main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Chestii de vanzare

Discussion in 'Archive: Romania' started by SVAndrei, Jan 15, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Tavi is back! Yay!
     
  2. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Te salut, batrane!
     
  3. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Daca cineva vrea ceva din Italia let me know. La inceputul lui octombrie o sa fiu la Roma vreo cateva zile. They got plenty of fotball stores I am told. Vreun fan As Roma pe aici? :D
     
  4. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    SOLD

    Figurine Star Wars de vanzare


    Am decis sa imi subtiez colectia de action figures de vreme ce nu prea sunt interesat de acestea in special de Prequel Trilogy stuff. Asa ca s-ar putea sa pun in vanzare figurinele din pozele de mai jos (cu mici exceptii pe care le voi nota) la preturi cuprinse intre 10 lei si 30 lei - depinde de figurina.

    De asemenea as dori sa vad cati sunteti interesati deoarece nu vand la bucata, minim 5 figurine pentru o comanda. Daca nu e nimeni interesat voi pune pe okazii iar apoi pe ebay.


    FIGURINE STAR WARS DE VANZARE sau AICI


    Am pus anuntul pe TFR deoarece am putut uploada pozele acolo untilizand imagevenue si punand cate 10 poze deodata, spre deosebire de imageshack (care este valabil pe TFNR, dar unde poti pune doar o singura poza at once)
     
  5. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu i-as vrea tare mult pe Han si Luke in costume de stormtrooper, Leia in bikini, Han in carbonit, Boba Fett, Asajj Ventress. Si Qui-Gon, si Aaayla...
    Poate si un clonetrooper, Dooku, Amidala si Zam Wessel, dar as vrea sa-mi faci mai intai un pret pentru ele.

    Thanks!

    E licitatie sau cine zice primul? :D
     
  6. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ce vrea Diva!

    - Mara, cred ca ne batem pe Leia in bikini ca o vreau si eu. :)

    - Clonetrooperul cu ditamai mitraliera il vreau rau de tot si pe locotenentul de langa el! (din poza a doua)

    - Yoda care sta cu sabia in sus de zici ca e statuia libertatii din poza a 11 a

    - Si as vrea sa stiu cat costa si Clonetrooperul pe speeder

    - Asajj arata bine de tot.

    - Dirge pe moto
     
  7. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Hai mah, si eu o vreau pe leia!
     
  8. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Stai ca poate nici n-o da pe Leia. Sergiu a zis ca doar o parte din figurine sunt de vanzare. Probabil avea pozele facute dinainte si nu a facut altele doar cu cele pe care le vinde. Eu daca as fi in locul lui n-as da-o :D
     
  9. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Da, dar eu o vreau pe leia!
     
  10. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Eu vreau asa:
    1. DARTH MAUL pe speeder!!!
    2. Padme si Anakin din AOTC
    3. Darth Maul, Qui-Gon si Obi-Wan, Anakin copil din TPM
    4. Kit Fisto, Plo-Koon, Aayla Secura
    5. Obi-Wan in AOTC
    6. Jango Fett

    Mentiuni pentru restul lumii: NU vreau nici o figurina din OT, asa ca vi le las voua pe toate. Pentru ca sunt mare fan NT, hai sa ajungem la un modus vivendi cu figurinele din NT. Darth Maul nu intra in discutie (2 figurine)! :D Ca vorba aia, obsesia frige multi neuroni la casa omului. De asemenea, vreau foarte mult trio-ul Kit Fisto, Plo-Koon, Aayla Secura, ca si AOTC characters Padme, Anakin si Obi-Wan, Jango Fett (cel care se pregateste sa traga), ca voua tot nu va place AOTC. Baby Anakin din TPM, daca nu il vrea nimeni, n-am sa ma lupt pt el.
    Si daca mai ramane vreun stormtrooper (dar nu din ala care se taraste), I will be willing.

    Sergiu, just name your price si anunta-ma ce imi trimiti. Multumesc.
    Intrebare: nu ai cumva si un Quinlan Vos? Mi-ar placea tare mult.
     
  11. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Vreau si eu unul din Clonetrooperi. Mersi
     
  12. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu as vrea in primul rand sa stiu ce figurine NU vinde Sergiu, si cum are de gand sa faca daca sunt mai multe persoane care doresc aceeasi figurina.
    Daca e dupa regula "primului venit", singura la care as renunta e AOTC Padme. Poate nu sunt mare fana PT, dar unul din putinele personaje care mi-au placut la fel de mult ca cele din OT este Qui-Gon Jinn. Iar la Aayla si Asajj n-as vrea sa renunt, fiindca arata excelent si chiar mi le doream demult :)
    Sincer, mi-ar fi placut mult de tot si un Maul, dar m-am gandit imediat la Chantal, care sunt sigura ca il doreste mai mult decat mine, asa ca am renuntat din start :p

    As mai vrea si stormtrooperul cu moneda aniversara din ultima fotografie. Vad ca n-a zis nimeni nimic de el, si chiar mi se pare foarte fain.

     
  13. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Din pozele de mai sus nu dau urmatoarele: Yoda ROTS cu sabie in haina alba, Leia Slave (sorry guys [face_blush] ), acea Holograma Death Star rosie, Han Solo Carbonite si primul CloneTrooper din poza nr.2 care sta in picioare si ocheste cu flinta (ala e cadou de la o persoana draga :) ). Sorry pt. asta dar nu am avut chef sa fac poze separate pentru ele, pozele de mai sus fiind exact cele din colectia mea.

    Preturile sunt cca 10 lei pe o figurina simpla si 20 lei pe o figurina cu speederbike (Darth Maul, Durge sau Clonetrooper) sau cele sigilate (Kyle Katarn, Admiral Thrawn si McQuarrie Stormtrooper).
     
  14. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    ALL SOLD


    Deoarece am fost ocupat si nu am avut timp sa fac o lista o pun acum:

    Jango Fett (fara casca) - 10 lei
    Jango Fett (pozitie fandare) - 10 lei CHANTAL
    Jango Fett (flame si decapitabil - ar merge perfect cu Mace) - 10 lei MILENA
    Zam Wesell - 10 lei MARA
    Clonetrooper Ep.2 (culcat) x2 - 10 lei/buc. MILENA (1 buc. clona) [face_cowboy]
    Clonetrooper Ep.2 (in genunchi) - 10 lei SVANDREI
    Clonetrooper Ep.2 (pusca la sold) SVANDREI
    Clone Trooper ARC - 10 lei HARPER
    Clonetrooper Ep.2 (Pilot casca galbena si Gunship cannon) - 10 lei MARA
    Clonetrooper Ep.2 Red (cu pusca) - 10 lei DIVA
    Clonetrooper Ep.2 Red (cu tun E-Web) - 10 lei DIVA
    Anakin Ep.2 (tunica maro) - 10 lei CHANTAL
    Anakin Ep.2 (cu casca pilot) - 10 lei CHANTAL
    Padme (cu stalp) :D - 10 lei CHANTAL
    Dooku - 10 lei MARA
    Asajj Ventress (animated) - 10 lei DIVA
    Obi-Wan (cu Force Flipping Attack support) - 10 lei CHANTAL
    Clonetrooper Ep. 2 (speederbike) - 20 lei DIVA
    Durge (speederbike) - 20 lei DIVA
    Admiral Thrawn (sigilat) - 20 lei
    Kyle Katarn (sigilat) - 20 lei
    Chewbacca 1 - 10 lei
    Chewbacca 2 - 10 lei
    Han Solo (stormtrooper disguise) - 10 lei MARA
    Luke (stormtrooper disguise) - din pacate am o singura casca :( - 10 lei MARA
    Leia Endor - 10 lei
    Han Solo - 10 lei
    Admiral Ackbar - 10 lei
    Han Solo Hoth - 10 lei
    X-Wing Pilot - 10 lei RED_5_TM
    Luke Skywalker - 10 lei
    Leia Boushh - 10 lei DIVA
    Boba Fett - 10 lei MARA
    Prince Xizor (cu scut) - 8 lei
    Dengar Bounty Hunter - 7 lei
    Tessek - 7 lei
    Aayla Secura - 10 lei CHANTAL
    Kit Fisto - 10 lei CHANTAL
    Mace Windu(ar merge cu unul dintre Jango - cel decapitabil) - 10 lei CHANTAL
    Ashla padawan - 7 lei
    Jempa padawan - 7 lei
    Ki-Adi Mundi - 10 lei
    Plo-Koon - 10 lei CHANTAL
    Saesee Tiin - 10 lei
    Adi Gallia - 10 lei MARA
    Yoda (pe acel suport) - 10 lei DIVA
    Clonetrooper Ep.3 white - 10 lei HARPER
    Clonetrooper Ep.3 red - 10 lei MARA
    Clonetrooper Ep.3 Cmdr. Bacara - 10 lei MARA
    Clonetrooper Ep.3 Commander (cu carlig) - 10 lei MARA
    Yoda Ep.1 (cu scaun din Consiliul Jedi) - 10 lei MARA
    Maulake cu sabie - 10 lei CHANTAL
    Obi-Wan Ep.1 - 10 lei CHANTAL
    Qui-Gon Jinn - 10 lei CHANTAL
    Anakin Ep.1 (pelerina) - 8 lei CHANTAL
    Anakin Ep.1 - 8 lei CHANTAL
    Nute Gunray - 7 lei RED_5_TM
    Jar Jar Binks (asta va fi valoros in viitor :D ) - 7 lei DIVA
    Padme - 10 lei CHANTAL
    Amidala (in rochie de seara rosie :p ) - 10 lei MARA
    Naboo Guard - 10 lei
    Naboo Officer - 10 lei MARA
    Maul pe Sith Speeder - 20 lei CHANTAL
    McQuarrie Stormtrooper - 20 lei MARA

    Lista o voi edita de fiecare data cand cineva va lua ceva sau spune ca este interesat in ceva. Corectati-ma va rog daca gresesc cumva. In unele cazuri pot aparea doi pretendenti la aceeasi figurina, o sa va rog sa negociati intre voi ;). Si sa nu va bateti[face_beatup][face_shame_on_you]:D
     
  15. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Leiei ii poti scoate casca de Boushh? Ca daca da as dori-o si pe ea. :)
     
  16. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Da, casca se poate da jos - am adaugat Leia Boushh pt tine[face_peace]
     
  17. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
  18. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Orki-dorki! :D Acum rogu-va stabiliti ceea ce vreti si aveti in comun Mara, Chantal si Diva - negociati ca niste adevarati gedai[face_beatup]
     
  19. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Pai... :)
    Eu am renuntat la Padme in favoarea lui Chantal, desi am spus ca vreau s-o iau. Iar de Maul nici macar n-am indraznit sa ma ating :D Asa ca ar putea si ea sa renunte la Qui-Gon si Aayla. Daca vrea.
    Cat despre Asajj, well, chiar mi-ar placea mult de tot sa o am, si o caut de multa vreme. Nu stiu cat de tare o vrea Diva. Daca o vrea la fel de mult, eu propun sa dam cu banul :)
    Sau sa ne duelam cu sabiile laser :D
     
  20. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Mentiune pentru Sergiu: eu il vreau doar pe Jango Fett in fandare, nu si pe cel fara casca, multumesc.

    Mara, iti propun urmatorul deal: ti-l las pe Qui-Gon, si, pentru ca sunt doi Mauli, il pastrez pe ala pe speeder si ti-l las tie pe ala in picioare, in set de TPM, ca tot ziceai ca ai vrea si tu un Maul, daca mi-o lasi pe Aayla. Mai stii cand a fost un concurs de fanfic si am scris unul romantic despre Kit Fisto si Aayla? Chiar imi plac astia doi, si de aia o vreau. Iti dai seama, imi rup din suflet si iti dau un Maul. :D
    Deal?
     
  21. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Sergiu, pot sa renunt la clonetrooperul EP2 culcat, si sa il iau pe ala cu arma la sold? Thanks.
     
  22. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Jango Fett decapitabil si clonetrooperul pe care nu-l mai ia Andrei.
     
  23. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Si mie imi plac toate personajele pe care am vrut sa le iau, but never mind. Renunt la tot ce am dublat, cu Diva sau cu Chantal. O sa incerc sa fac rost altfel de ele.
     
  24. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Ok atunci: Mara a renuntat la dublurile cu Chantal si Diva. Prin urmare am adaugat optiunile lor si totodata cele ale lui Andrei si ale Milenei. Am redus pretul la personajele neimportante.

    As dori ca la final, cand terminam de negociat etc., cei implicati sa-mi dea PM cu lista lor completa si preturile de langa, iar astfel voi face totalul pe fiecare in parte. Eu cred ca pana marti seara ar fi suficient sa va ganditi si sa stabiliti ce doriti. :) Dupa aceea voi pune figurinele ramase pe okazii.ro.

    De asemenea as dori sa trimit un singur colet in Bucuresti cu figurinele comandate de mai multe persoane, la fel si in Timisoara. Cand ajunge coletul cei care au comandat se vor intalni si isi vor imparti prada pasnic[face_pumpkin] . Astfel as dori sa stabiliti pana marti seara cine va prelua coletul din Bucuresti si sa-mi dati numele si adresa postala prin PM. In TM stiu ca il va lua Mara.

    PS. Corectati-ma daca gresesc cand pun numele cuiva in dreptul unei figurine pe care nu o doreste. A fost o munca obositoare sa aleg si sa vad care sabie sau pistol merge la care Jedi sau clona. Eu tin accesoriile intr-un penar de plastic sa fie protejate si pana le-am gasit locul de drept in mainile figurinelor a trecut ceva vreme. Totul insa s-a terminat cu bine :)
     
  25. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Sergiu, l-as vrea si pe Mace Windu, ca vad ca nu l-a luat nimeni.

    Mara, multumesc frumos ca mi-ai lasat-o pe Aayla. Insist sa il iei tu pe Maul in picioare, ca ai spus ca iti doresti unul. Te rog.
     
Thread Status:
Not open for further replies.