main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Chestii de vanzare

Discussion in 'Archive: Romania' started by SVAndrei, Jan 15, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Mai Sergiu, Battle Droid Blaster de 600000. E vorba de droid in sine sau doar de arma?
     
  2. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Doar arma, din cate am vazut. Dar nu am fost interesat nici pt. mine, nici pt. voi:p . De fapt nimeni nu spunea ca ar vrea o pusca blaster. Dar de sabii vorbeati continuu.

    Acum am una (o vedeti in poze mai sus) pe care o dau la acelasi pret cu care am luat-o. O duc si in Timisoara cu mine.
     
  3. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Au ajuns banii la Mike. Aici e mesajul sau extrem de scurt: "Got the money will ship tomorrow"[face_dancing]
     
  4. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    YAY! Ce bine! Credeam ca mai trebuie sa astept vreo doua saptamani, dar asa inseamna ca o sa tin Green Lantern-ul in manute saptamana viitoare.

    *radiaza de fericire*
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Sa nu ne prajesti pe toti... cu radiatiile astea :p
     
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Sper doar ca posta sa-si faca datoria si sa se miste repede. Mai repede de 2 saptamani nu prea vad coletul ajungand in tara, dar mai stii? Apoi trebuie sa pun la randul meu coletele catre fiecare din voi. Va anunt cum soseste pachetul si apoi discutam cui, ce si unde trimit
     
  7. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Doamnele de la posta vamala Arad m-au sunat ieri (cum fac de obicei :) - ma ajuta de multe ori!) si m-au anuntat ca a sosit un colet din SUA de la Michael Richards. Numarul coletului este 5055, ceea ce inseamna ca e MARE. Nu-l voi putea scoate insa pana luni. Doamnele mi-au spus ca daca ajungea cu 1 ora mai repede il puteam scoate ieri (vineri) dar vamesul plecase imediat ce pachetul a sosit.

    Sper ca sa fie in regula tot inauntru. Voi merge luni pe la ora 10 si-l voi scoate. Apoi de saptamana viitoare trebuie sa caut cutii in care sa pun ceea ce aveti fiecare (sper doar sa gasesc suficiente). Mai vorbim!
     
  8. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Am scos coletul de la posta dar am nevoie de cateva date de la voi!!!

    Am nevoie de ADRESELE COMPLETE si CORECTE (nume, prenume, strada, bloc, apartament, cod postal, oras etc) si un nr. de telefon (al Doonei il am am nevoie de cele ale lui Kowak si Darkbebe) pentru a trimite obiectele voastre. NU raspund pentru coletul trimis pe o adresa gresita sau incompleta!!!!

    Maine sau poimaine dupa ce verific lista cu ce are fiecare (si dupa ce primesc adresele) voi face pachetele si le voi expedia. Va rog sa am anuntati cand ajung.



     
  9. oberon_dane

    oberon_dane Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2005
    un R2D2 in miniatura ... breloc... ceva orice? are cineva ?
    i really really want one ... :(
    money are of no concern to me ...
     
  10. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Si eu caut un breloc cu Artoo. Daca aflu ceva, te anunt. Daca gasesti tu inainte, ia tu doua, pentru un frate constantean ;) , daca tot nu sunt banii o problema :cool:
     
  11. oberon_dane

    oberon_dane Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2005
    opa COnstanta! e bine ...
    am cautat R2 de am inebunit si m-am multumit cu Vader si Maul breloc dintr-ala de cauciuc turit ... cum am vazut in alt topic ... tot p'aicea ... dar aia's fragili as vrea ceva mai dur, mai sanatos asa... sa reziste.
     
  12. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    ATTezeu zicea ca a gasit brelocuri de alea. Daca nu, ma poate ajuta altcineva?
     
  13. oberon_dane

    oberon_dane Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2005
    cand, unde, cat, CUM FACEM SA PUNEM MANA PE UN EXEMPLAR ?
     
  14. kowak_criminal

    kowak_criminal Jedi Youngling

    Registered:
    Mar 22, 2005
    Oameni buni, mangashop.ro, la sugestia si insistenta unor frustrati :), ne propune si titluri de albume de comicsuri, niscaiva jocuri si figurine, import direct din USA. Numai pe baza de comanda.
    Oferta o gasiti arhivata la adresa http://www.mangashop.ro/forum/viewtopic.php?t=16.
    Sunt multe titluri de albume comics Star Wars pe-acolo. Sunt si ceva jocuri SW, daca bine tin minte.
    Preturile sunt orientative, existand mari sanse sa scada daca se aduna mai multi doritori.
    Cititi cu atentie si mesajele din acelasi thread cu lista.
    Deocamdata sunt singurul care si-a manifestat interesul (???).
    Firma pare serioasa. Am comandat un album manga, Akira vol.1 de la Dark Horse si l-am primit ramburs intr-o saptamana, ambalat cu grija si cu factura. E drept insa ca il aveau pe stoc. Ce nu e pe stoc, se livreaza in 4-8 saptamani de la comanda. On-line shop-ul fiind specializat pe manga, albumele comics, jocurile si figurinele nu se pot comanda deocamdata decat cu plata in avans.
    Intrati macar din curiozitate si exprimati-va opinia. E interesanta oferta sau nu, sunt scumpe ofertele sau nu etc...
    Daca nu merge linkul de mai sus, intrati pe adresa www.mangashop.ro, pe forum, la sectiunea "Cereri" si cautati "Oferta extinsa".Oamenii astia se straduiesc, ar fi pacat sa nu-i bage nimeni in seama.
     
  15. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Sa speram ca va gasi Tezeu brelocurile!
     
  16. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Am facut coletele voastre. :) A durat o vesnicie pana am facut aceste 3 colete pt. Doona, Kowak si Darkbebe. Plus ca a trebuit sa cumpar hartie de impachetat si sa caut prin garaj cutii in care sa incapa toate cele (nu mai aveau cutii standard la posta :( ). Mai am nevoie de adresa lui Darkbebe si le pot pune. Doar sa nu fie coada la posta[face_skull]
     
  17. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    kowak, mersi mult pentru link-ul ala cu mangashop. M=am uitat pe acolo si sunt multe chestii care ma intereseaza, prea multe chiar ca nu stiu daca ma tine buzunarul. :)
    Zice la un moment dat eyeobs ca putem sa-i scriem in legatura cu produsele care ne intereseaza. Adica sa-i scriem pe adresa site-ului in sine?
     
  18. kowak_criminal

    kowak_criminal Jedi Youngling

    Registered:
    Mar 22, 2005
    Diva, eu inca nu i-am scris pt. ca nu m-am hotarat la ce titluri sa ma opresc. Plus ca preturile sunt cam ..."provocatoare" asa ca trebuie sa fac o selectie la sange. Si nu m-am decis inca. Dar m-am uitat pe site-ul lor si am vazut ca te-ai descurcat singura pana la urma. Nu uita ca au promis la albumele comics ca vor incerca sa reduca preturile. La alte tipuri de produse cica nu se prea poate din cauza conditiilor speciale de expediere pe care le presupun (cutii speciale de protectie pt. figurine de ex. etc.).
     
  19. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Coletele au fost trimise acum o ora prin posta. Anuntati-ma va rog cand sosesc.
     
  20. oberon_dane

    oberon_dane Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2005
    din lista aceea de la pagina 2 se mai poate face comanda la ceva ? sau comanda a fost a 1 time thing ?
    there's one rare item there i'd like to purchase...
    please let them say they're gonna order again ... [face_praying]
     
  21. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Sorry my friend that trade is over. Apropo ce cautai?
     
  22. oberon_dane

    oberon_dane Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2005
    r2d2 in miniatura ... ceva gen ce ai tu acum ... http://img279.imageshack.us/img279/8897/microbattleset014fs.jpg

    pe amazon e unu la 8$ : http://images.amazon.com/images/P/B000A2R5I8.01._SCLZZZZZZZ_.jpg ... caut pe cineva care face comanda dar ...ioc... daca se mai face vreo comanda ceva .. please NOTIFY ME.
     
  23. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    link-ul meu nu e valabil, acolo nu e R2. Vrei cumva un action figure R2?
     
  24. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Sergiu. Poti sa te relaxezi acum. A sosit coletul. Ai dreptate, Silver Surfer-ul e demential! :)
     
  25. oberon_dane

    oberon_dane Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2005
    da vreau un action figure dintr-ala ... nu vrea sa fie prea mare ... ceva micut care sa il pun undeva in casa... presupun ca alea de 8-9$ de ati facut voi comanda erau action figures nu ?

    p.s. aveai tu o poza cu mai multe chestii mici insirate, obi wan, anakin, fighterele lor un pilot imperial & his fighter .... si o nava separatista care nu stiu cum se numeste ... those we're awsome... cam asta mi-ar trebui ...

    poti sa imi faci rost ?
     
Thread Status:
Not open for further replies.