03du2.jpg] [image=http://img154.imageshack.us/img154/15/titaniumstarwars04zl3.jpg]

    Setul costa 120RON, nu le separ

    JKNO- m-am gandit, daca poti pastra inca ceva timp navele si "daca" mai sunt inca 3 doritori sa le luam pentru a fi premii viitoare pe forum.
    Macar sa ne dai un termen sa vedem daca se mai strang voluntari.
    Astia ar fi pasii urmatori:
    1) ...ne strangem cel putin 4.
    2)....trimitem banii Marei.
    3)...Jkno face tranzactia.

    PS: paote esti de acord si cu o reducere...macar 20[face_whistling] ...


     
  23. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu vad ca e vandut deja setul...
     
  24. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    S-a vandut setul chiar ieri seara unui membru TheForce.ro. El l-a luat direct de pe okazii. Daca vreodata va place ceva ce am de vanzare, anuntati-ma imediat, chiar daca nu aveti banii, pot tine respectivele obiecte un timp pt. voi fara probleme. De aia si pun anunturile aici. Cand le pui pe okazii unele se vand rapid.:)
     
  25. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    Asta e acum...:oops:
     
Thread Status:
Not open for further replies.