main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Co teraz czytacie....

Discussion in 'Archive: Poland' started by Chimpo_the_Sith, Jul 20, 2003.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Alassea

    Alassea Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Aug 2, 2003
    Ja przeczytalam ostatnio "Wyspe skazancow" Dennisa Lehane'a. Polecam! Bardzo fajna ksiazka, tylko troche krotka.
    A teraz sie wzielam za Medstar.
     
  2. Annalay

    Annalay Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 7, 2006
    Ja, wreszcie znalaz³am ta strone!!!Wiec na razie ja czytam, odrabiam straty przy Jedi Appretice z³oszcze sie ¿e nie ma wszytkich po polsku wiec nawet sie nie staram znale¼æ tylko czytam po ang:)ca³e szczescie ze wykszta³cenie pozwala bo bym sie sfrustrowa³a, a jak nie JA to Terrego Goodkind'a :"Dusza ognia" polecam...
    Aha no i notoryczne fanfiction gdziekolwiek sie da...bo ostatnio uzale¿nia³am sie od Obi-Wana (to przez JA) [face_love]
     
  3. Annalay

    Annalay Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 7, 2006
    i odkrylam tez ze nie ma polskich litter just great...sorry
     
  4. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Ja czytam The Phantom Menace ;)...
     
  5. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Witaj Annalay :)
    To fakt.. w polsce wydano tylko siedem tomow... niestety. Ale tak to juz w tym kraju bywa. A co do polskich literek... przywyczaisz sie :D
     
  6. Annalay

    Annalay Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 7, 2006
    Ja równie¿ witam Darth Fizyk, co do tlumaczen to nie tylko seria JA kaleczy na tlumaczeniu:( ale prawi wiekszosc serii ktore sa przed NH a ze te po NH przeczyta³am juz dawno to zaczynam odczuwac brak dobrej literatury GW w naszy kochanym jezyku. Co z tego ¿e wreszcie wydlali cale NJO jak nawet Mroczne Gniazdo nie jest tlumaczone dosc szybko i znow musia³a czytac w orginale...to tak na marginesie...musia³am sie wyzalic...
    Do literek sie przyzwyczajam...
    Pozdrawiam [face_talk_hand]
     
  7. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    No coz... lepiej, by tlumaczyli wolno, niz kiepsko ;)
     
  8. Annalay

    Annalay Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 7, 2006
    Co do kiepsko to bym podala pare przykladów najgorzej prztelumaczonych zdan w historii jezyka, ale nie nam o tym decydwaæ przecietnym znawca GW to decyduje pan wyadwca ktory o GW wie tyle co dowiedzial sie z streszczenia na tylach ksiazki
    a najbardziej mnie denerwuje odmienianie imion, tak teraz mi sie przypomnialo, otwieram jaka ksiazke GW a tam Hanie Luku i podobne zjawiska
    ale jak juz widze zdanie " On ma racjie Hanie" to cala groza sytuacji mi mija i mi sie przyomina s³owo szynka po angielsku i sie smieje, nie cierpie tych odmian imion.
    Ok to tak jakos samo przyszlo...w³asnie przegladalam jaki± ksiaze GW i stad ten post
    Wiec wogole to by sie przydalo zeby bylo szybko i dobrze...
     
  9. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Jesli cos sie da odmieniac po polsku to... na boga, My nie gesi :p
    No i jak by brzmialo: 'powiedzial do Han Solo' ? :p
    Ale je¶li jest imiê Luke.... no to tutaj ju¿ albe zostawiamy Luke, albo Luke'u piszemy, inaczej siê wychodzi... szkoda gadac co :p
     
  10. Annalay

    Annalay Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 7, 2006
    no dobra skoro sie upierasz niech bedzie Hana Solo ale nie Hanie bo mnie szlag trafia. I ja az za dobrze wiem jak sie to powinno pisac i dlatego mi to tak przeszkadza bo jak gadam z kims kto na cosdzien nie ma styku z ang to jakos tak nie ciepri na zgrzyt zebow jak cos takiego widzi...ja cierpie
    i nie ma na to sposbu tylko podwpisywac w ksiazce wlasna wersje :)

     
  11. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    To tez jest sposob... ale po co cale ksiazki kreslic? tylko dlatego, ze jakiemus redaktorowi nie chcialo sie zauwazyc, ze tlumaczona wersja jest z wersji robboczej oryginalu, jak to bylo w Labiryncie Zla? :p
     
  12. Annalay

    Annalay Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 7, 2006
    nie przypominaj mi tej ksiazki to jedna z moich ulubionych przykladow
    ale dosc o zlych przekladach tu chyab trzeba pisac co czytamy, wiec ja od paru dni 9odkad odkrylam ta tablice0 czytam te posty :) poza tym ugrzezlam gdzies w "Duszy ognia" Goodkinda
    powinnam przeczytac instrukcjie do programu do pracy mgr (ale jakos mi nie idzie) aha jeszcze Mark of the Crown jedna JA jakos mnie tak wzielo na powtroki z JA
    podrecznik do angielskiego dla dzieci...
    musze isc siostar mi wisi nad glowa...(ona jest jak Mroczne Widmo czasami zawsze nie wtedy co trzeba)

     
  13. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    No, ja skonczylem Zemste Isard, teraz pewnie zabiore sie za mysliwce z Adumara :p
    Albo lepiej za te konkursowe opowiadania ;)

    A mlodsze rodzenstwo zawsze takie jest... :p
     
  14. Annalay

    Annalay Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 7, 2006

    A mlodsze rodzenstwo zawsze takie jest... :p[/quote]

    Sprostwanie, moje m³odsze rodzenstwo jest pojedyncze, zenskie i starsze o prawie dekade ode mnie
    w³asnie wisi mi przez ramie jak zly omen i czyta moje posty wiec musze sie ukrywac
    nudzi jej sie ma urlop i wraca do domu dopiero w czwartek wiec teraz umila :) mi zycie
    ja sie zabieram za te ksiaki do ang dla dzieci musze lekcje na ca³y tydzien przygotowac, z czegos biedni studenci tez musza zyc
    aha no i powinnam juz miec podrecznik toksykologii w malym palcu, ale mam go chyba pod malym palcem bo na nim nogi opierma jak siedze dlugo przed kompem
    pozdrawim wszystkich ktorym sie nie chce ZALECANYCH przez madrych studyjnych ludzi ksiazek czytac
     
  15. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    No coz... myslalem, ze to tylko mlodsze rodzenstwo jest takie :p a takie tylko mam :p
     
  16. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Hmm... mi sie nie chce na ZALECANE, w moim przypadku, przez "madrych studyjnych ludzi" poprawki uczyc ;)...

    A co do ksiazek wydawanych w Polsce to swieta prawda, dlatego zbieram po angielsku :D.
     
  17. Annalay

    Annalay Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 7, 2006
    Master Thon wspolczuje poprawki zlecanej przez "modrych...itd" chociaz z madroscia to sie oni nie witali, maja tylko tytul, MY jeszcze nie :)
    sprawe ksiazek po angielsku rozwiazalam za jednym zamachem zciagnelam sobie wersje elektroniczne wszytskich i jakiegos readera
    ale to i tak nie to co dobra stara materialna ksiazka do poduch wiec teraz mecze kazdego kto jedzie za granice i zciagam z tamta ale i tak panuje chaos zeby je wszystkie zdobyc bo jak juz mam dwie z trylogii to ostatnia kosztuje tyle ze musze cala wypalete dac ja nie wiem czy teraz biale kruki musza byc po angieslku i to jeszcze SW ale czasy sie zmieniaja chyba
    w tych momentach frustracji siegam do moich elektronicznych zasobow... :)
     
  18. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Nie moge, nie lubie czytac wersji elektronicznych... caly czas trzeba slepic w monito i wogole :p
    A ja tak wogole czytam teraz konkursowe opowiadania z TORu :p
     
  19. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Wcale sie nei chce chwalic ale czytam teraz notatki do Historii Pwoszechnej XX wieku :p

    Czesc nowa kolezanko, ktorej nik mi sie kojarzy z... no walasnie :D To zasluguje na nowy temat
     
  20. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Jakbys chciala jakies sprzedac w twardej oprawie, to moze bede zainteresowany :p...
     
  21. Annalay

    Annalay Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 7, 2006
    Niestety brak twardej oprawy i podwojnej kopi a moich NIE PUSZCZE :) ale jak bede o czym wiedziec napisze :)
     
  22. Darth-Lord-Exar-Kun

    Darth-Lord-Exar-Kun Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Mar 19, 2006
    a ja sobie zaaplikowalem dark lorada w wersji orginalnej + wojana pajeczej krolowej wszystkie tomy (wlasnie doczytuje ostani) a na zagryche zaatakowalem zemste (ha ! zbliza sie 8 raz :p)
     
  23. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Wczoraj skonczylem czytac Star Wars Legacy of the Force Bloodlines czytac [face_plain]
     
  24. handzik

    handzik Jedi Master star 5

    Registered:
    Aug 20, 2002
    rozumiem ze ksiazka nienajwspanialsz?
     
  25. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    a moze za szybko sie skonczyla?
     
Thread Status:
Not open for further replies.