main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Co teraz czytacie....

Discussion in 'Archive: Poland' started by Chimpo_the_Sith, Jul 20, 2003.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Dzis zaczalem czytac trzecia ksiege LotR'a w oryginale (pierwsza z takzwanego drugiego Tomu) ;) A w kolejce juz Star by Star i Mroczna Podróz czeka (niedlugo Heretyk dolaczy do kolejki i inne :D )
     
  2. Kirtan_Loor

    Kirtan_Loor Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 1, 2003
    Czytam aktualnie: "Zwierciadlo peka w odlamkow stos", czekam na Heretyka i musze przeczytac "Krola Edypa" hehe
     
  3. Alassea

    Alassea Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Aug 2, 2003
    Ja teraz czytam "Nadchodzaca Burze".
    Jestem juz w polowie. Niedlugo skoncze :(
    Nie lubie szybko konczyc fajnych ksiazek, ale jak mozna ich nie czytac kilka razy dziennie???...
     
  4. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Alassea znam ten bol :) Zastanawiam sie czasami, jak nie mam nic do czytania, czy warto zaczac czytac, skoro jutro skoncze :)
     
  5. DarthRumcajs

    DarthRumcajs Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    Dzisiaj zabralem sie za "GRANICE ZLOZONOSCI poszukiwania porzadku w chaotycznym swiecie" autorzy Peter Coveney i Roger Highfield z serii Na sciezkach nauki wydawnictwa Pruszynski i S-ka. Kupilem ja jakis cztery lata temu, ale jest to jedna z tych ksiazek do ktorych trzeba sie wewnetrznie przygotowac, bo nie jest to latwa lektura i napewno nie nadaje sie do poduszki. Sadze ze ta ksiazka zajmie mnie na jakies dwa trzy tygodnie.

    Swiat jest szachownica, zjawiska - pionkami, a prawa natury to reguly gry.
    T.H.HUXLEY
     
  6. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Rumcajs Niezly cytat/porównanie :) Podoba mi sie :) A ksiazka, tytul tez niczego sobie :) Opowiedz potem o czym :)
     
  7. DarthRumcajs

    DarthRumcajs Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    Cytat pochodzi z tej ksiazki :) Ksiazka jest o chaosie, fraktalach i takich tam. Jednym slowem o prubach ujecia nieladu we wzory matematyczne ;)
     
  8. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    wow :D niezle :) rzeczywisice trzeba sie przygotowac mentalnie do tej ksiazki :)
     
  9. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Po wielu dniach meczarni w koncu przeczytalem " Granice " Z. Nalkowskiej. Cholerna lektura, po co my wogole mamy czytac taki ****. :mad:
     
  10. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Mnie sie nie pytaj, ja na wszelki wypadek nie czytalem tego nawet :) Ale nie musialem, na Polskim wystarzcylo, ze jedna osoba czytala jakas lekture, a potem strzeszczala i przerabiala :D
     
  11. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    My przerabiamy teraz "Fausta" i "Mistrza i Malgorzate"... Te ksiazki sa rewelacyjne jesli pomysli sie o takich lekturach jak "Dziady", "Lalka", "Pan Tadeusz", "Potop"... Zgadzam sie z Chimpo... "po co my wogole mamy czytac taki ****"!!!!!!!!!!!!!! :mad: :mad:
     
  12. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Dokladnie, mogliby dac w Lektury, Wladce Pierscieni ;) I Trylogie Thrawna :D to by bylo cos :D Albo wogule, wszystkie ksiazki SW :D
     
  13. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Podoba mi sie twój tok myslenia Darth :D
     
  14. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Hehe, to zawsze bylo moje mazenie :D Takie ambitne lektury w szkole :) bo jak narazie to Hobbit jest tylko uzupelniajaca
     
  15. Darth-Anonymous

    Darth-Anonymous Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 3, 2003
    Do rekordzistow pod wzgledem przeczytanych lektur szkolnych to sie chyba (na pewno :p) nie zaliczalem. Nawet nie chodzi o to, ze tylko jedna osoba z klasy czytala i pozniej wszystko omawiala. Po prostu przygotowywalem sie z tego z czego musialem. Nigdy nie jest przeciez tak, ze trzeba przygotowac na raz cala ksiazke - w szkole omawia sie raczej poszczegolne zagadnienia, mozna wiec przeczytac streszczenie, zajrzec do odpowiednich rozdzialow i po klopocie ;).
    Aha, gdybyscie mnie posluchali i ktos was na tym przylapal, to wszystkiego sie wypre :D.
     
  16. Darth-Anonymous

    Darth-Anonymous Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 3, 2003
    Do rekordzistow pod wzgledem przeczytanych lektur szkolnych to sie chyba (na pewno :p) nie zaliczalem. Nawet nie chodzi o to, ze tylko jedna osoba z klasy czytala i pozniej wszystko omawiala. Po prostu przygotowywalem sie z tego z czego musialem. Nigdy nie jest przeciez tak, ze trzeba przygotowac na raz cala ksiazke - w szkole omawia sie raczej poszczegolne zagadnienia, mozna wiec przeczytac streszczenie, zajrzec do odpowiednich rozdzialow i po klopocie ;).
    Aha, gdybyscie mnie posluchali i ktos was na tym przylapal, to wszystkiego sie wypre :D.
     
  17. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Ja pamietam Hobbita :D... Gdyby nie Hobbit to bym nie zaczal czytac ksiazek SW. I do tego Hobbit byl jedyna (niby) lektura ktora przeczytalem cala :p
    Anonymous nie boj sie na pewno nie przylapia :cool:
     
  18. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Ja w podstawowce czytalem wszystkie ksiazki z Biblioteki :D Ale jakie tam ksiazki byly...
    Wladca Pierscieni, Hobbit, Lema i mnóstwo, które warto bylo czytac :D
     
  19. DarthRumcajs

    DarthRumcajs Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    Pierwsza ksiazka jaka przeczytalem byl "Oblok Magellana" S. Lema. Wczesniej ksiazki omijalem szerokim lukien. Z lektur szkolnych przeczytalem tylko dwie: "Bajki robotow" i "Przygody pilota Pirxa" - obydwie S. Lema. Powazniejsze lektury zaczalem czytac w zawodowce np. "Kosmiczna cebula" F. Close i taki kerunek utzrmalem w technikum i trzymam do tej pory :p :)
     
  20. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Lem... super ksiazki napisal. Bajki... Przygody Pilota..., Niezwyciezony, Solaris.
    Albo Dzienniki Gwiazdowe (o Ijonie Tichym). I jeszce fajna Pamietnik Znaleziony w Wannie :D
     
  21. DarthRumcajs

    DarthRumcajs Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    Czytalem wszystkie. W Dziennilach dobil mnie naped makaronowo kluskowu i jadalna rakieta.
     
  22. Kirtan_Loor

    Kirtan_Loor Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 1, 2003
    fizyk. Czytalem solaris. Jezeli to jest fajna ksiazka...
    Te opisy i rozmyslania w bibliotece. <ble>
     
  23. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Ja czytalem to n lat temu jeszcze w podstawówce i mi sie podobalo :) Nie pytaj czemu bo juz nie pamietam :)
    A Dzienniki Gwiazdowe... no cóz, tu nie chodzi o fakt podrózowania w kosmosie, ale o (zrozumialem to jak czytalem ostatnim razem) cos innego. Lem tu sie nasmiewa z miedzy innymi z Komunizmu :D (Albo z roznych innych rzeczy... zachowanie ludzi itd. ;) )
     
  24. DarthRumcajs

    DarthRumcajs Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    To dla ciebie Kirtan bylby "Oblok Magellana" ewentualnie "Opowiesci o pilocie Pirxie", a tobie Fizyk polecam "Glos pana"
     
  25. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    A mi "Obloka..." nie polecasz? :D hehe :) A Glos Pana o czym jest?
     
Thread Status:
Not open for further replies.