main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Chestii de vanzare

Discussion in 'Archive: Romania' started by SVAndrei, Jan 15, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Eu (de fapt socru-meu) am de vanzare la CAMPINA, pe Valea Prahovei, o vila.
    Constructie 1994, subsol+parter+etaj+mansarda 6 camere, 2 bucatarii, 2 bai+grup sanitar, garaj subteran, vinoteca, holuri+scari interioare, 110 metri-patrati pe nivel, toate facilitatile, terase acoperite si descoperite ... am obosit ...

    E mare si e pe bune.
    Vrea 130.000 EUR pe ea.

    ...daca stiti pe cineva interesat...
     
  2. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    I'll pass right now. Vila mea de pe Coasta de Azur nu e gata si toti banii i-am bagat acolo. Sorry
     
  3. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Some people never learn!
     
  4. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Eu tot incerc de vreo trei ani incoace sa-mi vand catelul, dar nu vrea nimeni sa mi-l cumpere. Ciobanesc german original, batran, chior, cu artrita in faza incipienta, nu manaca decat carnati. Si pe deasupra, mai e si virgin. Va dati seama, la varsta lui! Am incercat sa-l combin cu diverse femele atragatoare, dar le-a intors fundul la toate. Something's really wrong with him!
    Nu-l vrea nimeni? Il dau si gratis, sau poate il voi pune ca premiu la un viitor concurs.
     
  5. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    noutati?
     
  6. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Posibil o baioneta, dar inca nu stiu pretul.
     
  7. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Ok, lume, am o baioneta de vanzare.

    Uitati poza.

    http://imageshack.us][img=http://img94.imageshack.us/img94/2456/baioneta8dg.jpg

    Pretul este de 100 RON (1.000.000 ROL)

    Ca de obicei, PM daca sunteti in teresati.
     
  8. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Uite link-ul

    http://img165.imageshack.us/img165/5562/baioneta0hh.jpg
     
  9. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Cum poti fi asa cruda cu propriul dau catel, nu il iubesti:mad: ,daca are in spre 10 ani e normal sa fie jigarit.Am caine si ies afara cu el cu mai multe persoane,una din acele persoane are la fel ca tine un cibanesc german iesit din standarde ,care nu se pote aseza umpla fugi etc din cauza coloanei si picioarelor.NU II MAI DA CARNATI SAU ALTE CARNETURI SAU CEVA ARS,ii da doar legume(mrcov si alte mult legume,pline de vitamine)asa ca sa il iubesti pana la sfarsit.Sa nu te superi ca am spus.[face_batting]
     
  10. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    [face_laugh] [face_laugh] [face_laugh]

    Am glumit!!! Voi nu mai stiti de gluma, oameni buni?
    Trebuie sa scriu in fata fiecarui post in care glumesc, "gluma"?

    Bineinteles ca imi iubesc catelul! Daca l-ai cunoaste, ai vedea ca nu e un catel pe care sa nu-l iubesti.
     
  11. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Am acest pachet de carti de joc Star Wars Attack of the Clones pe care doresc sa-l pun la schimb cu ceva ce aveti voi:

    [image=http://img353.imageshack.us/img353/6488/aotccards6rm.jpg]

    Nu am jucat niciodata carti asa ca nici macar cartile de joc SW nu ma intereseaza. Pachetul contine 40 de carti Star Wars cu personaje importante, o carticica cu explicatii si modul in care poti juca. Cartile poti fi utilizate si pentru a fi puse in vitrina etc, nu doar pt a juca cu ele. apar personaje importante, nave, clonetroopers etc.

    Daca va intereseaza dati PM.
     
  12. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Am uitat ca un tonti sa spun ca nu imi trebuie neaparat obiecte SW la schimb (alea au prioritate insa ;) )


    Ai acasa o lampa cu figura lui Gigi Becali, un topor suflat cu aur, un borcan de dulceata de corcodushe :) sau orice alt obiect de care nu ai nevoie, si-ti e prea lene sa mergi pe piata sa-l vinzi? Sau doresti sa schimbi un CD player pe un sac cu ceapa? Nu ezita, aici e sansa ta :p

    Astfel daca aveti cate ceva de vanzare sau pentru facut schimb (orice obiect - ne axam in special pe obiecte Star Wars, insa merg si altele, cu exceptia lucrurilor obscene sau a celor interzise prin lege etc.) acesta este threadul potrivit.



     
  13. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    [face_whistling] Am niste medalioane SW,mai exact cu semnul Rebeliuni.Sunt Din ceramica,lut,facute de mine,colorate intrun alb ca perla si semnul rosu,verde sau albastru.O sa incerc sa fac poze cu aparatul cuia si va arat,dar sa nu va asteptati la o minune.8-}
     
  14. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Aici e un trader Bosskmr cu care am mai colaborat in trecut. Are multe obiecte SW de vanzare. Eu sunt interesat mai ales in urmatoarele machete Action Fleet:

    Trade Federation Tank $34
    Naboo Fighter $12

    Daca va intereseaza si pe voi ceva anuntati-ma si voi vorbi cu traderul. Conditia va fi sa impartim transportul care se poate ridica pana la 20-25$ USD. Va orientati pe acea lista de obiecte SW si alegeti ceea ce vreti si in functie de bugetul pe care vi-l permiteti.

    Daca e cineva interesat, imi poate da PM si-i voi putea explica cum facem mai departe.


    http://www.jedidefender.com/yabbse/index.php?topic=9052.0
     
  15. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Daca link-ul nu merge, aici sunt obiectele acelui trader cu preturi cu tot (rog cititi mesajul meu de mai sus si dati-mi de veste daca vreti ceva, pana nu fac comanda pt. mine, ca apoi totul e prea tarziu):


    STAR WARS

    Star Wars Statues

    Gentle Giant statues:
    Yoda w/Lightsaber Ep II $178
    Count Dooku $58

    Riddell Helmets:
    Darth Vader $48
    Boba Fett $98

    Applause Statuettes:
    Sandtrooper on Dewback $48

    Legends:
    Greedo Bust $38

    Star Wars Mug: Boba Fett $18

    Bust-Ups
    C-3PO $5

    Unleashed

    Stormtrooper $58

    Action Fleet "loose"

    Snow Speeder $8
    Snow Speeder (darker version) Rogue 2 $12
    Millennium Falcon $12
    Ronto w/Jawa $6
    Dewback w/Sandtrooper x 2, Bossk & Fett $8
    A-Wing (Red Leader) $9
    A-Wing (Green Leader) $12
    Y-Wing (Gold Leader) $9
    B-Wing $9

    Set of sealed Bounty Hunters (micro figures) $8
    Darth Vaders Tie Fighter $8
    Tie Fighter x 2 $8 ea
    Tie Bomber $8
    Tie Interceptor $8
    Salve I (Boba Fett version) $14
    Prince Xizor's Ship $8

    Republic Cruiser $8
    Sebulba's Pod Racer $8
    Solar Sailor $8
    Naboo Fighter $12
    AT-TE $18
    Republic Assault Ship $18
    Republic Gunship $24
    Trade Federation Tank $34
    Darth Maul's Ship (Sith Infiltrator) $98

    Kubricks

    Han Solo $10
    Ben Kenobi $10
    Cantina Band Members x 2 (1 set of equipment) $16 both

    series 4 BOXED:
    Hoth Han $12
    Bespin Luke $12
    Nien Numb $12


    Ep III figures

    Lava Reflection Vader $68
    C3 Vader $48
    Palpatine #35 (w/blue Saber) $18
    Burger King Darth Vader


    Ep I TRU CommTech display (green version) $38


    Gungam Army

    Fambaa & Gungan Warrior $48
    Ammo Wagon & Falmpaset $16
    Kaadu x 2 $6
    Kaadu w/Capt Tarpels $6
    Gungan Assault Cannon w/Jar Jar Binks $8
    Armored Scout Tankl w/ Battle Droid x 2 $8 each
    Gungan Energy Ball Catapult Set $6

    Boss Nass POTJ $3
    Capt Tarpels Ep I $2
    Gungan Warrior x 9 (w/ extra weapons from accessory sets) $48 all


    Army Builders "loose"

    Clone Troopers (Clone Wars bonus pack Wal mart Exclusive) Yellow Version x 3 $18 all

    3-pack Clones:
    Green Kneeling x 2 $14 both

    Clone Trooper from Speeder Bike x 2 $16 all

    Death Star Trooper $7
    Imperial Officer (brown) Saga $6



    Silver Figures
    Silver Vader (2004) $10
    Silver Clone Trooper $10

    Vintage Plasets
    Imperial Attack Base w/box (C-7 box/C-9 playset) $28

    Ep II Sneak Preview Figure
    Jango Fett $6

    Saga Deluxe
    Ewoks x 2 $10 ea

    Ep I Playset
    Hanger Duel $14

    Ep I Figures
    Battle Damaged Destroyer Droids x 4 $5 each
    Captain Tarpals (w/Warning Sticker) .0000 $4
    Darth Maul (Jedi Duel) .00 Silver CT $4
    Darth Maul (Sith Lord) $4
    Qui-Gon-Jinn (Jedi Masters) $4

    Ep I Sneak Preview Figures
    STAP $10

    POTF2 CT Figures
    Stormtrooper (White CT) .0000 $8

    Flashback Photos
    Hoth Chewbacca (Arrow both on sides) $5

    Freeze Frame Action Slides
    Ishi Tib $8
    Luke Skywalker in Bespin Gear "Sealt-Marie" .00 $8

    Green Cards without Holograms
    Han Solo in Endor Gear (Brown Pants) Col 1 $5
    R5-D4 w/Straight Latch/Warning Sticker .01 Col 2 $5

    Green Cards with Holograms
    Death Star Gunner .01 Col 1 $5
    R5-D4 (hooked latch) $5
    Sandtrooper .02 Col 3 $5
    Weequay .01 Col 3 $5

    Shadows of the Emp
     
  16. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Dupa cum stiti eu am deja 3 lightsabers: http://community.webshots.com/album/123136325vEtuTk si http://community.webshots.com/album/123136325vEtuTk/2. Si imi este suficient (exceptand cazul in care obtin o Master Replica).

    Ieri am primit sabia dubla lui Darth Maul (Hasbro, 1999), este electronica cu efecte sonore si luminoase, functioneaza cu 2 baterii type "C", nu am incercat-o niciodata inca, iar lama dubla e compusa din framgente de plastic care intra partial in maner. Este foarte rezistenta, putand fi utilizata si pt lupta si antrenament.

    Voi pune pozele facute tot ieri mai jos, iar cei interesati puteti sa-mi dati PM. In general cer $30 pe ea sau cel putin 5 figurine Star Wars la schimb (insa vreau poze cu figurinele).

    Sabia lui Darth Maul deschisa (in comparatie cu cea a lui Anakin):

    [image=http://img393.imageshack.us/img393/4750/sabiadarthmaul011uy.jpg]

    Close up:

    [image=http://img393.imageshack.us/img393/8199/sabiadarthmaul026fr.jpg]


    Este exact acest model pe care-l gasiti de vanzare si pe internet (ebay):

    http://cgi.ebay.com/DARTH-MAUL-LIGHTSABER-STAR-WARS-WEAPON_W0QQitemZ6555525934QQcategoryZ37890QQrdZ1QQcmdZViewItem

    http://cgi.ebay.com/Star-Wars-Darth-Maul-Light-Saber-lightsaber-Hasbro-99_W0QQitemZ5994438528QQcategoryZ50261QQrdZ1QQcmdZViewItem

    http://cgi.ebay.com/DARTH-MAUL-LIGHTSABER-UNOPENED-5-Feet-Long_W0QQitemZ6555852686QQcategoryZ99971QQrdZ1QQcmdZViewItem

    [face_peace]
     
  17. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu as vrea cate ceva dar nu stiu ce inseamna. :)

    DC Direct "loose"
    Green Lantern JLA
    (loose adica ce? veche?)

    si
    DST Buffy Figures
    Chosen Spike

    Ai facut comanda sergiu?
     
  18. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Si eu as vrea sabia lui Maul... dar vorbim in cateva zile, sa vad cum imi strang resursele :D
     
  19. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Loose inseamna obiect care nu mai e in cutia sigilata din magazin. Obiectele boxed sau carded sunt mai scumpe si in multe cazuri doar pt colectionari. Eu am facut schimburi si in general doar pentru loose stuff, nu boxed. E mult mai ieftin si traderul garanteaza pentru calitatea obiectelor pe care le vinde sau face schimb. Plus ca o cutie mare poate ocvupa mult spatiu => cost mai mare.

    Noi va trebui sa ne orientam spre ce dorim din acea lista. Modul de plata nu este cel valabil in Romania, prin sistem ramburs. Cei care au platit cu cardul pe internet pot confirma ca sistemul difera. Trebuie ca intai sa platesti si abia dupa ce destinatarul primeste banii, iti va trimite coletul. Ceea ce nu e problematic.

    Eu de obicei trimit banii (cash) prin plic airmail recomandat cu valoare, si ajung in cca 2-4 saptamani direct in mana destinatarului. Sistemul e sigur, cred ca am facut asta de 200 de ori fara probleme de nici un fel.

    Apoi cred ca ne va interesa cat ne costa transportul postal din SUA in Romania. Exista 3 alternative:


  20. UPS, DHL etc. - posta ultra-rapida, care te suge de bani - coletul ajunge in catewva zile (doar ca poate costa mai mult decat obiectele din colet, asa ca nu e recomandabil[face_not_talking] )


  21. airmail - posta aeriana - rapid, putin mai scump, coletul ajunge in 2-4 saptamani


  22. surface/boat - cu vaporul - mai incet, mai ieftin, coletul ajunge in 1-3 luni de zile


  23. In general e bine sa-l rugam sa asigure coletul chiar daca doar la $5, astfel incat vom avea siguranta ca nu-si baga nimeni mana in el.
     
  24. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Cei care sunt din Bucuresti si vor sa comande ceva de pe acea lista poate ca ar fi bine sa discutati impreuna deoarece cand timitem banii puteti pune la posta (catre mine) o siuma exacta.

    De exemplu daca membrul X comanda figurine de 10 $, iar membrul Y figurine de 12 $, e mai bine sa-mi trimiteti o singura data 22$. E treaba voastra cum faceti rost de bancnotele mici:p , doar ca in Arad e durere in domeniu si nu le prea gasesti.

    Totul insa se va sti la final cand imi veti spune aici sau prin PM ce doriti si atunci facem o lista generala cu tot ceea ce dorim si o trimitem lui Mike. El ne va spune si cat ne va costa transportul catre Romania. Abia atunci ii trimitem banii.

    Azi i-am mai trimis un email cu intrebarile voastre, asa ca maine sau luni avem raspunsurile legate de preturile unor obiecte ce nu aveau afisate preturile.
     
  25. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
  26. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    13" Stormtrooper Room Alarm loose
    POTF2 Tie Fighter loose


    Cred ca m-ar interesa astea. Care ar fi pretul lor? Mai bine pune te rog pretul la fiecare obiect in parte. Cred ca vei avea niste cumparatori la unele obiecte.

    Cum arata Romulan Warbird-ul?
     
  27. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Tot socrul meu (cel cu vila !!), are de vanzare si un TRABANT HYCOMAT (pe bune !!), cu ceva defectiuni, dar in functiune.

    ...anybody ?!

    800 RON
     
  28. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Vrem poze la trabant!!!:D
     
  29. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    ok, fac in uichendul asta si le postez
     
Thread Status:
Not open for further replies.