main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Clubul iubitorilor de carte - Cartea lunii: "Ghidul autostopistului galactic" de Douglas Adams

Discussion in 'Archive: Romania' started by MaraStardreamer, Oct 13, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Cu ce se mai lauda membrii clubului iubitorilor de carte? Impresionati-ma cu ce ati mai citit voi in ultima vreme.
     
  2. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    O carte despre programarea in C# se pune?

    Serios, am citit o carte scurta (sub 100 de pagini): Flatland. A fost destul de interesanta.
     
  3. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Vic, de ce nu ne impresionezi cu ce ai citit *tu* in ultma vreme? :D

    Ultima chestie pe care am dus-o la bun sfarsit a fost o carte de A. de Saint Exupery care cuprinde mai multe povestiri (nuvele, romane ? - nu prea stiu bine ce sunt), dintre care cel mai mult mi-a placut "Pamant al oamenilor".
    Acum imi storc creierii cu "Canterbury Tales", si imi dau seama ce noroc pe mine - si probabil pe multi altii - ca limba engleza nu a ramas la stadiul de atunci. :D
     
  4. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    Am citit cam jumatate din Ubik a lui Philip K. Dick si mi-am dat seama ca acea carte nu e scrisa pentru mine. Nu stiu cat de buna e considerata, dar mie mi s-a parut cam stupida. Nu cred ca o mai termin. In schimb, inainte de Ubik am citit Fahrenheit 451, care mi s-a parut superba. Mai trebuie sa gasesc Minunata Lume Noua ca sa termin de citit toate cele trei mari distropii.
     
  5. Ruin

    Ruin Jedi Youngling

    Registered:
    Apr 2, 2006
    Vreau si eu sa citesc cartea..nu am prea gasit-o..stie cineva unde o pot gasi ca sa o cumpar? Cand o gaseam nu aveam bani la mine..cand mergeam dupa ea..nu mai era :))
     
  6. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    Eu am luat-o din Cora Militari. In Diverta nu o gasesti si, chiar daca ar exista acolo, la cat de bine sunt aranjate cartile, tot nu o gasesti. Costa vreo 200.000.
     
  7. Ruin

    Ruin Jedi Youngling

    Registered:
    Apr 2, 2006
    Mersi :D o sa o caut...
     
  8. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Bine ai venit pe TFN, Ruin!
     
  9. Ruin

    Ruin Jedi Youngling

    Registered:
    Apr 2, 2006
    Mersi! :D He he..nu am mai vorbit de cand am parasit CSWR-ul ^_^
     
  10. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    Ultima carte citita: "Sunt o legenda" (autorul nu-l mai stiu). E cartea dupa care a fost facut filmul I Am Legend. Nu are o mega-poveste, dar daca ne gandim cand e scrisa, ne dam seama ca a cam revolutionat genul horror, fiind o importanta sursa de inspiratie pentru filmele cu zombie.

    Acum citesc Mana Stanga a Intunericului de Ursula K. LeGuin.
     
Thread Status:
Not open for further replies.