Comics in general

Discussion in 'Romania' started by The_Prophet1, Aug 7, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. The_Prophet1 Jedi Knight

star 1
    Ce parere aveti despre prima serie de comics star wars create de marvel, le-a citit cineva pe toate? Eu am vazut cateva si mi se par desenate oribil, dezastros dar sunt 101 numere si contin foarte multe povesti si intamplari care fac parte din universul sw. Eu fiind un mare adept al intregii povesti tot timpul vreau sa aflu ce s-a mai intamplat. De asemenea Lumyia apare pentru prima data in aceasta serie, personaj care devine decisiv ulterior fiindca il va atrage spre partea intunecata pe jacen solo. Ceva idei? pareri?
  2. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Exista topic special pentru comics SW. Nu era cazul sa deschidem un topic nou pentru a lansa o simpla intrebare. Sa stii ca noi suntem destul de grijulii cu topicurile noi pe aici, avand in vedere ca structura forumului nu e una foarte prietenoasa.
    Eu as sugera continuarea discutiei pe topicul de comics.
    Thanks!
  3. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    Pai, am putea sa schimbam subiectul la asta in comics in genegal, desi cred ca numai marvel, what about dark horse and dc...
  4. The_Prophet1 Jedi Knight

star 1
    Ok, putetm muta topicul dar eu vroiam sa vorbesc de marvel fiindca nu sunt hotarat daca merita sa le citesc sau nu, fiindca celelalte sunt de baza pentru mine in afara de infinities care mi se par aiurea fiindca eu urasc orice nu e canon.
  5. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Daca Diva, care este experta noastra in BD-uri (si ceilalti, desigur), considera ca ar trebui sa existe un topic pentru comics in general (non-SW) si vor exista reply-uri la el, il putem lasa. Daca nu, deseara il voi inchide .

Dar orice intrebari, nelamuriri, recomandari sau comentarii referitoare la comic-urile SW va rog sa le puneti in thread-ul deja consacrat:
    http://boards.theforce.net/romania/b10647/17346381/p1/?85

Va dati seama ce ar insemna ca pentru fiecare intrebare despre un comic sau o carte SW sa deschidem cate un topic separat?

6. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    Daca vreti pot schimba titlul acelui topic in "Favorite comic books" lasand la o parte "SW". Si astfel putem scrie acolo si despre SW si despre celelalte comics.
  7. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Leave this thread!
    :)

Call it Diva's Dungeon or something. :)) Gasim noi despre ce sa vorbim.
  8. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    Gasim noi numai sa nu incepem despre anime...
  9. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    Atunci The_Prophet1 sa incerce sa schimbe titlul threadului in "comics in general" sau asa ceva (va ganditi voi cum suna mai bine) si poate ramane pe langa cel cu SW.
  10. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Da, mai ales ca in topicul acela nu se vorbea doar de comics, ci si de carti. E mai bine sa lasam asa decat sa amestecam chestii SW cu non-SW.
  11. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    numai comics ar fi bine
    Comics-R-Us
    Diva's Secret Stash ;)
    la astea m-am gandit eu pana acuma
  12. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    Acesta sa-i fie titlul. Amin![face_laugh]
  13. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
  14. The_Prophet1 Jedi Knight

star 1
    Ok, sa-mi spuna si mie cineva cum sa schimb numele topicului ca nu vad pe nicaieri sau daca nu sterge-ti-l si o sa continui la threadul de comics. Si in al doilea rand, eu vroiam sa vorbesc de comicurile star wars facute de marvel si daca le-a citit cineva? daca merita?
  15. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Te duci la primul tau post din topic, dai "Edit" si poti schimba titlul topicului de acolo.

Cat despre intrebarea ta, pune-o in topicul de comics SW. Daca as fi stiut, ti-as fi raspuns, dar habar n-am, ca nu le-am citit. Sergiu, Diva sau Tezeu cred ca sunt mai in masura sa-ti spuna ce vrei sa afli.
  16. The_Prophet1 Jedi Knight

star 1
    Ok, gata am schimbat numele. Acu daca tot am dat-o pe alte comics voi mai cititi altele? eu sincer nu am citit vreodata alte comics decat star wars, nu sunt mare fan al comicurilor, poate as incerca sa vad cum sunt cele spiderman sau v for vendetta. voi ce pareri aveti?
  17. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    v for vendeta ti le pot da eu ca acuma le descarc
    si intre altele si pt ca e in general Witchblade si The Darkness sunt printre preferatele mele :D sper ca ai auzit de ele
  18. The_Prophet1 Jedi Knight

star 1
    Sincer sa-ti spun am auzit numai de witchblade, nu cumva a fost si un serial? era povestea ca u tipa carea vea witchblade si era invincibila sau ceva de genul asta, iar tot felul de generali si dictatori o avusesera si erau de neinvins iar dupa ce au pierdut-o erau infranti?
    De The Darkness sincer nu am auzit, despre ce e vorba?
    Stiati ca exista si comicuri simpsons? :)) amuzant dar nu cred ca mi-as consuma banii sau net-ul pentru ele...
  19. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    Dap, ai ghicit the darkness e tot asa ceva, it's the kindred power of the witchblade
    Simpsons are cool dar exista si futurama comics si eu pe alea mi-am consumat deja net-ul, pastreaza atmosfera serialului destul de bine
  20. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    Well, tocmai am citit V for Vendetta, great, great, even better......
    Si Bats Hush va fi gata in cateva ore, si alte 100 de numere de witchblade, altcineva ceva comics a mai citit?
  21. ComicDiva Jedi Master

star 4

:D

I wonder if they had a tied up Robin in the back.
  22. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    Robin was in the back with SuperGirl doing something that couldn't be mentioned in the paper, nut they are both in police custody and awaiting trial (aparently that king of stuff is illegal in some countries) ;)
  23. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
  24. Milena_Syan Force Ghost

star 4
    Except for your reading 60 comics all the way through last night? Nope. Nothing new. :D
  25. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    69!!!
    si nu le-am citit pe toate, le termin azi :)
Thread Status:
Not open for further replies.