main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Concurs "Bradutul meu e mai frumos" - editia a II-a

Discussion in 'Archive: Romania' started by MaraStardreamer, Dec 16, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Regulile le cam stiti de anul trecut. Postati aici poze cu bradul de Craciun pe care il veti impodobi in acest an, iar la sfarsit vom vota bradutul care ne-a placut cel mai mult. Puteti pune mai multe poze, cat timp este vorba de acelasi pom.
    Data pana la care puteti posta fotografiile este 26 decembrie, dupa care voi deschide un poll.
    Premiul va fi, la fel ca si anul trecut, o ghidusie care sa aiba oarece legatura cu Craciunul. Sau poate nu. Maine ma duc la cumparaturile "finale" si vad eu cu ce ma intorc. :)
     
  2. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Foarte tare. Am un super brad anul asta. De import, bey!
    :D
     
  3. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu cred ca abia maine cumpar brad, dar mi-am luat niste decoratiuni super... din nou... ca in fiecare an... :D
    Si probabil ca in doua trei zile voi impodobi si bradul, ca n-o sa fie loc de miorlaieile kinderilor. Ce stiu ei cand e Craciunul? Asa patesc in fiecare an. Cum vad bradutul in casa, musai trebuie impodobit :)
     
  4. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    anum asta brad mai mic :(
    toate plantele par foarte hotarate sa nu lase loc unui brad (cam e vina lui Jim ca a crescut ca nebunul) so... scale down

    sau, pun beteala pe Jim :D
     
  5. MaraJade4S

    MaraJade4S Jedi Master star 2

    Registered:
    Feb 27, 2005
    O sa incerc si eu sa particip anul acesta. Inca nu m-am dumirit cum sa pun si eu poze pe forum, dar descopar eu. :-B

    Bradutul meu de la Bucuresti e deja impodobit de o saptamana. Nici eu n-am mai rezistat din moment ce aveam bradut si ornamentele. :D Eu si copiii Marei. [face_laugh]
     
  6. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu tre' sa merg sa-mi cumpar brad... dar mi-e asa o leneeeee. Nu pot sa impodobesc si eu florile mamei de prin ghiveciuri (sau ghivece?)?:D
     
  7. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    Atata va spun....voi castiga detasat[face_cowboy] !
    :D
     
  8. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Here goes the prize... E un baietel cu o turturica. Sau ceva de genul asta.
    Hope you like it :D

    [image=http://img168.imageshack.us/img168/6776/pictures132zj7.jpg]
     
  9. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    I'm in, asta daca reusesc sa-mi cumpar brad.
    :)
     
  10. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Da, si eu incep sa cred ca n-o sa ajung sa-l cumpar... :oops:
     
  11. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    M-am gandit anul asta la un brad cu fibra optica. Daca-l iau atunci particip, daca nu, nu.
     
  12. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    And I was thinking of something like carbon-fiber, kevlar and and other composite materials with laser-beams attached to its leaves. [face_laugh]
     
  13. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    cum pozna ii bradu ala cu fibra optica? viarianta wireless nu este?
     
  14. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Nu stii cum sunt veiozele alea care se invart si isi schimba culoarea? Cam asa ceva presupun ca e si bradul cu fibra optica. Ii lumineaza acele.
    Ceva in genul asta:

    [image=http://www.kkylighting.com/PICTURES/tree-SG11934.jpg]

    Eu una il prefer pe cel natural. Imi place sa miroasa a brad in casa.
    arapila, poate deschizi poll-ul ala al tau de anul trecut cu brazii, sa voteze si membrii mai noi.

    Eu am cumparat azi bradut si cred ca maine il voi impodobi. Sau poate chiar azi :oops:
     
  15. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    La Radio Arad este un brad cu fibra optica si arata super. Insa brazii astia sunt la un pret prohibitiv.
     
  16. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Iar ucideti brazi doar pentru a va satisface nevoia de podoabe [face_not_talking]. Daca nu aveti posibilitatea sa impodobiti unul viu, fara sa il omorati, macar folositi brazi de plastic... sau fibra optica sau kevlar :p
     
  17. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    WE ARE SO FRAKIN EVIL! (and i mean it :p)
     
  18. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Stop it right here, please. Am cerut adminilor sa deschida topicul lui arapila despre brazi naturali vs. brazi artificiali si veti putea continua discutia acolo.
    Acesta e topic de concurs. Asteptam pozele cu bradutii.
    Thanks!
     
  19. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Eu o sa am un brads artificial de toata jena, deci nu particip, ca sa nu ma fac de ras.
     
  20. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    Nu exista sa te faci de ras;) ...oricum bradutul meu va fi unul mic si bine ancorat de tevi (cele de apa) ca sa nu existe posibilitatea sa-l darame fimiu cel mare [face_laugh] ...
    Dar voi participa oricum...de dragul concursului...SI VOI CASTIGA...nu uitati asta:D
     
  21. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Sper sa pot participa si eu din nou. Numai ca de data asta voi avea un ornament special: cu blana si coada. cand ma gandesc cum o sa sara matzul dupa globuri incepe sa mi se faca mila...Cred ca il leg cu lant pe baclon. Cateodata e o bestie:D
     
  22. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Katana, am experianta cu pisici si pomi de Craciun. Ideea e ca daca ii dai un glob de plastic, care seamana cu ce e in pom sa se joaca un pic, se va plictisi si nu il va mai interesa pomul. De asemenea lasa-l sa adulmene bradul cat doreste. Daca il opresti, va deveni si mai curios. la mine a mers metoda asta.
     
  23. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Al meu mananca bradul :(
     
  24. darth_flame

    darth_flame Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jul 28, 2006
    nici nu ma mir...doar e a ta
     
  25. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Cateva poze cu bradutul meu:

    [image=http://img300.imageshack.us/img300/5140/pictures215kn8.jpg][image=http://img128.imageshack.us/img128/8586/pictures218ag2.jpg]
    [image=http://img128.imageshack.us/img128/3074/pictures219vp1.jpg][image=http://img49.imageshack.us/img49/4337/pictures221ig3.jpg]
     
Thread Status:
Not open for further replies.