main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Chwila zadumy po....

Discussion in 'Archive: Poland' started by Jag__Fel, May 18, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    No wiêc jestem w domciu, jestem juz po obejrzeniu filmu...


    No i nast±pi³a chwila zadumy. Czuje sie troche dziwnie. Z jednej strony genialne takie nie SW a jednak SW pelna geba. Takie jak powinno byc wedlug mnie. Owszem pare zonkow bylo. przydlugie dialogi, troche za duzo kopania R2 D2 ;) Troche jakby wyrwane z kontekstu. Jak ktos ogladal Clon Warsy to zrozumie doskonale o co biega w niktorych momentach. Jesli jednak tego nie zrobil wielu rzeczy nie zrozumie. Opinia znajomej kolezanki byla taka iz Anakin zbyt szybko sie poddal. Ale przeciez ten proces trwal i to dosc dlugo.

    Bardzo mroczne i tu duzy plus dla Lucasa. Humor tez na 5 z plusem :D Fajne bylo momentami. Sceny batalistyczne trzeba pochwalic chociaz bylo ich troszke za malo.


    Troche sie teraz zastanawiam czy Portman byla dobra do roli Amidali. MacGregor zdecydowany plusik ;) Super zagral :D Aktorstwo oprocz Anakina i Padme bez zarzutu z mojej strony.

    Co tu jeszcze...

    aaaaaaa...


    JEZU ALE NAPISY POCZATKOWE TO SIE USMIALEM DO BOL BRZUCHA!!!! POLSKIE!!!!!!!

    DAWNO DAWNO TEMU W ODLEGLEJ GALAKTYCE... rece opadaja

    albo

    CZESC III ZESTA SITHOW.... no mamo skaranie boskie...


    Troche smiechu standartowo z Yody ale jako iz to moj idol to 6 plus...


    Ogolnie jak na ostatnia czesc bylo fajnie tak jak mialo byc. Troche beldow ale kto jest idealny...



    A co wy myslicie ?? Dodam iz to luzne mysli i jest 4 nad rane wiec za bledy sorrki :p
     
  2. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Hmm... tragedia?
     
  3. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Hmm przesadzasz Xian? Film dobry, ale wiele rzeczy mozna by zmienic i poprawic :)
     
  4. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Xian mlody jestes wielu rzeczy nie rozumiesz :p
     
  5. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    A ty eony starszy? :p
     
  6. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    No raczej, ze starszy :D
     
  7. Fault_Fett

    Fault_Fett Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Apr 13, 2004
    A ja bym skwitowala, ze w filmie za duzo jest napchane jak na jedno 'ugryzienie' - zarowno cala fabula, akcja, nawet niektore bitwy. Momentami jest to plusem, ale czasami wkurza. Poza tym ta fluorescencyjna planeta na ktorej zginela Aayla, miauczacy wierzchowiec Obi Wana (Aaaaargh!!!) i wszystkie sceny milosne to LOL; gadki Anakina z Palpatinem (pedalskie :p ); Yoda swietny, fajne teksty... Aha - po 10-ciu min filmu mialam wrazenie ze wszystkie dialogi, to wolna wariacja nt OT :p Ogolnie na +, a to dlatego, ze nie nastawialam sie ani na kiche, ani na rewelacje. Tylko... Organizacja... Znow zenada.
     
  8. Kaczor

    Kaczor Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Dec 20, 2003
    Mi sie podobalo srednio na jeza z naciskiem na jeza :D

    Ogólnie im wiecej czasu mija od projekcji tym lepiej wspominam film. Bardzo podobala mi si smutna scena wybijania Jedi (ta planeta to Felucia i byla dosc interesujaca, nie wszystko musi wygladac jak na Ziemi...) Super jest tez scena na Coruscant gdy Ani i Padme patrza z tych wiezowców. Kashyyyk chyba niepotrzebny, sceny dialogowe okazaly sie mniej drewniane niz sie obawialem (wiekszosc). Wkurzyl mnie tylko lateksowy Palpatine z dupa na czole. Mój ulubieniec w tym filmie to Obi-Wan, Ewan podszed³ do roli z luzem i wyszlo dobrze. Bitwy troche chaotyczne, podobnie jak pojedynki na miecze. Ale ogólnie na plus. Nie oczekiwalem zbyt wiele dlatego sie za bardzo nie zawiodlem.
     
  9. Mefistofeles

    Mefistofeles Jedi Master star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    mi sie nie podobalo i pewnie zdania nie zmienie nawet po n-tym obejrzeniu. To kicha i tyle.
     
  10. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    na zdrowie Mefik, jak sie kicha, to sie lezy w lozku :p

    Mnie sie podbal, jak wielu z was, wzroszyly mnie sceny wykonywania rozkazu 66, gdzies sie ta lezka w oku krecila... chlip ;( Ten Ki Adi..., Ayla ;( i inni ;( chlip ;(

    I przedewszystkim odwazny padawan, ktory wyskoczyl obk senatora Organy, ktoremu jednak nie udalo sie uciec ;(

    Rowniez kilka innych fragmentow mnie wzroszylo

    za to niepodobala mi sie smierc Mace'a, tak dziwnie krzyczal, gdy juz mu ta reka odpadla, ze nie moglem sie doczekac, az ktos go w koncu wyrzuci za okno :p

    Anakin i jego zmiana stron, moze i szybkie, ale to w zasadzie byla ta decyzja zmiany. Zabil Mace'a, a raczej odcinajac mu reke, pozwolil, by ten zostal zabity przez Palpiego, potem stwierdzil, Co ja do cholery zrobilem, ale zaraz doszedl palpi, no, teraz jesli Jedi sie dowiedza, zabija nas, i najwazniejsze co mu caly czas tlukl, to: uratujemy twoja zone, uratujemy Padme :p

    Palpi... tutaj, podczas walki na Miecze wyszlo na jaw jego szalenstwo :D ten jego szalony rechot, gdy rzucal w Yode platformami, albo gdy Yoda przygotowywal sie do oddania platforma i palpi nie zauwazyl... hehehe


    Nie wiem, czy wszyscy zauwazyli, gdy po odbiciu, palpi wraca do senatu, razem z Anakinem, Obim i innymi doradcami, do senatu przylatuje takze... YT-1300 :D Ha! Jest widooczny z prawej strony raczej na dole wtedy :D ale jest :D

    No i pytanie, czy ktos zauwazyl te postac z Expanded Universe, czy mi sie wydaje, ze nie? :p A moze ta cala postacia byl Quinlan Vos, wspomniany w sali odpraw? :p
     
  11. handzik

    handzik Jedi Master star 5

    Registered:
    Aug 20, 2002
    Moje fotki z premiery, nie najlpeszej jakosci i troche chaotyczne wiec daje tez linka do fotek czyis innych i znacznie lepszych http://www.roogirl.com/gallery/ROTS. Musze powiedziec ze kositiumu fanowskie byly na prawde imponujace, szczgolnie General Grievous!
     
  12. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Grievousa jeszcze nie znalazlem, ale... ja chce tego X-Winga! :D
     
  13. Alassea

    Alassea Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Aug 2, 2003
    A wiecie co jeszcze bylo dobrze zrobione?
    To, ze Luke urodzil sie pierwszy, a potem Leia.
    Zawsze pierwsze rodzi sie slabsze z blizniat.
    I widac jaki wyplosz wyrosl z Luke'a, a Leia to kobieta z krwi i kosci, ktora umie zapanowac nad ludzmi i pokierowac nimi do zwyciestwa.
    :D
     
  14. DarthRumcajs

    DarthRumcajs Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    Grievous jest super :) Ciekawe ile sie gostek uczyl chodzic w tym kostiumie :)
    Alasea... bez spoilerow prosze ;) ja ide dopiero jutro :p nie moge sie juz doczekac.
    A film zapowiada sie bosko... znajomy ktory nie cierpi SW i SF byl ze swoim synem... i powiedzial mi, ze sie poplakal.
     
  15. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    A wyjawil, dlaczego sie poplakal? :D
     
  16. Kaczor

    Kaczor Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Dec 20, 2003
    Taki to jest film. Wywoluje skrajne emocje... Dla niektórych to zenada i kicz roku dla innych genialne zwieczenie sagi. Dla mnie to cos posrodku... Idealnymi slowami opisujacymi emocje po projekcji u wiekszosci byly "mieszane uczucia"...
     
  17. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Wiecie mi strasznie nie podoba krytyka fanow... film naprawde byl fajne... powiem wiecej, wedlug mnie film jest bardzo trafiony. Nic dodac nic ujac...
     
  18. Fault_Fett

    Fault_Fett Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Apr 13, 2004
    Podpisuje sie pod slowami Kaczora. Nie ma co sie uzerac. Mi sie podobalo zbyt duzo szczegolow i zbyt duzo dupereli mnie razilo, zeby robic tragedie czy pisac peany na czesc RotSa. Wrazenie jest bardziej + niz - wiec poprzestane na stopniowej kontemplacji calosci noch einmal i noch einmal i noch einmal... poki sie nie porzygam :p Ale i tak przedzej sie porzygalabym po RotSie niz po OT, co jest zrozumiale samo przez sie,wiec powstrzymam sie od wypisywania list argumentow. Ale to tylko moje zdanie ;)
     
  19. Mefistofeles

    Mefistofeles Jedi Master star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    a kto tu sie uzera ? Ja musze z Wami tylko, bo film mnie nie przejal. Stwierdzilem tylko, ze jest tragiczny i co mi sie nie podobalo wymienilem, a Wy macie jakies problemy.
     
  20. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Po pierwsze to my musimy sie uzerac z twoja krytyka...

    po drugie ty masz problem bo ciagle lamentujesz a to na to a to na tamto...


    po Trzecie film zostal zrobiony tak a nie innaczej, zostaw bledy w domu i sproboj podejsc do tego pozytywnie a nie tylko krytyka i krytyka...
     
  21. Fault_Fett

    Fault_Fett Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Apr 13, 2004
    Ne, Jagular... tu sie nie zgodze, bo akurat Mef nie lamentuje, ze Fani sie nie znaja i nie sa fanami... Ocena polega ma wyrazeniu swojego zdania bez ustosunkowywania i oceniania zdania innych. Wolny kraj, poza tym o gustach sie nie dyskutuje. Nie mam do nikogo watow o jego ocene, ale tekst w stylu 'co z was za Fani, przeca to SW, wiec musi sie podobac' mnie degustuja. Tyle i nie wiecej, nie chce siac fermentu, ale nie lubie jak ktos krytykuje moj gust, jakikolwiek by on nie byl [face_plain]
     
  22. Kaczor

    Kaczor Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Dec 20, 2003
    Mefi sie wczuwa bo w przyszlosci chce zostac krytykiem filmowym :D
    Na Bastionie czy ICO tez sa skrajne recenzje - od zachwyów do bluzgów...
     
  23. Mefistofeles

    Mefistofeles Jedi Master star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    szczerze Kaczor, to krytykami gardze
     
  24. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Mefik bedzie soba gardzil? :D

    bo film mnie nie przejal

    Mef, to Ty miales przyjac film, nie film Ciebie :p
     
  25. handzik

    handzik Jedi Master star 5

    Registered:
    Aug 20, 2002
    Po obejrzeniu filmu po raz drugi i przeczytaniu ksiazki powiem wam ze film jeszcze bardziej mi sie spodobal... to co wczesniej mnie irytowalo tym razem zupelnie mnie nie ruszylo, a wrecz nawet mi sie podobalo. Moze sie robie miekka (albo glupia :p) przez ta cala Australie ale od jakiejs polowy film ogladalm z lzami w oczach, az kumplowie sie ze mnie nabijali ze bezsensu tam bylam, i tak nic nie widzialam :p
     
Thread Status:
Not open for further replies.